Requiem za sen (2000)

Dala by som aj viac, pre mňa to bolo 110%, hudba vynikajúca, práca s príbehom originálne - geniálna, kamera výborná, chyby nevidím, zamyslela som sa, priznavam, na konci aj poplakala (a poriadne)... Jeden kamoš tvrdí, že Requiem by malo byť na stredných školách premietané povinne. Tuším súhlasím.

Vampire Hunter D (1985)

D je fešák, len mi polovica deja už stihla vyfučať z hlavy..........

Barbarella (1968)

Buď som dávno nevidela tak starý film, alebo mám úpal, ale na mňa zabral naplno, a to aj bez nahých mužských. Krásne, staré, sci-fi....Čo si viac možem priať? Celkom by ma inak zaujímalo, čo bolo najprv: Barbarella alebo kapela Duran Duran ? :D

Basilisk: Kóga ninpó čó (2005) (seriál)

Všetky časti, až na poslednú si štyri hviezdičky zaslúžia.Skutočne neboli len o tom ja zabijem teba, ty zabiješ mňa, lebo som ti zabil priateľa(a dosť brutálne a ešte ma to teší).Koniec v štýle Rómeo a Júlia ma však nedostal ani v najmenšom. Čo tak schválne prežiť? Určite však neodrádzam od sledovania, postavy boli výborné.

Zeměmoří (2004) (TV film)

Ak ste čítali všetky štyri knihy, rozhodne si nekazte zážitok troma hodinami tejto zlátaniny. Ak nie, je to celkom fajn fantasy príbeh, ale osobne sa mi koniec knižnej série páčil miliónkrát viac.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Viem - pre mnohých veľké sklamanie, ale ja som bola pripravená na film, kde hodnotenie odpad! bude príliš dobré. Miesto toho som sa dočkala dvoch výborných hodín vyplnených výkrikmi typu „This is Sparta!”, kukaním na 300 polonahých mužských, ktorí očividne chodili do posilovne, uvažovaním, čo počas niektorých scén lietalo poza nich (perie/sneh/niečo iné?) a musím sa priznať, boje urobené spôsobom - rýchly skok, pomalé rozohnanie sa mečom/kopijou a následné prúdy krvi nepriateľa, naviac doplnené rockovou muzikou...no bola som vedľa od šťastia.

Howlův kráčející hrad (2004)

Ak vás na chvíľu omrzelo prelievanie anime krvi a potrebujete si pri niečom oddýchnuť Howl‘s moving castle sa naozaj oplatí vidieť. Postavičky sú výborné, konečne nevyzerajú ako deti a príbeh to je fajn. Hneď v úvode som si Howla obľúbila a Sophie, ktorú zatiahol do problémov, s jej geniálnym klobúčikom takisto. Jediné sklamanie bol český preklad názvu - nad Zámkem v oblacích len krútim neveriacky hlavou.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Filmov a dokumentov o potratoch bolo natočených mnoho. Väčšinu som pozrela a neskôr na ne celkom zabudla. Na film, pri ktorom mi bolo v kine snáď prvýkrát zle sa ale zabudnúť nedá. Inak je to výborný príbeh s minimom strihov, hercami, ktorí vyzerajú skôr ako neherci (alebo hrajú tak dobre) a kvalitná režisérska práca.

Poslední maringotka (2007)

Slovenské dokumenty mám rada a môžem povedať, že sa zase raz jeden podaril. Videla som ho síce dávno, ale tie bábky mi stále ostali v pamäti. Dobrá práca.