Skyfall (2012)

Film podzimu. Čistě nolanovská záležitost obdařená vynikající rukou Mendese a mistrovským soundtrackem Newmana. A k tomu ještě nejpodařenější obsazení bondovky vůbec. Ze všech brilantních herců bych ocenil hlavně Bardema(Joker+Moriarty+blond ulizané vlasy=nejlepší záporak v historii celé série) a mladýho Q(Whishaw), kteří mě taky neskutečně bavil. Mendes našel pro tuhle sérii nový rozměr. Doufejme, že jeho nástupci v tom budou pokračovat. A že Christopher kývne.

Pošli to dál (2000)

Svět jednoduše na hovno je.. Ale není nikdy pozdě na to, abychom se ho pokusili změnit. Myšlenka tohoto filmu je prostě něco.

Čtyři slunce (2012)

No, nebylo to zas tak špatné, ale v konečném důsledku špatně vyústěné a vlastně bez pointy. Navíc: Fakt, že nejlepší věc na celým filmu je závěrečný titulkový song od Vypsané fiXy filmu taky moc nepřidává.

Ve stínu (2012)

Za pár let se na tohle bude vzpomínat jako na mistrovské dílo, ale chápu, že v současnosti jsou pro někoho aktuální pocity z filmu ještě neúplné, tudíž ho nemůže plně docenit. Naprosto dokonalá hudba, herecké obsazení jaké tu dlouho nebylo a posledních pár scén, které vás prostě a jednoduše svou působivostí donutí dát i pátou hvězdu. Jen marně vzpomínám jaký český film se mi v poslední době tolik líbil.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Dobré obsazení a občas pár dost povedených momentů to vytahujou na tři. Ale fakt, že všechny hudební čísla jsou nezábavná a plytká a scénář je tak přirozený až je nepřirozený opravdu zamrzí.

Klip (2012)

1) Je to nuda jako prase, nic se tam neděje. 2) Reálný život mládeže to mapuje jen okrajově. 3) Srbové nejsou normální. 4) Ta kamera mě srala. 5) Hlavní hrdinka je nehorázná píča. 6) Dvě hvězdy jen kvůli tomu, že Srbský film má jednu.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Brutalní cynismus, perfetkní Krobot a prakticky zbytečné vedlejší linky(možná až na Vetchého epizodku s koučováním). Je to značně nekoretní a nelidsky lidské. Je to vyjimečný český film, který by mohl být buď kratší nebo nabitější. Takhle jsou to solidní 4.

Ženy v pokušení (2010)

Vkusné, vtipné, skvěle zahrané a přirozené. Vejdělkův scénář sice občas jen tak klouže po povrchu, místy ale neuvěřitelně sedí. Čtverka Vlasáková, Balzerová, Kubařová, Dyk předvádí herecký koncert. Velice příjemný zážitek.