Lucy (2014)

Při psaní scénáře k tomuto filmu Besson zkonzumoval příliš mnoho drog.

Plačící muž (2014)

Prej nejlepší korejský akčňák roku. To musel být tedy sakra slabý rok. Tenhle žánr korejci obvykle zvládají na levou zadní, ale tady jsem žádné důvody k oslavám nenašel. Ono je taky něco špatně, když se musí inspirovat u amíků ( Bourne, ehm )a ne naopak. Hlavnímu hrdinovi jsem pohříchu nežral ani akční ani dramatickou polohu, hlavní hrdinka na tom byla o něco líp ( až na ten emocionální výlev u televize ). A při tom samotná zápletka vypadala slibně. Průser je, když se ani během hodinu dlouhého úvodu tvůrcům nepodaří přenést na diváka pocity hrdinů ,a že se snaží jak můžou, ale ono někdy jen dokolečka ukazovat fotky a domácí videa zabité holčičky a k tomu dva panáky kořalky někdy nestačí. Když už konečně začne akce, tak nepůsobí moc věrohodně a nikoho z obyvatel natož policii nevzrušuje že se 20 minut střílí útočnými puškami uprostřed bytového komplexu. To pak člověk začne zívat a finále ho už ani nezajímá. A korunu tomu nasadí korejští herci polovinu filmu mluvící anglicky, navíc angličtinou jak ze základní školy, pro jistotu prokládanou "drsňáckými" osloveními mééééén a broooo. Takže si jdu dát radši nějakou osvědčenou korejskou klasiku. A nebo Johna Woo.

Interstellar (2014)

Tak tohle mi úplně nesedlo. Teda ne že by to nebyl dechberoucí audiovizuální zážitek, v tomhle směru Nolan opět překonává sám sebe. Jen s tím scénářem to je krapet horší. Škoda zkrátka, že se až moc nechal omámit touhou natočit novou Vesmírnou Odyseu. Méně je někdy více.

Spása (2014)

Zklamání. Děj je tak strohý, že přesto že je film dost krátký i tak jsem se přistih, že koukám na hodinky. Mohlo to být o hodinu kratší a bylo by to fajn Nebýt Mikkelsena a Green, bylo by to vážně o ničem. J.D.Morgan na pořádného uber-záporáka nemá, bohužel. Potěšil jen jeden slavný čutálista ve vedlejší roli ( dokonce řekne jednu větu :-o ). Psychologie postav nulová. Nic o nich nevíme a těžko jim tedy můžeme fandit nebo je nenávidět. Škoda. Jinak, natočeno je to celkem pěkně a zručně, rejža to má evidentně v ruce. Tak snad příště ještě pořádnej scénář.

Jak na věc (2002)

film fajn, tak snad jen k hercům : Granta mám docela rád, ale tady nehraje, jen se pitvoří. Nicholas Hoult již tady předznamenal, že jeho herecký rejstřík bude čítat sice různé účesy, ale jeden výraz. Rachel Weisz je tu bohužel jen na okrasu a tak všechny válcuje nešťastná matka se sebevražednými sklony ve skvělém podání Toni Collette.

Rohy (2013)

Alexandre Aja je packal. Jeho staré horory mám rád, ale to je jednoduchá, přímočará řezničina, ta mu jde dobře. Ovšem tady se jedná o poznání ambicióznější látku a na tu Aja zjevně nestačí. Film chce být lovestory,drama, fantasy, horor, (černá)komedie a kdo ví co ještě. A to dohromady prostě nefunguje. Jednotlivě některé scény fungují dobře, některé velmi, ale hodně je jich velké wtf, kdy nevíte, zda se máte smát nebo být vyděšeni a podle mého to rozhodně nebyl tvůrčí záměr :-). Velká škoda, potenciál tam byl velký. No nic, raději knihu :-) p.s. Herecké výkony rovněž velmi nevyrovnané až bych řekl spíš slabší, jediný kdo to ustál se ctí je Radcliffe, kterej se do té role docela hodí ( teď nevim, jestli je to pro něj dobře nebo špatně :-D )

Ranhojič (2013)

Mno, podlehl jsem mírnému hypeu a jal se tento snímek pln očekávání shlédnout. A byl jsem docela zklamán, protože přirovnání ke Království nebeskému patří spíše do uvozovek. Asi už jsem příliš navyklý na hollywoodskou produkci a tak mě německý pokus o historický spektákl nemůže plně uspokojit. Dokážu si představit jak by to asi vypadalo, kdyby to skutečně točil Scott s áčkovými herci a nějakým tím milionem navíc. Ale v rozpočtu hlavní chyba není. Trochu mi chybí nějaká uvěřitelnost hrdinů a jejich motivace, v tomhle obstáli jen Skarsgard a Martinez, těm jsem jejich postavy opravdu věřil. Hlavní hrdina mě nepřesvědčil, kde se vzala jeho vášeň pro lékařství ( umřela mi matka a mě je to moc líto , tak se vydám přes půl světa abych zjistil , jestli to tam náhodou neuměj vyléčit - neuměj a přijdu na to sám , to sem moh i v Anglii ) a ani Ben Kingsley v roli vševědoucího učence zrovna neobstojí. Ale abych jenom nehaněl, začátek ve středověké Anglii se mi líbil hodně nebo likvidace moru a operace byly taky fajn. No nic, radši si počkám na hollywoodský remake ;)

Říjnové nebe (1999)

Jsou 50. léta, Rusové právě vyslali do vesmíru první družici a dospívající Homer je tím natolik uchvácen, že začne za pomoci kamarádů sestrojovat vlastní rakety. A když se mu povede uspět ve školní soutěži, mohl by získat stipendium na vysoké škole a vyhnout se tak předem nalajnovanému osudu v malém hornickém městě. Jasně, někdo by mohl namítnout že tu jsou samá klišé jako : přísný otec, úspěšnější bratr, podporující učitelka, standardní sbírka kamarádů. Ale přes očekávaný průběh se režisérovi podařil husarský kousek a všechny ty známé ingredience pospojoval v jeden fungující celek a u citlivějších povah možná i slza ukápne ;) Hlavně je zde fajnový obsazení : odhodlaný Jake Gyllenhaal ještě před Donnie Darkem drží krok s mazákem Chrisem Cooperem a k ruce jim je sexy učitelka Luara Dern.

Úsvit planety opic (2014)

Andy je Bůh. Už úvodní scéna navnadí, pojetí, kdy hlavní postavy jsou opice uhodilo hřebíček na hlavičku, některé scény geniální ( viz. scéna s tankem ) , jediná výtka absence silných lidských postav, Gary Oldman byl vypadá to obsazen jen kvůli traileru , Jason Clarke nemá bohužel dostatečné charizma na to, aby byl důstojným protivníkem Caesarovi. Inu, povzdechl jsem si, škoda že do hl. lidských postav nebyly obsazeni např. Christian Bale a Charlize Theron, investované dolary by se imho vyplatili a člověk by se tak mohl ztotožnit nejen s opicemi. Zkrátka, stojí to za návštěvu kina a těším se na *spoiler* třetí díl *konec spoileru* , v režii někoho min. stejně schopného jako předešlý dva režiséři.

Na hraně zítřka (2014)

Tom Cruise je borec. Odjakživa, definitivně, navždy. I ve svejch 50 si dává borce o generaci mladší k svačině. Měl vždycky čuch na projekty a Edge of Tomorrow trefa do černýho byť to nevydělává tolik, kolik by si Tom a jeho alimenty stíhaný účet zasloužil. Originální,traileru navzdory vtipný military sci-fi nářez, ve kterém si Cruise projde proměnou z verbovacího namyšlenýho poseroutky přes vyjukanýho nováčka v první linii v definitivního uber super vojenskou super zbraň, která je díky časové smyčce k neporažení. K tomu Emily Blunt, která z králíčka Azurita vyroste v přinejmenším plnohodnotného sexy protějška, jejíž tréninková zvedačka posílá tu originální z Dirty Dancingu do zapomnění a její zašpiněná tvář natírá prdel všem make-upům. Jen houš't. V Go zazářil, v Agentovi bez minulosti udělal z Matta Damona akční hvězdu a v Pan a Paní Smithovi dal dohromady Brada s Angelinou a tím mu posral život , v Jumperovi si vybral slabší chvilku a v Na hraně zítřka předved na plno svůj potenciál. Těším na další, světlé zítřky Dougu.