Jonny Quest (1986) (seriál)

Nostalgie z Cartoon Network :-))

Špióni jako my (1985)

Zklamání. Čekal jsem daleko větší zábavu, protože komedie z osmdesátek i jejich atmosféru mám hodně rád a vždycky mě dokáží rozesmát. Jenže ke špičkám své doby má tenhle kousek možná ještě dál než si chci vůbec připustit. Přesto pár povedených gagů se tu najde.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Řemeslně dobře odvedená filmařina a typická zábava pro masy. Nic víc, nic míň. Některé scény opravdu dobře pobaví, jiné pasáže zas dost nudí, ale ve výsledku odcházíte z kina pobavení a o to tomuhle filmu jde.

Čistá práce (2008)

Příjemná retro stylovka, která vás svojí atmosférou pohltí a vtáhne o nějakou tu desítku let zpátky. Jednoduše: je tam Jason, je tam nas.anej černoch a jsou tam i další drsní týpci, ze kterých nikdo neumí kung-fu ani běhat po zdi. Co ale umí je rozdávat tvrdé rány pěstí plus pár dalších fíglů, které byste nechtěli poznat na vlastní kůži. A tak se připravte na poctivou a syrovou filmařinu, která se k nám přenesla v čase z let sedmdesátých.

Monstrum (2008)

Tady jde o formu a ne o obsah. A i když mam raději filmy spíše s opačnými preferencemi, Cloverfiel mě zkrátka bavil a to dost dobře. Potěšilo i to, že se do snímku násilně nešroubovalo nějaké vysvětlování původu monstra apod. Zkrátka popcorn v jeho nejryzejší podobě. Užijte si ho!

Kanárská spojka (1993)

Sakra, když jsem to viděl, bylo mi asi 13 let a líbilo se mi to. Zkusím to znovu a uvidíme...

Hazard (2006)

Taková promarněná šance. Skvělé herecké obsazení, ale jinak trapně nudná podívaná. Skloubení několika dějových linií na konci mělo nejspíš vyznít fatálně. Osudy jednotlivých hrdinů jsou však vyprávěný spíše jako povídkový film (sledujete jeden příběh, pak druhý, třetí - naprosto bez prolínání - a na konci jejich pojítko), takže vám to nenavodí ten správný pocit ze spletení nitek vrtkavého osudu. Závěrečný proslov byl sice fajn, ale ten už nemohl zachránit bezmála dvě hodiny se vlekoucí nudu. Možná, že pouhé dvě hvězdičky si tenhle film nezaslouží, ale já je dám, protože z téhle herecké party se zkrátka mělo dostat daleko víc. Skoro to vypadá, že se všichni zůčastnění spokojí v budoucnu už jen s filmy "Direct to Video". To by mě však mrzelo. Hlavně kvůli Timovi, Forestovi a (sakra od mafiánů ho mam rád ;-) Rayovi.

Deník mrtvých (2007)

Na to, že film má být jakýsi dokument ve stylu Blair Witch se mi kamera jeví moc uhlazená a střih příliš "profesionální". Ale když se přenesete přes tyto drobnosti a opravdu hovadské chování hlavních hrdinů (ne, jinak to nelze nazvat :-), tak se budete nenuceně a sQěle bavit. P.S. Samuel byl stejně nejlepší! :-D

Iron Man (2008)

Ale jo. Bylo to COOL. Přesto, že jsem čekal trochu víc, tak o nějakém zklamání nemůže být řeč. Uvidíme po druhém shlédnutí...

Gynekologie 2 (2007) (seriál)

Místy pekelný humor, ale musim přiznat, že jsem se u toho bavil. Asi jen pro mužskou část populace ;-)