Plán pro rodinu (2023)

„JO A MIMOCHODEM… TÁTA BYL VLÁDNÍM ZABIJÁKEM…“  Rodinná akční komedie. Trochu „Pravdivé lži“, trochu „Millerovi na tripu“( nebo snad „Nobody“?),  ale hlavně pohodovej Wahlberg. No a to by vám asi mělo stačit. Možná to mělo na víc, ale co já vím… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film má v USA rating PG-13.  2.) Thx za titule „Veronika Ageiwa“.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  *

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

„MEZI MILIARDAMI TYČENEK WONKA JE PĚT ZLATÝCH LOSŮ. A PĚT ŠŤASTLIVCŮ…“  Mám moc rád Burtonovu verzi, takže… jen ve zkratce, protože jsem se na to mrknul jako na zajímavost (a navíc jsem byl zvědavej, proč Američani mají tohle zpracování radši). Předně (– a úplně nejvíc!) nebaví mě to muzikálový pojetí. Jo, Umpalumpovský zpívánky jsou v poho, ale to ostatní… Wilder je (překvapivě) dobrej Wonka! (sorry jako, ale Depp je boží!). Děj si je hodně podobnej (logicky), ale Burtonova verze je rozmáchlejší a vizuál (taky kurva logicky) dokonalejší (vole dokonalej!). Ovšem jestli jste to ještě neviděli (a máte třeba vánoční náladu…), tak směle doporučuju… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy Roalda Dahla z roku 1962 2.) Zatím, co příběh Williho Wonky se letos dočkal dalšího zpracování, o přímé knižní pokračování „Karlíkova“ příběhu nazvané  „Charlie a velký skleněný výtah (1972) “ se nikdo nepokusil. 3.) Spisovatel Roald Dahl tenhle film nesnášel! ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne

Na maděru (2023) (seriál)

„JSOU TO AMERIČANI! NEVZDAJÍ SE TAK LEHCE…“  Tak jo – prej to nemám brát vážně, takže to vážně neberu… a vono to funguje! A bacha, tohle není pohádka pro malý parchanty, ale „R“ková záležitost! Takže čekejte humor spíš explicitní než intelektuálskej… Je to místy blbý – až je to vlastně zábavný a fakt je hezký, jak se snažili castingově napodobit slavnější herce. Přijdou i trapný okamžiky, ale za chvíli se to opět dostane do úsměvnějšího módu. A poslední dva díly mají i slušnou akční úroveň. Hele…prostě píčovina k pobavení… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Za seriálem stojí stejné tvůrčí trio, jako za sérií „Cobra Kai“. 2.) Původně bylo plánováno 10 epizod. 3.) Thx za titule „Vendula Bazalová“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE   ** NAPĚTÍ  *

The Last Rifleman (2023)

„NEZÁLEŽÍ NA TOM, KOLIK ROKŮ MÁŠ. KAŽDÝ MÁME SVŮJ DATUM SPOTŘEBY. JÁ JSEM MĚL UMŘÍT VE VÁLCE, ALE NESTALO SE…“  Tak předně – pro někoho to může bejt zklamání, ale nejedná se o posledního chlápka v riflích... Zajímavá role pro Pierce Brosnana. Zahrál si dvaadevadesátiletýho válečnýho veterána, kterej se na vlastní pěst vydal na oslavy „Dne D“. Občas to nudí, občas to zase připomíná „staříka, kterej vylezl oknem…“, ale nějakou výpovědní hodnotu to má. Nečekejte válečný scény, jde spíš o vyrovnání s minulostí… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je volně založen na skutečném příběhu veterána „Dne D“ Bernarda Jordana. 2.) Další film založený na Jordanově příběhu, „The Great Escaper“ s Michaelem Cainem v hlavní roli, vyšel letos v říjnu. 2.) Thx za titule „blinkity“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Mír v Marseille (2023) (seriál)

„SPRAVEDLNOST NÁS NESPOJUJE. VŠICHNI JSME JEDNOU NOHOU V KRIMINÁLE!“…“  Znáte ty francouzský filmy, jak policajti válčej s darebákama, ti maj ovšem svoje práva, takže policajty furt buzerujou nadřízení a proto je tahle válka je spíš nekonečnej příběh… než se najde někdo, kdo na to z vysoka sere? Tak tentokrát to není film, ale seriál. Má to fajn obsazení, děj odsejpá…. prostě přesně to, co by jeden od dalšího projektu Oliviera Marchala čekal! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál se natáčel také v „problémových“ čtvrtích. Spousta komparsu jsou skuteční obyvatelé. 2.) Thx za titule „Jan Kucherko“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  *

Nech svět světem (2023)

„VIDĚLA JSEM JELENY. ALE BYLO TO JINÉ… JAKOBY SE NÁM SNAŽILI NĚCO ŘÍCT“…“  Připomíná mně to filmy M.N. Shyamalana. Takový o hovně, ale zajímavý… znepokojivý svou psycho atmosférou, díky lidem a zvukům. No a ten konec! Tak ten vás odrovná! (nebo taky ne!) Takový něco, co upoutá pozornost a pak… asi jako nebinární žena? Nevím dědečku…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film byl natočen podle stejnojmennoé knihy, kterou v roce 2020 napsal Rumaan Alam. 2.) Postavu G.H. měl hrát (a zároveň být jedním z producentů) Denzel Washington, který ovšem z projektu odstoupil. 3.) Thx za titule „Jan Kucherko“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Yellowstone - Season 4 (2021) (série)

„V KRÁLOVSTVÍ ETIKA NEEXISTUJE. BUĎ HO UDRŽÍŠ, NEBO O NĚJ PŘIJDEŠ“…“  Jistotou je, že monstrum Beth zůstane ozdobou každý řady. Pak jsou tady věci, který to pomalu (ale jistě) stahujou spíš k tomu „Dallasu“, než třeba ke druhý sérii. A i když tomu úvod nenasvědčoval, stal se z toho takovej seriál pro starší publikum, který si lebedí v telenovelách...  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Taylor Sheridan si v seriálu zahrál postavu Travise Wheatleyho, moudrýho a drsnýho obchodníka s koňmi. 2.) Thx za titule „K4rm4d0n“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Yellowstone - Season 3 (2020) (série)

„PROČ RANČEŘÍME, KDYŽ JE TO TAK TĚŽKÝ?“ … „PROTOŽE TO JE SKVĚLEJ ŽIVOT CHLAPČE“…“  Po perfektní druhý sérii, přichází trochu zklidnění. Jako by jsme si měli odpočnout a připravit se nato, co nás čeká a víc se seznámit s životem na ranči, kterej není jen o válčení, ale má taky svý kouzlo. Trošku mě to teda nudí, ale jsem už slušně (do těch postav) „zaháčkovanej“, takže jim to žeru. Navíc je tady jako oživení Josh Holloway… A závěr je zase brutální!  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Thx za titule „K4rm4d0n“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Světlo naděje (2023) (seriál)

„KDYŽ NEPOMŮŽEME  NĚKOMU, KOMU POMOCT MŮŽEME, TAK NEPOZNÁME SAMI SEBE…“  Životní příběh plnej lásky, strachu, odvahy a smutku. Škoda, že se to občas trochu vleče, že přednost dostávají „holčičí“ problémy, ale ono to má vlastně tak nějak navázat na deník Anne Frankové, takže je to logický. Přesto si myslím, že z tý nelehký situace a hrůzný doby se dalo z diváka vydolovat těch emocí víc…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál se natáčel v Hradci Králové, Praze a v Amsterodamu. 2.) Skutečná Miep Giesová byla o šest let starší, než ta seriálová. 3.) Thx za titule „Jan Tvrdík a Jana Tomášková“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  **

AKA (2023)

„A ADAM SE VÁM BUDE LÍBIT. DESET LET V LEGII, TEĎ SE VRÁTIL Z AFRIKY. JE TO ZVÍŘE…“  Francouzská klasika. Dobrej thriller z prostředí gangu, do kterýho se infiltruje polda. Jde tady samo o víc a příběh s dobrým (a drsným) hrdinou, okořeněnej trochou tý akce, mě baví. Taky je fajn vidět zase Cantonu.    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Thx za titule „Tereza Wong“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  *