• Pohádka

Domácí mazlíček (2008)

ten film mám doma týden a viděla jsem ho už 7x.. :) po naprostém zkažení Scary Movie (z jedničky Vám můžu citovat, ze 4ky si nepamatuju nic, protože jsem už v prvních 5ti minutách upadla do bezvědomí :)) se Anna Faris konečně dostala tam kam patří.. na sólo.. je trochu paradoxní když si vzpomenete na scénu ze Scary Movie 2 jak jí v kuchyni vyčítají že má "prsa jako orangutan" a "čumí jak kdyby měla Dawnův syndrom" a teď sexy zajíček ? No, možné je všechno :) hodně se mi líbí hudba k filmu a neskutečně mě baví proměna Zeta holek, a to nejen ta fyzická.. Kat Denningsová mě dostala, nechat ze sebe udělat něco takového.. no, má odvahu :) myslím že ji brzy uvidíme mezi Hollywoodskými top stars ..Pozornost si určitě zaslouží i Rumer Willis, která svým pištícím výkonem přebije i celoživotního eunucha :) Je to prostě klasický, neskutečně přehnaný Béčko a ode mě nemůže dostat nic než 5*

A co když je to pravda? (2005)

Haňte si jak chcete,mě se to líbilo :) Velice příjemná komedie, v které si každý najde to svoje .. Výkon Reese W. je rozhodně super, no schválně, zkuste si zahrát ducha, nebo duši ? Kdo ví.. možná že scénarista :) každopádně na téhle příjemné komedii jsem byla dokonce v kině a mohu směle říct že to za ty hříšné peníze stálo, bavila jsem se, a 90 minut uteklo jako voda a i přespředvídatelný konec jsem napnutě čekala jak to nakonecskončí..

Absurdistán (2006)

Já vím, já vím.. inteligence není dědičná.. ale přesto.. já tomu už zase věřím!! :) Za předpokladu že inteligence sice není dědičná, ale vývoj inteligence dítěte značně ovlivňuje sociální prostředí.. no sakra lidi, učte se!! :) Doufám že tenhle film nás má varovat, ne předpovídat budoucnost.. některé scény jako třeba film "prdel" nebo proměna výživových hodnot pro mě byly hodně rozporuplné.. nevěděla jsem jestli se mám dřív děsit nebo smát, proto doporučuji kouknout na film 2x.. poprvé jako na komedii, a podruhé na horor... I přes "neznámé" herecké obsazení (až na Luka Wilsona samozřejmě :)), předvídatelný děj, neskutečnou naivitu komediálních prvků a právníka na zabití dávám 5* a zařazuji mezi oblíbené filmy :)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

chci věřit..chci věřit že to je možné a osudy lidí ovlivní taková maličkost jako hodiny jdoucí pozpátku.. Bradovi jsem věřila že mu je 80, a věřila jsem že je mu 17.. ačkoliv bych ho ráda odsoudila jako přeslazenýho komerčního hezouna, nemůžu, protože mě dostal na kolena..zase.. Užila jsem si film každou minutu, od chvíle kdy jsem zkoumala rysy stařičkého Benjamina až do chvíle kdy zavřel oči, "jako by jen usnul.. " Celou dobu víte co přijde, a přesto neodtrhnete oči od plátna.. Kdybych byla asi tak o dvacet let mladší a viděla tenhle film, okamžitě se přihlásím do baletní školy, Cate Blanchett si mě získala tak, že možná půjdu i na nějaké baletní vystoupení.. A o Tildě Swinton raději ani nemluvím.. ať už hraje ledovou královnu, anděla se zlomenými křídly nebo jen nevěrnou manželku (:)) je vždy naprosto dokonalá.. Zkrátka..na tenhle film mi 5* nestačí :)

Charlie Bartlett (2007)

"dnes bych Vám chtěla povědět o své první mestruaci.. " tak tuhle scénu si museli spolukoukající přetočit a pustit ještě jednou, protože napropvé nevěřili svým očím ani uším.. a já vlastně taky ne :) Každopádně si asi zjistím kde má Dr.Bartlett ordinaci, protože chci být jeho pacientem.. Můžete tenhle film zařadit do kategorie "komedie ze střední" ale nečekejte zábavu omezenou do 20ti let .. ať už jste mamka na mateřský, nebo docent na Cambridgi, určitě se pobavíte i když se Vám nebude chtít.. není to film u kterého se budete válet smíchy po zemi, ale na kolena Vás dostane..

Děkujeme, že kouříte (2005)

další z "itelektuálních komedií" .. toužíte být jako on, ať už kvůli penězům nebo talentu.. fandíte mu, i když je vlastně záporák.. milujete ho, i když je v podstatě vrah.. Přiznávám vinu.. Nesnáším kouření a proto jsem se k tomuhle filmu stavěla trochu víc jako kritik než jen jako obyčejný divák, ale Aaron Eckhart mě rychle přesvědčil - to on jako umí :) - že si těchhle 92 minut užiju i se svým životním postojem.. logické argumenty a podmanivý pohled mě prostě přesvědčily že je to jen obchod.. alespoň do chvíle než jsem zas vstoupila do zakouřený hospody a cítila se jak popelník :) hodně mě baví Cameron Bright coby synek, který se hodně rychle učí od tatínka.. Celkově film za 5* ale znovu na něj kouknu až za pár měsíců :)

Ten Největší (2007)

Ačkoliv je nezvyklé vidět Roba jako uhlazeného pána s určitou dávkou sexapealu, lze si zvyknout.. koneckonců, nebude takový až do konce filmu :). Jelikož si sám film režíroval, docela by mě zajímalo, zda-li si roli vzhledově upravil podle sebe.. copak Robe, už tě nebaví rozcuchaní "úchyláčci"? Ale my tě takhle milujeme!! :) Další film, kde už od začátku znáte konec, ale bavíte se od začátku až do konce.. za nejlepší scénu filmu považuji paradoxně začátek .. přiznávám se dobrovolně, já bych od něj ten apartmán koupila taky :) a konec? To už si jen užíváte pohodový pocit který vás zaplňuje při pohledu na vězeňskou idylku :) Kamenujte si mě, ale stojím si za svým, Rob Schneider je frajer i jako uhlazená vězeňská pusinka :) Stále marně čekám, kdy se konečně dočkám filmu, kde bude hrát hlavní roli s Adamem Sandlerem, protože potom už mi nebude stačit stupnice hodnocení..