• Pohádka

Alvin a Chipmunkové (2007)

jděte do háje, protože mě se to líbilo!! :) Samo, když od tohoto filmu očekáváte dramatické zvraty, převratné herecké výkony a bůhví co tak jste těžce zklamaní, ale když k němu přistupujete jako k filmu, který má za účelem pobavit široké spektrum diváků, je to tady :) já se smála už od začátku, kdy roztomilí Čipmunkové zpívali na stromečku, který nakonec skončil v recepci až nna konec kdy si malej Alvin musel přiznat že se mu stýskalo.. Berte to jako film, na kterej jdete s dětma a užijete si i vy :)

Zlatý kompas (2007)

Krásná fantastická pohádka, fakt se mi moc líbila, dětské výkony na jedničku, příběh chytne a nepustí.. zajímalo by mě jak vypadá moje duše :) každopádně tenhle film stojí za podívání a ne jen jedno.. Možná někomu přijde film smutný a malinko ponurý, nečekejte že se při něm nebudete smát.. děj vás vtáhne a zvířátka jsou naprosto úžasný :)

Moje krásná čarodějka (2005)

ačkoliv moc Nicole Kidman nemusím, tenhle film se mi líbil.. už jen samotná myšlenka že se opravdová čarodějka dostane do filmové role čarodějky je zábavná, a tahle role Nicole opravdu sedla stejně jako ve Stepfordských paničkách. zařazuji mezi oblíbené filmy a jako oddychovku na nedělní odpoledne odporúčám všem :)

Bratři z donucení (2008)

tak na rovinu, fakt nevím :) moc jsem se nenasmála, ale docela to uteklo takže celkově 3* Will už asi nikdy nepřekoná svoji roli v Noci v Roxbury, celkově bych film přirovnala k Rickymu Bobbymu, který Vám sice nezpůsobí křeče od smíchu, ale aspoň se nenudíte :)

Líbáš jako Bůh (2009)

Tak.. po přečtení několika komentářů musím říct že nebudu mít asi úplně originální názor.. Ihned po odchodu z kina jsem nevěděla co si myslet.. hodně mi to připomínalo Román pro ženy, a tempo opravdu odpovídalo Lásce nebeské, ale přiznávám se že jsem se pobavila, ačkoliv celkově jsem film nepobrala.. ráda filmu věřím, ale tomuhle se věřit nedá :) 3* dávám hodně za "výkon" Evy Holubové při zjištění manželovy nevěry, to mě opravdu pobavilo.. taky mě hodně pobavily SMSkové scény, ale proboha, už NIKDY, NIKDY, NIKDY nechci vidět Evu Holubovou v negližé!!

Hannibal (2001)

Za filmové zpracování sice dávám 5*, ale kdyby se film držel předlohy, tak by dostal minimálně 10* :) Anthony Hopkins už pro mě nadosmrti bude Hannibal Lecter a musím říct že nahrazení Jodie Foster Julianne Moore byl dobrý nápad.. Jodie přece jen byla příliš éterická na těžce zkoušenou osobnost kterou v noci budí naříkání jehňátek.. a upřímně si ji neumím představit v úvodní scéně filmu, ani v akčnějších záběrech při "záchraně" dr. Lectera.. a co si budeme povídat, když už mám koukat na holku co běží po lese, chci vidět holku a ne vílu :) Julianne Moore je plnohodnotnou partnerkou ve hře byrokracie FBI a přiznám se že i když čtu Mlčení jehňátek tak ve Starlingové vidím spíš Mooreovou :) Jedinou chybou jsou "zadní vrátka" tohoto filmu pro pokračování, a to konec filmu.. V knize je to "romantický konec" kdy Starlingová s Lecterem cestují po světě jako pár a myslím že hned po večeři, kdy je hlavním chodem mozeček blbečka z FBI je to nejromantičtější pasáž knihy :) Verdikt : za 5* ale knížku si přečtu častěji :)

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Naprosto upřímně.. nevím co si o tomto filmu myslet.. líbí se mi jak je natočený, všechna ta zvířátka, kentauři a trpaslíci.. ale děj nic moc a ten konec? Naprostá katastrofa.. uvažuju o koupi knižní předlohy, protože nevěřím, že by tenhle film měl takový úspěch v zahraničí jen sám o sobě..

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

tenhlee film měl úplně úúúžasnou..reklamu :) upřímně.. čekala jsem víc.. Film jsem přežila, viděla a jednou stačilo :) 3* ode mě dostává za ledovou královnu, super animaci Aslana a sympatický dětičky :)

Gympl (2007)

Přiznám se že českou tvorbu jsem hoodně přehlížela.. poslední jsem viděla snad Bestiář, a to ještě nešťastnou náhodou :) ale jinak šly české filmy mimo mě.. Gympl to změnil.. Je to další film, kterému prostě chci věřit.. Hudba skvěle dokresluje prostředí, až na scénu kdy hlavní hrdinové utíkají před policií a hudba je zbytečně dramatická.. A když už jsme u těch chybiček, Tomáš Hanák skvěle ztvárnil roli taťky, kterej "čumí jako úchyl" ale Martina Procházková, alias Pavla, by si měla propřístě lépe nastudovat chování týraných dětí,které mají tendenci k sebepoškozování.. má sice správně ublíženej kukuč, dobře hraje hysterické scény, ale jak se pálí zapalovačem a cigaretou.. No tááák, to ti prostě nevěřím, "Pavlo".. Na druhou stranu Tomáš Vorel jr. s Jirkou Mádlem jsou uvěřitelní až příliš.. skoro čekáte že je potkáte na ulici se sprejem v ruce.., pánové,klobouk dolů.. Zuzana Bydžovská, Eva Holubová, Tomáš Matonoha, Jan Kraus i Ivana Chýlková, tleskám i Vám.. opět jste dokázali kdo jsou česté stars.. a kdo ví, možná díky spolupráci s Vámi se zrodí nové hvězdičky.. Takže verdikt: chci to vidět znovu!