• Thriller

Pozemšťan (2007)

Není to dokonalé a není to nijak převratné, ale nápad je skvělý, provedení se mi líbilo a rozhodně je to nezapomenutellný film, i přes pár paradoxů. .)

Nejlepší hráč (1998)

Čekal jsem více sportu a dostal jsem spíše samá slova a na city hrající scény, Denzela mam docela rád, takže se mi na to pěkně koukalo, je to dost potenciální film, ale možná chybělo více akce a poutavostí ten film také zrovna nesrší. Musím hodnotit podle stupně zapamatovatelnosti takže film spíše zaříznu. Poslední scéna trochu nesmyslná, ale co už....

Divoška (2008)

Tohle schéma filmů opravdu nemám moc rád, ale musím uznat že po několika minutách jsem se do toho zadíval a film docela utíkal. Navíc poté co Emma Roberts "vyrostla" z hloupé blonďaté holky se zdála být i sympatická... No, jakmile jsem uviděl její jméno v závěrečných titulcích, tak mi došlo že bude mít spojitost s Julii Roberts a taky, že jako její neteř má. Režie je docela povedená, na soudtracku se nešetřilo, ale na 4* to vážně není.

Talentmania (2010) (pořad)

Nemám rád Trošku a nelíbí se mi přístup Novy jakým "dohání" sledovanost. Jen je mi líto těch lidí co se tam přihlásili a něco umí.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Slabší než britská verze, o tom není pochyb, ale hvězdičku ztrácí zatím jen kvůli antitalentním Čechům (Slovákům). Ty jejich trapasy mě už vážně nebaví, ale to se do finále zajisté zlepší :))

Přestupný rok (2010)

Klasická odpočívárna v podobě romantické komedie, tentokrát z krásné irské krajiny - velké plus.. Takový lepší průměr.

Mnichov (2005)

Kontrast lásky a vlastenectví s bezcitnou touhou po pomstě, krveprolití a terorismu, to nám nabízí Spielberguv Munich. No nejen kontrastní podání, ale také kontrastní smíšené pocity vám bude Mnichov servírovat. Nejprve snaha o zabezpečení vlastní rodiny, která se změní v posedlost a odhodlání, které končí traumatem a vlastní destrukcí hlavního hrdiny. Milovníci tajných agentů a všeljakých rozvědek v této době si rozhodně přijdou na své, krásné vykreslení této doby se povedlo na výbornou, napětí ve filmu je obrovské tak, že místama opravdu ani nedýcháte - dokonalá režie. Ale po shlédnutí se mi nedostalo žádného pocitu, za který by tento snímek stál.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Film je poměrně dost ambiciozní, ale jen v nějakých kategoriích, což je škoda, kdyby ten příběh byl lépe zpracovaný tak by to bylo hned o úroveň lepší. Je to dojemné, inteligentní, vybírá si citlivá témata a herci hrají pěkně, ale ten zbytek je slabší, režie tuctová a ve výsledku pouze silnější průměr. Škoda.

Alenka v říši divů (2010)

Nečekal jsem od toho moc, a dostal jsem celkem dost. Koukám na to čistě jako na pohádku a nemám co vyčíst, Burtonovské zpracování tradičně líbivé. Herci obstáli v rámci možností. Schématická podobnost s Karlíkem a jeho továrnou, ale to se dá očekávat :)

Královna ročníku (2007)

Asi jak to popsal "woody". Pohádka; ale docela to bavilo; klasickej průměr, za A.Bynes malý plus.