Machete (2010)

Ako prvé by som upozornil , že toto nie je film vhodný na nedeľnú podívanú s deťmi . Je to presne film podľa predstáv Rodrigueza . Po prirovnaní k ostatným Rodiguezovími filmami to nie je nič výnimočné . Drží sa stáleho štandardu s názvom „masaker“ . Mne osobne sa film páčil pretože nemám moc rád klasické „akčňáky“ preto mi druh Rodriguezového humoru a narážkami na B-čkove akčné filmy mi úplne sedí .

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Film z dielne Tima Burtna ktorého filmy majú špecifický nádych temnoty z kríženej s rozprávkovým prostredím ktoré vidíme skoro v každom diele vytvárajú nezvyčajný dojem z filmu . Osobne Tima Burtna uznávam ako skvelého režiséra a to dokazuje aj v tomto nezvyčajnom „rozprávkovom“ kúsku . Film kombinuje romantiku , zábavu , rozprávku a celkový dojem je nadštandardný .

Ukradené Vánoce (1993)

Burtonovka do posledného hlasu . Dej už videný , očakávaný o hodne vylepšil muzikálový doprovod filmu a k tomu úchvatný soundtrack .

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Typická Burtnovka , Johny Depp , rozprávkové prostredie , Burtnovský humor a dej ktorý len tak rýchlo nevyprchá v skratke 5* .

Výměna (2008)

Clint opäť ukázal svoju silu . Viac emočný film som snáď ani nevidel . A u Angeliny Jolie asi najlepší herecký výkon aky kedy podala .

Hráči (1998)

Film ktorý ma chytil za srdce hlavne kvôli hre o ktorej v tom filme ide a preto na film nedám dopustiť .

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood pri tvorbe tohto filmu urobil dve skvelé veci : Prvá je , že zasadil sám seba do hlavnej úlohy . Neviem si tam predstaviť iného herca. Druhá , že vôbec tento film vznikol . Film plný emócii , paradoxu a výborného hereckého umenia .

Forrest Gump (1994)

Film filmov . Po pozretí filmu sa mi chcelo bežať . Teraz už len čakám na chvíľu kedy si film opäť pozriem .

Já, legenda (2007)

Trh presýtení horrorami typu Zombie ktoré nemám moc v láske ale dosadením skvelého herca , skvelého príbehu sa vykľul nádherný film ktorý stojí za "zabitie" času .