Antikrist (2009)

Nejzvrhlejší film od Triera. Jde o jeden z těžce pochopitelných filmů. Husí kůži nahánějící scény.. kdy se žena vrhá zcela bez smyslů na svého muže brrr (nevydržela jsem a zakryla si oči) nedalo se to, ale to je hold trier. Jeho filmy jsou vždycky něčím zajímavě specifické. Moc se mi líbili takové podle mého až snové scény, kdy žena povídá muži po paměti cestu do ráje (v tu chvíli zrovna na cestě do ráje). Ač se snaží manželský pár záchránit a odprostit se od žalu jejich cesta je velmi trnitá na jejímž konci zdaleka nejsou...Už nikdy víc jednou mi film bohatě stačil.

Síla country (2010)

Tedy oproti Crazy Heart je to slabší odvaz. Nečekala jsem nic světoborného spíš jsem se k filmu připla pouze ze zvědavosti a také jsem chtěla nějakou oddechovku. Oddechovka to rozhodně byla i když jsem nečekala, že to bude až tolik podobné již zmiňovanému filmu. Nejvíc mne naštavala postava Kelly, kterou moc dobře zahrála Gwyneth Paltrow. Já nevím co to přesně bylo, ale Kelly bych asi po 5 min. přizabila. Ale musím uznat, že v takové to roli Gwyneth opravdu vynikla je to velký rozdíl vidět herečku hrát v drama oproti stále se opakujícím postavám v love-story. Nějak tak už Gwyneth prostě škatulkuji sama...což ode dneška už dělat nebudu. Velmi mile překvapila Leighton. Ano krásná tvářička, které jsem si prvně všimla( pro mě neosobním) seriálu Gossip Girl. Vypadá to že mladá herečka je talentovaná a rozhodně se vyvíjí. Co mě rohodně překvapilo ze všeho nejvíc byla hudební stránka filmu. Moc povedené písničky a to neholduji country vůbec.Verdikt zní: určitě se podívejte na film stojí za to ho vidět.

Tron: The Next Day (2011)

Zajímavý krátkometrážní film. Rozhodně nadhne na to že jde opravdu o pouhých 10min. Určitě vás to zláká tak jako mě. A To jsem Trona zatím odstavila na vedlejší kolej.

Ruiny (2008)

Dobrá podívaná při které nemusíte přemýšlet.

Melancholie (2011)

Trier svým geniálním pojetím pomalu plynoucích scén (děje příběhu) a dokonale padnoucí instrumentální hudbě, která svými specifickými tóny značí jasný konec.A přitom vše začíná zcela nevinně oslavou svatební hostiny. POZOR LITTLE SPOILER: V té chvíli si divák začne lámat hlavu proč půvabná nevěsta Justine(Kristen Dunst) z čista jasna začne být deprimovaná a mimo sebe. Nejenom, že utíká od pohledného manžela (mimochodem několik hodin po svatbě), ale jakoby se její nálada změnila díky rudé planetě, kterou mladá nevěsta spatřila na obloze. Namísto radostné nálady však převládá v mladé ženě strach a opovržení nad hosty a celým uspořádáním sv.hostiny. Závěr filmu nabírá na epických rozměrů spolu s linoucími se tóny hudby....Tak trochu podezřívám Triera z toho, že na diváka chtěl nabalit tolik nerozhřešených odpovědí, které ve filmu nedostanete.Nejspíš proto..že chtěl, aby každý jedinec sám poskládal skládačku, ze které nakonec nějaká ta pointa vyjde. Herecké obsazení ve filmu bylo velice působivé, ať už hlavní postavou Justine, až po jejího otce Dextra. Díky tomu, že byl film odlehčen vtipnýma scénama přehodnotila jsem a uvážila dát hodnocení na 4*. Protože jinak byl film velmi depresivní a po jeho shlédnutí vám mozek nepřestane jen tak pracovat a pořád vás nutí přemýšlet a dělat unáhlené a různé hypotézy. Jinými slovy film je potřeba trochu vstřebat a nebo znovu podstoupit jeho shlédnutí.

Transformers (2007)

Když jsme poprvé viděla trailer česky namluvenej, tak jsem myslela že vyletím z kůže. Bumblebee je můj oblíbenec a jak mu fušersky počeštili jmeno...blé. Ale i přesto, že nejsem zas tak velký fanoušek do transformers musím uznat, že pokračování dvojka byla jedna velká NUDA.

Nabít a zabít (2006)

Trochu bláznivá podívaná s občas opakovanými scénami.

Vášeň a cit (2007)

Koho by nezajímal jaký život prožila nejznámější anglická spisovatelka těch nejúžasnější románů Jane Austen. Román zanešen do prostředí anglického venkova spolu se zamilovanou zápletkou mezi Tomem Lefroyem a mladinkou Jane, která i přes konvence určující postavení žen ( žena musí v mladém věku být provdána do dobrých kruhů, aby byla do budoucna dobře zaopatřena a nemusela, tak být břímě svým rodičům) si tvrdě stojí za svým snem stát se spisovatelkou. Zcela překvapivé na tuto dobu bylo to, že pokud ženy nebyly provdány za švarného a bohatého muže...musely přeci nějak pracovat např. jako guvernatky, ale být ženou v této době a nemít manžela byl velký problém. Nejenom, že si ženy nemohly zaopatřit dostatek prostedků =peněz. (Nejen pro sebe ale i celou rodinu.) Řekla bych, že největší vášeň mezi Tomem a Jane se šířila pomocí jejich náhodných setkání a hlavně jejich diskuzím nad knihami aj. Příběh o zakázané lásce mezi Tomem a Jane jistě zaujme, někoho možná i rozpláče. Proč zakázané se dozvíte z obsahu děje, který se vám promítne když se rozhodnete pro tento film. Spoiler: Scéna kdy se vzdává své největší a první velké lásky zaručeně nenechá nikoho chladným. Ať už každý vidí pohledově jinak tento příběh...charisma mezi Jamesem a Jane jistě pochopí. Záleží však jak si kdo představuje dané charisma, vášeň a nejvřelejší cit...

Wanted (2008)

Já miluji ve wanted scény alá metrix kdy máte všechno zpomalené. Prostě taková adrenalinová posedlost.