Mamon (2015) (seriál)

Na české poměry opět vysoký nadstandart. Co je ovšem rozdíl mezi českou a norskou scenáristikou je to, že tady jsem už od 4. dílu minimálně tušil, kdo asi bude hlavní "padouch", protože se prostě ani nikdo jiný nenabízel. Hořící keř > Mamon

Zodiac (2007)

Neuvěřitelný!! Ta mrazivá atmosféra sedmdesátek, kterou Fincher vytvořil bere dech. Skvělá kamera a neustálý pošmourno tomu dodává tu správnou depresi, kterou tenkrát zažíval asi každý obyvatel SF. Líbí se mi, že se to Fincher nesnažil dělat přehnaně akční a držel se přesně faktů, tím pádem od půlky filmu se už nestane žádná vraždy a jen se vyšetřuje a prověřuje a když už to vypadá, že nic přelomového nemůže přijít, tak "PRÁSK" nastane konec, který to celý zase úplně rozseká. A úvodní a závěrečná písnička Donovan - Hurdy Gurdy Man jen podtrhuje to, co jsem výše napsal. "Goooood byeeee"

JFK (1991)

Strašně nudnej začátek(to znamená tak prvních 45 minut). Nic se neděje, jen se žvatlá o "blbostech", který začnou dávat smysl až za dalších 45 minut, ale to už buďto spíte nebo si řeknete, že kdyby to tam nebylo tak vám to ani nevadí a pochopili byste to i tak. Jinak výbornej film, všechny postavy jsou skvěle zahraný, hlavně Tommy Lee Jones (jako vždycky). Oldman se až neuvěřitelně hodil na roli Oswalda. Jediný co mi na tomhle filmu vadilo byla fakt extrémně nudná první třetina filmu.

Království nebeské (2005)

Suverénních 5 hvězd...ale jen v prodloužené verzi. Jinak solidní 3.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Scéna s tyčí boha Ra v místnosti s mapou je pro mě jeden z nejepičtějších a nejúžasnějších zážitků, co jsem kdy u filmu měl. Hudba Johna Williamse je nepřekonatelná!!!

Marťan (2015)

Výborný film. Ridley ukázal, že na to stálo má a já se zase o něco méně bojím nového Blade Runnera. Vtipné hlášky ovšem nepřičítám jemu, ani scénáristům, ale jen a pouze Andy Weirovi, kterému se podařilo stvořit opravdu kultovní dílo. Velmi se líbil i výběr hudby, který do filmu krásně zapadl a obzvlášť Bowie a jeho Starman krásně vykreslili atmosféru. Ani nevím proč vlastně nedám 5 hvězd, ale něco tomu prostě chybělo. Tak snad si to schováváš na novýho Vetřelce ty starej lišáku. A zkus to posrat!!!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Masakr! Ve druhý minutě filmu začne první akce a skončí po hodině. Miller si asi šlehnul a zfilmoval všechno o čem se mu kdy snilo nebo co kde viděl v různých ujetých pornech. Každopádně výsledek je skvělej. Ideální blockbuster podle mého gusta. A ten týpek s kytarou? Do prdele to bylo neskutečný!

Star Trek: Do temnoty (2013)

Pořád vysokej nadprůměr, ale jednička v sobě měla něco kouzelnýho, a to tenhle díl prostě nemá. Občas je to trochu zmatený, ale to je asi tím, že jsem původní star trek viděl tak maximálně z rychlíku. Co tenhle film dostává na nadprůměrnou úroveň je určitě Benedict Cumberbatch. Ten chlap je fakt neskutečně ať už hraje kdekoliv a cokoliv. A z jeho hlasu začínám mít orgasmus.

Total Recall (2012)

Docela sračka na to jakej potenciál to mělo. Nebýt neskutečně sexy Kate Beckinsale, tak bych to vypnul už v půlce, ale ta její sexy potvora mě fakt dostala. Jinak na rozdíl od originálu je to hloupý, bez nápadu, bez originality a i málo krvavý.