Co děláme v temnotách (2014)

Dlouhou dobu jsem doufal, že v dnešní době, ve které se z upírů stala sebranka homodějů a jediné, co napichují, jsou už jen zadnice, se objeví někdo, kdo se rozhodne říct "A dost!" a ukáže světu, že upíři furt neztratili svou šťávu a že dobře napíchnuté artérie fakt stříkají, jako o závod! Klobouk dolů pánové. Klobouk dolů.

Bez kalhot XXL (2015)

No, takže za čerstva. První díl mi uštědřil dobrou psychickou újmu v podobě takového scenáristického znásilnění, že jsem si chvílemi myslel, že to musel psát někdo, komu v hlavě chybí kolečka rovnou dvě! Hlavně během...jak to jen nazvat...fakt nevím. Slovo dialog se mi tomu jen těžko přiřazuje, neb jsem si myslel že mi upadnou uši. V takových chvílích jsem spíš raději čučel těch stabilních 5+McConaughey: Bitva o dolary. Jinak choreografii se jako zdravý heterák nebudu ani snažit hodnotit, ale ženám to podle všeho imponuje, takže hvězda. A nyní o pět let později? Snaha byla, ale asi jí v PPL porouchali. McConaughey vzal roha. Mluva se sice už dala poslouchat, ale chvílema to byl beztak mnohem horší výplach než v prvním díle. Ale hlavně že si kluci udrželi čest.

Vincentův svět (2015)

Zklamání, zklamání...O to horší to je, neb jsem veliký fanda seriálu. Film se snaží apelovat na všech frontách, tedy zvládnout fanservis právě pro příznivce seriálu, být vtipný a zároveň si udržet dějovou linku, jakožto samostatný film. Bohužel ani na jedné to úplně nevychází. Tento film je prostě příliš krátký na to, aby se do něj vešlo vše a výsledkem je nemastná, neslaná míchanice, která dokáže odpovědět snad jen na tu fundamentální otázku "Co se dělo dál?". Postavy nedostávají ani zdaleka tolik prostoru, kolik by to chtělo a právě to je to jádro hnoje. Dle mého názoru by udělali mnohem lépe, kdyby se primárně soustředili na hlavní problém filmu a snažili se vymyslet kreativnější přístup, jak tam zapracovat všechny postavy, než se snažit recyklovat přístup jedné celé řady seriálu, tedy jedna hlavní story, po cestě dalších pár (v seriálu často docela zajímavých) příběhů a k tomu všemu ještě řada gagů a vtipných scének. Ale abych byl upřímný tak mi sem-tam zajisté přeběhl úsměv přes tvář. Okolo a kolem bylo hezké zase vidět staré známé a i když to nedostálo svého potenciálu, tak to byla relativně příjemná podívaná. Stejně se měli prostě vyprdelit na film a udělat další (definitivně poslední) řadu (klidně o tom samém, ale pořádně!). Jo a samozřejmě chudinka Ari byl jak tygr v kleci...

Kung Fury (2015)

Nechtělo se mi věřit, že někdy uvidím takovou dokonalost! Pán Sandberg se toho rozhodně nebojí a věřím, že v budoucnu od něj můžeme očekávat veliké věci! Na co Mačetu, když člověk umí vykopat do vzduchu salto a jezdit na těch nacistech jako by to bylo prkno!? A samozřejmě rytíř David by měl dostat ocenění za nejlepší vedlejší roli v historii vesmíru! ...No prostě over 9000!!!!

Špión (2015)

Upřímně nevím, proč lidi z toho dělají takový humbuk. Ve mě to zanechalo tak nanejvýš dojem toho, že scénářiťisti ve svatém lese začali pálit jinou ligu. Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit. Na paní Melissu se podívám rád tak maximálně v Mike a Molly (ano, rád občas vypnu úplně) a ani tam to zrovna žádný Beatles nejsou. Ovšem jak říkám, pánové, pošlete to dál, protože pokud vás napadlo, že můžete zkusit obsadit parní válec do labutího jezera, ale napsat to tak, že on to fakt spolehlivě utančí a ještě se tomu upřímně a z plna hrdla smát, tak to stopro nebylo ve 100% duševním stavu a já bych se velice rád přidal (a to už od toho znásilnění "Drsňačky" ). Jinak pánové Law a Statham tomu bohužel nikterak moc nepomohli. Law se tam mihnul jen tak na oko a Statham si hrál na Norrise...meh (doopravdy mu to nešlo). Ovšem na stranu druhou musím uznat, že sem tam nějaký ten gag, co mě rozesmál, jistě padnul a také bych nebyl správný vlastenec, kdybych neohvězdičkoval tu nejzářivější hvězdičku, z celého filmu, Věrku Serďučku. Don't live to dance, dance to live!. :D

Loupež na úrovni (2013)

Modrá většinou bývá docela spolehlivým ukazatelem. Tentokráte si dovolím prudce nesouhlasit. Pravda stopáž by podle kdekoho mohla být o trochu delší, ale já si myslím, že by to tím utrpělo ztrátu svého osobitého kouzla. Tímhle způsobem však film jede, jede a jede a člověk se prostě nemá šanci nudit! Pánové jsou i na (v různých variacích) stará kolena překvapivě pružní, řízně vtipní a vychcaný až za pátý roh u bloku. Samozřejmě gotická Lagertha tomu už jen dodává tu krásně drsno/jemnou, ovšem stále nepřeplácanou a decentní ženskost, která v dnešních filmech tak moc chybí (Scarlet se může jít vycpat). V jistých chvílích se to ne úplně střízlivému člověku může sice zdát mírně chaotické, ale to mě třeba vůbec nevadí! Alespoň mám důvod se na tu nádheru podívat znova!

Špinavý trik (2013)

Musím uznat že film tohoto ražení jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Doopravdy mě skoro nenapadají slova, jak bych vůbec mohl něco tak skvostně do nepříčetnosti utahaného a komplikovaného až za roh popsat. Ale pokusim se o to...Když jsem poprvé viděl obsazení, myslel jsem, že mi bouchne hlava, to ano. Ale nakonec musím s rozhořčením konstatovat, že z celého filmu jsem si ze všech těch hereckých výkonů (které musím uznat byly povedené) užil nejvíce pana Louise C.K., který do filmu dokázal vnést jistou úroveň rozptýlení, která vás alespoň na pár minut odtrhne od hlavního příběhu a musím uznat že v těch chvilkách jsem si vážně oddych. Ano je to film (ale pouze velmi ve svém duchu) povedený, to nepopírám, ale celý děj se táhne jako senilní hlemýžď na kolečkovém křesle, kterého zrovna přišel navštívit strejda Alzy a místy jsem měl chuť vyskočit a zařvat na tu skupinku plešatějících či odekoltovaných neandrtálců a neandrtálkyň minimálně v jednom případě s naprosto otřesným vkusem pro módu (Sorry Bradley ale ten chlupatej hrudník ani ta trvalá fakt moc dojem neudělali): "Hej! Tak sebou už konečně hněte!". Přišlo mi, že tyto postavy i kdybyste je postavili před hlaveň kulovnice, tak si stejně najdou čas uvařit si čaj, sednout si ke stolku a velmi zdlouhavě a velmi nahlas se hádat, rozebírat své hluboké, rozpolcené pocity (které tam má doopravdy snad úplně každý), na základě toho se usmířit, pak změnit názor, udělat druhou rundu čaje, přizvat si k tomu kamarády aby to obohatili svým stejně neschopným názorem a zase se pohádat, čímž vás donutí si tu kulovnici otočit sami proti sobě a křečovitě zmáčknout spoušť!!! Tomu všemu ještě nasazuje pyšnou princeznovskou korunku miss Lawrence, která mě tou svou pitomostí skoro až urážela! Mno a na konci filmu? Co by jste asi tak řekli? Zrovna když si člověk říká: "Uf, tak jsem to dokázal" tak vám zase do ksichtu vpálí takovou bombu, která vlastně zamete s úplně celou dosavadní hodinou a půl celého filmu a pak! V tu chvilku když se zamyslíte! Tak vám dojde že vlastně jediné "hmatatelné", co vám z toho filmu zbylo, byly právě ty přechytračelé, nebo smutné, nebo zoufalé, nebo vzteklé/nadržené pocity té hnusné a špinavé rozpolcenosti! A divíte se proč tomu nedávám odpad? Odpověď je jednoduchá...I přes všechno, co mě na tom tak hrozně iritovalo tam byl jakýsi faktor který mě prostě sakra donutil u toho sedět, jako by nade mnou byl jakýsi mafián a mířil na mě brokovnicí, tento pocit ovšem bohužel zůstává zatajen a pokud tomu někdy přijdu na ten kloub, tak ho sem s největší radostí doplním...to je první hvězda. Druhá hvězda: Pán C.K., za jeho rozptylující a snad jedinou alespoň zdaleka zábavnou postavu. Třetí hvězda: Pán De Niro, za největší ale doopravdy největší stěr v historii stěrů a u kterého jsem doufal že jim tam všem ty hlavy prostřelí a napustí jim tam alespoň ten vzduch! PS: Jenny, zlatíčko, nikoho ale doopravdy nikoho ten tvůj zk****nej lak na nehty fakt nezajímá! AKTUALIZACE: Tak mě to konečně do té palice vlezlo. Nevím, co mě to popadlo to otrojkovat. Ale abych vysvětlil...Ten skvostný pocit, co mě držel připoutaného, bylo právě doufání v to, že příjde něco, co nikdy nepřišlo, tím myslím COKOLIV! Kdyby tam panu Baleovi posral tu jeho plešku holub a na Bradleyho spadla zahradní sekačka, už by to bylo mnohem zajímavější! A mistři Robert a Louis toho bohužel také moc nesvedli. Po důkladném přehodnocení tomu pánové vybojovali jednoduchou, ruskou jedničku.

CBGB: Kolébka punku (2013)

Já mezi punkerama vyrůstal a tak byl pro mě tento film možná i o něco záživnější než pro standartního diváka. Sledovat všechny ty legendy - Ramones, Talking Heads, Iggy Pop a mnoho dalších - byl pro mě luxusní zážitek. A proč tomu nedávám 5* ? Když už o tom takto básním? Odpověď je vskutku prostá: Na takový bombastický námět by se prostě nemělo vyčerpat jen něco přes hodinku a půl! To mě na tom rozhořčilo. Jinak bych dal plnou palbu. V každém případě na ostatní stránku filmu si nemohu stěžovati. Rickman parádní, humor hezky ostrý, necenzurovaný (což obvzlášť v tomto případě považuji za velmi důležitou část celku). Prostě Punk's not dead jak se patří.

jOBS (2013)

Budu upřímný. Nikdy jsem nebyl fanouškem Apple. Nikdy jsem ani nepomyslel nad tím, že bych si pořídil cokoliv "i". A co jsem si tehdy mohl slibovat od tohoto filmu? Upřímně Vám řeknu, že sám nevím. Pravda je ale taková, že po první půlhodině tohoto vskutku zajímavého snímku jsem do toho byl zažraný jako už se mi nepovedlo dlouhou dobu. Pravda, Kutchera jsem nikdy extra neměl rád a ani tady mě svým výkonem nějak nepřesvědčil o tom, že bych s tím měl začít. Ale kouzlo tohoto filmu nevidím v hereckých výkonech. To kouzlo je v tom poselství, které Jobs chtěl skrze Apple prosadit a které po sobě zanechal (viz. projev na konci). Kolem a kolem mohu řici, že mi tento film daroval úplně jinou perspektivu na tuto společnost, ale co víc, vzbudil ve mě zájem si přečíst samotnou knihu a obnovil ve mě víru, že i zdánlivě malý člověk může dokázat velké věci, pokud bude vytrvalý a půjde si za svým cílem, ať se stane cokoliv. Jediné, co mi vadilo, byl nedostatek koncentrace na Jobsovo soukromí (což by se snad i nádherně vešlo místo těch jeho výbuchů vzteku, ať už na pracovišti, či za rychlé noční jízdy, bez kterých by se tento film krásně obešel). Za mě 4*.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

No řeknu to upřímně, skrze celý film jsem byl skeptický, až do poslední scény. Ale právě to, že vše je vážně tak, jak se to i zdá a není v tom v podstatě žádný háček mě na tom naprosto vzalo. Ano, je to podivný film. Ano, je to i vtipný film! I když musím poznamenat že poměrně solidní množství těch "vtipných" scének se bohužel minulo účinkem, ovšem v naprosté většině případu jsem se upřímně zasmál, neb je tam ještě větší hrouda právě těch scén povedených (Kecy posedlého Hilla přivázaného k posteli jsou prostě legendární!). Další veliké plus tomu dávám za to, že už dlouhou dobu čekám na film, kde si herci mohou doslova sami ze sebe (nebo vůči sobě) udělat takovouto srandu a právě to se v tomto snímku moc pěkně zdařilo. Ty Backstreeti už jsou prostě třešnička na dortu. Za mě solidních 75%