• Krátkometrážní

Tess z D'Urbervillů (1998) (TV film)

Tak silnější drama jsem snad ještě neviděl, opravdu klobouk dolů před zpracováním tak náročné látky... Jeden z mála filmů u kterých jsem si přál aby nepokračoval dál kvůli tomu že by mohlo být hůř a ještě hůř... Jsem si jistý že slzička ukápne... za mě 5*

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Zatím (po první sérii) příliš spokojený nejsem. Natahování děje na na úkor akce je nešťastný pokus o navození BSG atmosféry která řídne v nezajímavých postavách a dialozích. Nepřitel se mihle 2x za 20 dílů a všichni jenom pláčou jak je jim zima. Netvrdím, že mají v každém díle vyhodit loď goauldů, nebo porazit apofise s hláškou "In deed", ale trocha rozproudění děje by neuškodila protože takovýmhle tempem to lidi za 2 série omrzí úplně a nebude další kde by se mohl děj rozjet. Látku z 20 dílů nacpat do 8 a přidat dalších 12 stejně dobrých, to rada dobrá Yody jest.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Seriál na jehož humor se musíte připravit, ale opravdu stojí za to. Rowan Atkinson v jiné pozici než ve které se víceméně proslavil ve světe je dokonalý zvláště ve 2. a 3. sérii, které jsou podle mě vrcholem seriálu. Pokud máte rádi britský humor pošmáknete si :)

Pán času (2005) (seriál)

Bude to možná znít ošuntěle, ale seriály stojí z velké části na hercích, první sérii jsem sledoval s vlažným pocitem a na jejím konci se objevil David Tennant a "restart Doktora" získal perfektní 3 série, které byly skvělé pokud byl dobrý scénář a velmi dobré když nebyl, 4 řada už scénářem opravdu skomírala i když to vyvrcholení zachránilo, horší už to ale bylo v řadě páté, kde se nebojím říct je pro mě Matt Smith absolutním necharismatickým nehereckým zklamáním, jako kdyby prostě na záskok vzali někoho z Adamsovy rodiny, a scénář to nezachrání. Jak jsem na začátku řekl seriály stojí hodně na hercích a doufám, že Doktor brzy umře a reinkarnuje se v lepšího herce. Celkově však seriál hodnotím velmi dobře a to hlavně díky originálnímu britskému pojetí. 4*

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Naprosto nepopsatelná zbytečnost, která by si zasloužila být mnohem výše v žebříčku 200 nejhorších filmů vůbec...

Láska až za hrob (2009) (hudební videoklip)

Zpracováním dosti kvalitní dílko, (ne)originálnost však nechme stranou, zaslouží si zhlédnout ;)

Počátek (2010)

Trocha Matrixu, Trocha Repo Mena a atmosféra skoro jako z Temného rytíře, Nolanovina se nezapře. Hodně jsem slyšel, že se v tom dá lehce ztratit, ale když neprokecáte polovinu filmu jako někteří nebyl problém ujasnit si co a kde je :) 4*

Repo Men (2010)

Jestli mám něco u filmu rád tak je to to, že mě dokáže překvapit. Repo men není originálním nápadem a zvrácenou budoucnost, to ne, ale to co vás dostane prostě až tak dobře nečekáte.. když si myslíte, že je vše OKURA menu, zježí vám všechny chlupy na těle... takhle mě má dostat konec filmu, čekal jsem průměr, ale když to to člověk nejméně čeká... 4*

Stmívání (2008)

Nechci hanit něco pro mladá jehňátka tak posvátného, ale nic jiného to není, upřímně mě třpytivý upírek moc nevzal, zastávám názor že na sluncí má hořet a u toho si zůstanu. Na film by se hodila kratší stopáž nicméně to by se tam asi nevlezlo tolik "romantických" (asi jako prkená podlaha) chvilek. Neřekl bych že by se film měl srovnávat s filmy o upírech ale možná se seriály typu Dawsnův svět.

Pan Nikdo (2009)

Kdyby film neměl tak dlouhou stopáž uvažoval bych o tom, že ho zkusím ještě jednou shlédnout, aby mě nějaká oslnivá pointa, kterou kromě reversovaných záběrů film měl mít, konečně pořádně docvakla. Uznávám, že efekty retrospekce jsou pěkné, film mi ale kromě toho nic nového nedal. Škoda po těch 2 hodinách jsem stál o originální vyražení dechu (pomyslně) 2*