• Krátkometrážní

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Záleží na tom jak si kdo přebere styl humoru kterým je seriál točen, jestli chce někdo srovnávat britské seriály s americkými (viz odkaz na Sex ve městě) je teda hodně vedle, obě kultury jsou někde jinde a já musím říct že u Belle de Jour se bavím příjemně. Za mě 4*

Atentát v Ambassadoru (2006)

Závěrečná scéna u které víme co se stane a ke které směřují všechny příběhy lidí kolem mě i přes to opravdu silně zasáhla... Jak se příběh pomalu rozvíjí na konci opravdu vyzraje a nabídne nezastřené emoce které "Bobbyho" postřelení v ten večer vyvolalo... Nemůžu než hodnotit 5* - Úžasný zážitek

Věříme v Boha (2000)

No, musím uznat, že tenhle 16 minutový kraťas Jasona Reitmana je asi nejlepší co jsem od něj zatím viděl. Na tak krátkou metráž jsem se opravdu pobavil až až.

Svolení (2004)

Tak jako krátkometřážka je to úplně fenomenální, je dobré se pro všechny případy pojistit co? :D

Vzhůru do oblak (2009)

Nádhera. Opravdu povedený snímek vyšel opět z dílny Pixaru, nicméně nutno podotknout že tento je opravdu docenitelný jen pro dospělého diváka (úžasná životní retrospektiva na začátku) a možná právě proto se mi taky líbil víc než blbnutí v Madagaskaru... a Pavel Liška ala pes "DUG" famózní, vždycky když promluví trhám se smíchy :) za mě zaručeně nejlepší Animák roku 2009 (a ano i přes to, že Avatar je taky skoro animák :D)

Terminator Salvation (2009)

No né každý asi stráví budoucnost tak jak ji McG naservíroval, a někteří budou tvrdit, že moc rozmazává původní příběh, ale pro mě je film až na záverečnou výměnu srdce (škoda Sam Worthington) perfektní. Stejně jako skončila doba Arnolda Schwarzeneggera skončil i terminátor jak ho známe... "Věděli jsme že to příjde, něco se však změnilo, nesmíme se ale vzdát, konec teprve začal..." PS: Kdo sleduje všechny trailery a pak si stěžuje, že z filmu toho viděl moc by se měl zamyslet nad tím, že je sledoval z vlastní vůle :)

Retroactive (1997)

Nevím co k tomu dodat. Kdybych tenhle honostný název viděl ještě jednou už bych se na to asi nepodíval. James Belushi je sice opravdu děsivý, ale to tak všechno z toho filmu co mě mohlo zaujmout. Slabý děj 4x nebo 5x dokolečka (při třetí smyčce už jsem doufal, že bude konec). 2*

Schindlerův seznam (1993)

Je zbytečné na tomto dokonalém koncertě krutosti a soucitu něco vypichovat. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů zabývající se tématikou Druhé světové války a úlohy Židů v ní.

Gran Torino (2008)

Opravdu musím uznat, že Clint Eastwood umí hrát pěkně nerudného staříka. Ale hlavně jsem si říkal čím to, že má film tak vysoké hodnocení a nebyl jsem si jistý čím by mě mohl zaujnout... to vše však byly jen zbytečné předsudky, které jsem jsem si přinesl z filmů podobného typu a já si ho vychutnal se vším všudy až do hořkého/dobrého konce... 4,5 (matematicky zaokrouhleno na 5*)

Americký zločin (2007)

Je jen málo filmů, které mě tak moc dostaly do děje. Nestává se, že bych měl chuť vrazit tam do dveří, zpráskat všechny na hromadu a tu ubohou dívenku odvést do nemocnice. O to hrůznější je to podívaná, když víte, že ji nemůžete pomoct. Člověk až těžko věří, že se to opravdu stalo, že tolik lidí v davovém šílenství týralo jedno úplně obyčejné děvče které jen bylo v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Dokonale zfilmovaná brutální skutečnost s perfektím hereckým obsazením. 5*