Rivalové (2013)

Zaujimavy zivotopisny pohlad do sveta Formuly 1. Okrem samotneho jazdenia sa reziserovi podarilo nacrtnut povahove vlastnosti oboch rivalov a ich superenie malo skutocne iskru. Pripomenulo mi to Sennu s Prostom. 8/10

Babylon 5: Třetí prostor (1998) (TV film)

Pycha predchadza pad, plati to aj pre Vorlonov, i ked v tomto filme si to za nich odskakali iny :) 7/10

Babylon 5: Na počátku (1998) (TV film)

Som rad ze urobili tento film, vysvetluje vela veci, vratane priciny vybudovania stanice Babylon 5. 8/10

Zuzanka v nesnázích (1942)

Jedna z Wilderovych provotin, ktora naznacila majstrov potencial - originalne filmy, ktore sa neboja ist na hranu. Zaujimalo by ma ako bol tento film prijaty vo vtedajsej spolocnosti. 7/10

Hráči (1998)

Skvele herecke obsadenie asi v "najrealistickejsom" filme o pokery. Je vidiet ze sa na realizacii podielali profici z brandze. Malkovich opat vystruhal jednu z jeho typicky zaujimavych roli. 8/10

Vzpomínky na lásku (2004)

Odnasam si jedno ponaucenie, a to ze na Coca Colu sa nikdy nezabuda :) 7/10

Za borovicovým hájem (2012)

Dej filmu sa nakoniec vyvinul uplne inak ako by sa dalo podla zaciatku ocakavat. Podla mna sa vybral spravnym smerom a navonok nesuviciace veci sa nakonci poprepajali v style ala Inaritu. Ryan Gosling ukazal svoju rebelantsku povahu. 8/10

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Pohodova romaticka komedia plna Wilderovho sarkazmu, ktora opat uspesne vsadza na pracu so stereotypmi. Krasne talianske scenerie. Hned mam chut ist na dovcu do Ischie :) 8/10

Salvador (1986)

Film zacina ako vtipna road movie, pokracuje opisom situacie v Salvadora a konci velmi dramaticky. Zaver to je typicky Oliver Stone (svedomie ameriky), ked vyrazne prezentuje svoje nazory. 8/10