Patrola (2012)

To, že Gyllenhaal není kamarád víme. Co nevíme je ale, že Ayer od svého posledního kousku udělal velký krok vpřed a namísto scénaristických klišéček nám konečně vrhá pohled na policejní rutinu z mnohem autentičtějšího a lépe vypadajícího pohledu. Bohužel posledních pár min mi jinak celou dobu dokonalý snímek o hvězdičku snížilo. Je to škoda, protože tohle byl jeden z těch lepších filmů tohoto roku.

Okamžik zlomu (2007)

V rámci žánru tuctová záležitost. Vyzdvihovat zde herecký výkon pana Hopkinse by bylo jako radovat se nad tím, že zmrzlina je studená a sladká. O to víc mě zklamalo, že zde nebyl v úplném popředí snímku a na místo toho se do popředí prodal osobní život Goslinga jež ve finále s hlavním děním filmu nemá pranic společného. Ušlo to.

Cargo (2009)

Vizualně hladí, obsahově spíš kope...

Ztracen ve vesmíru (2011)

Zážitek za hranice verbálna.. Konečně jsem se dočkal.

Café de Flore (2011)

Oslava lásky? Života? Nevím. Obsahově ani tématicky mi to nic neřeklo, což se nedá říct o formální stránce, která je na jedničku. Jednou mi to asi stačilo.

Atlas mraků (2012)

Na místo zážitku sahající až za hranice verbálna, o kterém jsem už při první zmínce kolem tohoto filmu slyšel, jsem dostal silně nadprůměrný oku lahodící mainstream.. Čekal jsem, že to bude více osudovější, a že ona návaznost dá dohromady větší boom.. Ale né stop, nebudu nad tím takhle přemýšlet. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku..... S odstupem času hvězdičku ubírám, protože to zase taková sláva není. Poroučím se.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Sledovat pětiminutovou CGI bitvu u Gettysburgu, kde zmateně pobíhá pár stomatologických průserů na mě bylo opravdu moc... Snad se Rufus příště upíše něčemu duchaplnějšímu..

Zabiják Joe (2011)

McConaughey je démon a bezesporu předvádí jeden z nejpřesvědčivějších hereckých výkonů vůbec. Ale opravdu nejsem až tak velký uchyl, abych si toto dokázal nějakým způsobem užít.. Objektivně za tři subjektivně o jednu méně.

Total Recall (2012)

Nebýt Wimmera je to mnohem lepší.. Škoda.

Stíhači Red Tails (2012)

Spielberg/Lucas... Oba válečné filmy. Oba našlápnuto k velkolepé podívané. Oba žalostně selhali... Pánové tohle se nám nelíbí...