Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Na jedné straně se tenhle film výrazně odklání od původní knihy, je patetický, má spoustu logických i technických chyb, na druhé straně má ale velkou dávku energie,napětí a hlavně humoru. Tahle adaptace má to, co většině ostatních chybí a sice kouzlo a romantiku. NA plné hodnocení to u mě kvůli výše uvedeným záporům není, ale pořád je to skvělá oddechová zábava.

Pár správných chlapů (1992)

Solidní herecké výkony jako vždy korunuje hlavně Jack Nicholson, který, jak všichni víte, byl dokonce nominován na oskara. Jinak je to ale spíš lehce nadprůměrné dílko, kde se objevují klasická klišé soudních případů-filmů. Zábava to ovšem pořád je.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Asi jsem moc usedlej, ale mě tenhle film nepřipadá ani tak moc nadnesenej, kultovní a vtipnej jako úchylnej a nudnej, ale když to je kultovní. Holt jsem divnej, když mě nebaví sledovat utrpení jiných.. Vím, že si tím naštvu hodně lidí, ale snad mám právo na vlastní názor.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Tenhle dokument se mi opravdu těžce hodnotí. Jednoznačně je to pěkná demagogie, ale nějaký ďáblík ve mně mi říká, že třeba něco mohla být i pravda. Rozhodně mi připadá divná ta díra do Pentagonu, která opravdu nevypadá, jakoby ji udělal Boeing 767 (nejsem si jistý, jestli jde o tenhle typ, pokud se mýlím, tak se předem omlouvám) a taky mi připadá jako hodně silný argument, že každá věž WTC po hodině a půl spadla za 10 sekund a jen kvůli nárazu letadla a požáru v asi čtyřech patrech. Ty záběry výbuchů ve spodní části WTC ovšem klidně mohly být udělané počítačem a i zbytek údajů a "fakt" si tvůrci v pohodě mohli vycucat z prstu. I přesto si ale myslím, že Loose Change stojí za zhlédnutí, už jen proto, že si pak uděláte i trochu jiný názor na to, co se mohlo taky stát v 9/11.

Amadeus (1984)

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem mírně zklamán. Na jedné straně film hezky ukazuje tu Salieriho žárlivost a vůbec ten rozdíl mezi nadáním a genialitou, na druhé straně se ale silně odchyluje od reálií a závěr je pak už spíš neuvěřitelný. Škoda

Pianista (2002)

Velice, velice působivý film. Jeden z mála, který ukazuje utrpení židů (tedy hlavně Wladka Szpielmana)naturalisticky a přitom není, jak bych to vyjádřil, kýčem, který prostě jen zobrazuje Němce jako bezcharakterní a židy jako kladné. Je to zvláštní, ale kapitán Wilm Hosenfeld v podání Thomase Kretschmana mi připadá jako jedna z nejkladnějších a nejsympatičtějších postav, jaké jsem kdy viděl a scéna, kdy mu Wladek hraje na piáno je pro změnu jednou z nejpůsobivějších, které jsem kdy zhlédl. Uznávám, že film je možná trochu zdlouhavý, ale skvělý výkon Brodyho a třeba i závěr, který pochopitelně neprozradím, ale připadá mi dost výstižný, to napravují a já proto neváhám s nejvyšším hodnocením. Souhlasím tady s tím názorem, že tohle by se mělo vysílat mladším generacím (kam se stále počítám) a hlavně neonacistům bych takové filmy dal jako povinné, i když pochybuju, že by to nějak pomohlo...

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Asi jsem teď hodně zaujatý, ale nemůžu dát jiné než nejvyšší hodnocení. Tenhle film se dá sledovat stokrát a neomrzí a hlášky typu: Ty jsem Vám přinesl z vlastní zahrádky nebo Hujer meteleskum bleskum už zlidověly, což už samo o sobě něco říká. Prostě je to jako kdybych byl s těmi lidmi zase na střední.

Nezvratný osud 3 (2006)

Oproti minulým dvěma dílům je tu znatelný pokles, ale pořád se na to dívat ještě jakž takž dá. To, co se mi líbilo na minulých dílech, tedy že čloověk fandil postavám a to i těm menším, o kterých si můžete být jisti, že zemřou, tu neplatí. Po dost dlouhém a až zdlouhavém začátku se rozjíždí kolotoč dosti bizarních úmrtí, u kterých se autoři nepochybně velmi bavili. ALespoň mě to ale nebavilo skoro vůbec, místo alespoň minimálního seznámení s hrdiny (uznávám jsme v hororu, takže tady nejsem tak přísný) většina postav má jednu scénu, ve které umře a hlavní dvojce má sice pár rádoby citlivých keců, ale ve skutečnosti to jsou jen projevy zoufalství od scénáristy. Jakákoli byť minimální chemie mezi nimi vůbec nefunguje a jejich herecké výkony jsou žalostné a neherecké, že bych to lépe zvládl i já. Abych nebyl jen kritický, tak je tu věc, kterou musím pochválit, líbil se mi otevřený konec, který sice nechává dost jasně prostor pro další pokračování, ale je IMHO skutečně povedený. Nechci to prozradit, takže jen naznačím, že tu půjde o další předtuchu, ale to už asi tušíte.

Nezvratný osud (2000)

Rozhodně mnohem lepší horor než jsou Vřískot, Tajemství loňského léta nebo dokonce Texaský masakr motorovou pilou, hlavně ze začátku funguje všechno, jak má a i později jsou úmrtí docela povedená. Bohužel se později z filmu vytrácí originalita a závěr je již dosti předvídatelný. Pořád se mi ale líbí abstraktní vraždící smrt víc než nějaké pako s nožem,hákem případně morovkou. Ke čtyřem hvězdičkám to u mě nemá daleko.

Vřískot (1996)

Tenhle film sice odstartoval komerčně úspěšnou éru teenager hororů (Tajemství loňského léta, Final Destination atd), ale sám je hororem tak napůl. Popravdě řečeno jsem se místy docela i smál. Maska vraha podle Edwarda Muncka je jistě působivá, ale vrah sám nemá moc charizma a když se ukáže (spoiler), že jsou vlastně dva, tak ztrácí naprosto na strašidelnosti. Nikdy by mě nenapadlo, že se dva takoví psychopati dají dohromady v tak malém městečku. Co se týká herců tak moc nečekejte, ale nebudete zase nijak zklamáni. Nejvíce zaujme asi Courteney Cox, u které je to nezvyk a velký kontrast k Monice z Přátel. Rozhodně je ale první díl díky tomu již zmiňovanému humoru lepší než díly následující.