The Gray Man (2022)

Hodně promarněný potenciál.

Wonder Woman 1984 (2020)

Tento film má překvapivě spoustu skvělých myšlenky a nosných témat. Nutnost žít v realitě a v pravdě. Dvojsečnost vlastních přání, snů a naivity. Neochota žít svůj život jinak než jako oběť, která se dříve či později změní v zatrpklost, závist a skončí v nenávisti. Powerful stuff. Zároveň ale celý film nedrží moc dobře pohromadě, je tu plno nesmyslných scén, asi 3 minuty létání v mracích bo co, letadlo s palivem v muzeu a spousta, spousta ledvinek... Celkově myslím nevyužitá šance.

Dva papežové (2019)

Krásný film, který mě trochu dráždí tím označením "Životopisný", protože na škále Fikce-Skutečnost se pohybuje více na straně fikce. Člověk by měl prohlédnout černobílé vyobrazení obou papežů, kteří jsou tu (myslím) mylně prezentováni jako naprosté protipóly. František je vykreslen jako progresivní a liberální (čti "lepší") a Benedikt jako defenzivní, tradicionalistický, konzervativní (čti "horší"). Skutečnost je mnohem méně černobílá a uzavřít tyto velké muže do ideologických škatulek je mínus tohoto filmu. Pokud by opravdu šlo o životopisný film, spousta scén by musela být označena jako vyloženě zavádějící. Nicméně film je to opravdu krásný a má skvělé myšlenky. Přišlo mi, že začátek byl hodně poplatný lacinému politickému pohledu na oba papeže, ale konec filmu byl už o pohledu lidském, který je mnohem zajímavější. A zahrané je to opravdu skvěle.

Paterson (2016)

Život. Jednoduchý.

Deadpool 2 (2018)

Stejný jako jednička. Jednička byla sranda. Dvojka nepřinesla nic novýho. Dvojka je nuda.

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

Tento humor mi moc vyhovuje. Je takový elegantní a přirozený. Super.

Arrow (2012) (seriál)

Taková variace na Batmana, ale neurazí.

Čarovný les (2014)

Je to nápadité a vtipné. Velké mínus je hudba, která by potřebovala pár hodně chytlavých melodií. Ty písně jsou prostě moc ploché na to, aby si je člověk zpíval ještě druhý den. Škoda.

Časové pásmo bylo změněno