Blade Runner (1982)

Film, který se ozvláštňuje ve svém žánru svým noir stylem, ale příběhem si mě nezískal. Hvězda navíc za honičku s největším padouchem.

Děti ulice (1946)

Zatím asi emotivně nejsilnější film této doby, co jsem zatím viděl. Ten konec mi přitavil oči k plátnu. Bravo !

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Film působí velmi realisticky a pochmurné prostředí, barvy a vlastně i všechny exteriéry a interiéry nám pomáhají vcítit se do pocitů hlavní představitelky. Scéna před samotným potratem je pro mne vrcholem filmu a je velmi silná.

Maléry pana účetního (1980)

Komedie, u které jsem se dokázal pořádně zasmát, hlavně u lyžáku ve vlaku xD

Miluj mě, prosím (2004)

Přiznám se, čekal jsem brak, ale film mě mile překvapil. Co ale musím vytknout je to, že některé situace jsou až příliš naivní a snoubenka je jaksi bokem. Celkově však hodnotím kladně.

Nouzový východ (2008)

Zatímco Kate Winslet mám rád už od dob Titanicu, Leonarda jsem právě od této doby v lásce neměl. Avšak stačí snímky posledních čtyř let a aspiruje do mé top desítky. Vrchol filmu pro mne byl herecký koncert (hádka) právě těchto dvou hvězd. Co se týče hudby, ta byla vskutku úžasná a Mendesova režie ve stylu "ticho vše vyřeší" je mi čím dál tím bližší. Zatím dávám za pět :)

Amarcord (1973)

Tak a moje turné po nejslavnějších Felliniho filmech tímto snímkem končí. Všem filmům jsem dal shodně čtyři hvězdy, jelikož zrovna nepatří mezi nejzábavnější, ale to co jsem si z nich odnesl, je za hvězd milión. Amarcord se ale přeci jen trochu odlišuje, je to sice opět pohled na společnost, ale není vůbec kritický. Nostalgické vzpomínky na mládí bez oné Felliniho složitosti se mi velmi líbily.

Milionář z chatrče (2008)

Jedna z nejlepších pohádek pro dospělé vůbec ! Originálně pojatá, ukazující realitu vzdáleného světa. Napětí u poslední otázky stálo za to !

Trestná lavice (2005)

Zpočátku jsem čekal podprůměrnou komedii, držící se v rytmu poslední doby, kde bude převládat "humor" chápaný jen diváky MTV. I přes některé osobní pohnutky ohledně hudby (hip hop fakt ne:)) a některých už klišovitých rasových scének mě ale komedie velmi bavila a zpříjemnila mi večer.