Není míru pod olivami (1950)

Připadalo mi, jako bych se díval na béčkový film, ale zábavné to bylo :)

Moon (2009)

Čekal jsem vzpouru strojů či něco na ten způsob a ejhle, objevilo se originální komorní drama na odvrácené straně měsíce! Jediné co mě vadí, je to, že je film velmi opomíjený.

Až přijde kocour (1963)

Ted nevím jestli plný počet, jestli čtyři a nebo nakonec za průměr, ne to vážně ne. První polovina vynikající, dala nám cejch zvědavosti a rozdělila sympatie. Druhá polovina již pomalejší a ne tak úžasná, spíše mi to připadlo jak dětská detektivka. Co mě z'talo byl krásný poetický románek, který mě okouzlil natolik, že při běhu za vozem jsem nikomu ve filmu ještě nikdy tak nefandil. Fakt se mi zastavil dech. Nečekal jsem, že vyplodím takový komentář u takové, dá se říci pohádky tak trochu pro děti a tak trochu pro dospělé. Dávám za pět (za ten běh musím), fakt mě to moc bavilo a velmi překvapilo. Kolik takových ukrytých filmů má ještě česká kinematografie schovaných ?

Okno do dvora (1954)

Napínavý krimi thriller prošpikován vtipnými hláškami je na tuto dobu přímo excelentní, hned od začátku je divák nesmírně zvědavý.

Umberto D. (1952)

Film mi nesedl jen tématem, ale opět klasika.

Princ Egyptský (1998)

Jako malý jsem na tom byl v kině a obdivoval nádherně zpracovaný průchod mořem, od té doby si tento biblický příběh stále dobře pamatuji a nikdy ho nezapomenu :) PS: Jsem ateista

Zloději kol (1948)

Film jsem viděl bez titulků v originálním znění a tak nemohu objektivně hodnotit, jelikož jsem vnímal dílo bez dialogů. Na druhou stranu, mé milované "Děti ulice" to asi nepřekoná :)

Česká rapsodie (1969)

Poslední dílo před úprkem do exilu na zakázku japonské Osaky.

Všichni dobří rodáci (1968)

Sedět v kině ART a za přítomnosti samotného autora sledovat tento klenot ? Za zážitek, ohromení z výkonů a vysokého zastoupení hvězd českého nebe dávám pět !!!