Silnice (1954)

Opět výborný snímek, který na člověku zanechá hluboký dojem. Myslím, že herecké obsazení nemohlo být nikdy jinak. "Zampano, Zampano!" v podání Giullietty Masiny bylo rozkošné :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Každý díl Simpsnů mě dokáže rozesmát a zabavit, ikdyž ho uvidím třeba popadesáté. :)))

Skyfall (2012)

Tak trochu jiný Bond, ale o to lepší! Skvělí herci! hlavně Bardem.

Sladký život (1960)

Pochopil jsem záměr režiséra, dokonce jsem pochopil i pocity hlavního hrdiny, zkaženost snobské společnosti, ale ta stopáž je zbytečně dlouhá a různé scény jsou tam jaksi navíc, aniž by v "ději" hráli nějakou významnou roli. Hned po zhlédnutí jsem dal slabé hodnocení, ale po nějaké době na mě zapůsobila jakási nostalgie. Spojil jsem si všechny režisérovy filmy, které jsem viděl a zjistil jsem, že na mě každý velmi zapůsobil až po jeho skončení. Nyní po delší době dávám plný počet, protože mi film ještě nesešel z mysli a to se povede jen málokterým snímkům.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Co se mi na smrtonosné pasti 4 líbilo ? To neuvěřitelné tempo !!! Jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby a jako béčko parádní. Jen ten kamión mě fakt rozesmál :)))

Snídaňový klub (1985)

Nechápu, jak se tohle mohlo stát kultovním. Velmi, ale velmi naivní, šablonovité, místy přehnané. O konci se netřeba ani vyjadřovat. Hvězdu přidám za Esteveze a magnetický scénář, na to, že se jen mluví a mluví v jedné místnosti, tak mě to zajímalo až do konce.

Sociální síť (2010)

Na tomhle filmu se dá nejvíc vyzdihnout parádní scénář, ve kterém se jen mele, mele, mele a přitom dokonale udrží vaši pozornost. Co se týče hereckých výkonů, nesnášel jsem Timberlaka a fandil Garfieldovi a Eisenberg se převtělil do dokonalého ajťáka. Na Finchera opět precizně natočený film, ale jak jsem už říkal - hlavně ten scénář. PS: Jsem velkým odpůrcem facebooku, ale chtěl bych být jeho zakladatelem, či aspoň společníkem :))

Solaris (1972)

Na můj vkus až moc "pomalé a zdlouhavé", bohužel jsem se ani neztotožnil s pocity postav (na pár vyjímek), zkrátka mě to nezasáhlo tak, jak by mělo. (Schválně jsem si ještě přečet po zhlédnutí spoilery na netu, abych si byl jist, že jsem to pochopil.) Nebudu nic namítat proti oceněním a slávě tohoto filmu, ale já radši něco diváčtějšího. A přitom právě zápletka toho, že se hlavnímu hrdinovi zjevila kopie mrtvé manželky, do které se zamiloval, to by mě normálně dostalo, ale filmově mi to vůbec nesedlo. (knížku - pokud ji někdy budu číst - třeba ohodnotím za plný počet)

Souboj Titánů (2010)

Film mě velmi bavil od začátku do konce. Jen jsem nechápal, proč si Worthington nenechal narůst vlasy?! (Že by ještě skákal na večírky Avatara?) Proč jsou dialogy tak nevěrohodné a proč je strašidelná medůza taková kočka ??? :)

Souboj Titánů (1981)

V mládí moje sakra oblíbená pohádka, která válcuje i dnešní dobrodružné snímky včetně remaku !