Vendeta (2011)

Abych pravdu řekl, na českej "Thriller" mě to dost příjemně překvapilo. Ondřej Vetchý hraje výborně a stejně tak Kaiser s jeho už ne tak výraznou rolí. "Dětské" výkony trošku slabší, ale ne tak hrozné, dá se to přežít, jméno Lucie Šteflová bude možná dobré si zapamatovat...

Kocour v botách (2011)

Dlouho jsem přemýšlel, nebýt toho pitomýho vajíčka(what a f*ck!), možná by si ty 4* zasloužil, takhle - No way!

Dům (2011)

Co říct... už od prvních minut, kdy začala hrát primitivní "hudba" ve stylu klavírního jednoprstového vymačkávání tónů s marnou snahou o dramatičnost jsem si říkal, něco je špatně... Neříkám, že začátek byl uplně strašnej, ale kvůli zbytečnému přhrávání tragických scén(zvlášťe Judit Bárdos, i když, ona je to zatím jen amatérská herečka, takže jako debut se to asi dá i odpustit, ona to zase divákovi vynahradí jinak) proto, abysme na diváka udělali co největší "dojem" pak začnete všude hledat sebemenší chyby. A kdo hledá, ten najde, že... Ani nebudu zmiňovat množství tradičních klišé, která v dramatech nesmí chybět(např. černá plachta přes nebožtíka - to mě opravdu vytočilo, už vidím, jak se někdo snaží člověku dávat umělé dýchání, masáž srdce a když přijedou zdravotníci se sanitkou, tak jen zkonstatujou smrt, hoděj plachtu a konec a o nic se ani nepokusej, ale což...). Ještě víc mě naštvala divákovi servírovaná "náhoda za náhodou", kdy uplně omylem tatínek najde dceřiny peníze, manželka při praní v kapse zatajovanou lékařskou zprávu, atd. atd... Navíc, když zmíním množství zbytečných scén(např. ta Eva+Jakub v kabinetě), říkal jsem si, jestli jsem nešel náhodou na nějaký jiný žánr... Všechno to pak ještě pohřbil, v drama opravdu netradiční, happy-end. Abych to ukončil, za herecký výkon Miroslava Krobota(on a jeho manželka byli asi jediní opravdu uvěřitelní herci) jedna hvězda, a za pár celkem i vtipných scén ta druhá. Spíš 30 než 40%

Dluh (2010)

Nebýt konce, který jsem čekal trošku více překvapivý a zamotaný a pár nedokonalostí během příběhu (např. hraní si na MissionImpossible effect, tj. musíme divákům ukázat, jak to mají hlavní hrdinové všechno propracované a bezchybně na vteřinku, nebo snad setinku, naplánované) dal bych tomu možná i 5*... Už proto, že se film zabývá moji velice oblíbenou tematikou, tj. Mossadem, jeho fungováním a jednou, z opravdu mála pokažených akcí,... o téhle zpravodajské službě Izraele jsem načetl desítky knih a jsem rád, že se režie ujal právě John Madden, který myslím svůj úkol zvládl opravdu slušně... A Thomas Newman(American Beauty, Shawshank, The Green Mile, ale třeba i Finding Nemo) je pro mě velký skladatel(i když zrovna hudba tu zase tak výrazná není), který si prostě zaslouží tu čtvrtou hvězdu... (25.10.2011) A nakonec teda sem se teď rozhodl, že to dostane pět, za tu krátkou akční scénku a topením :D (26.10.2011)

Motocyklové deníky (2004)

Za tu překrásnou přírodu a všechna ta místa, která chci alespoň jednou v životě navštívit(a doufám, že se mi to podaří...) první hvězda ... Druhá za zcela jiný obrázek o životě a filosofii Ernesta, za velkou spokojenost s hereckým výkonem Gaela a Rodriga určitě snímku náleží ta třetí, a ta poslední čtvrtá za úžasný hudební doprovod, píseň "Al Otro Lado Del Río" a za mistrovský cit hudebního skladatele a aranžéra Gustava Santaolalla(Amores perros, 21 Grams), který mě stále přesvědčuje, že patří mezi světovou špičku! Díky!

Šestiraňák (2004)

Tak dojemné a zárovneň hrozně smutné... narazil jsem na to až po Martinově snímku In Bruges, tak bych se tomu vlastně snad už ani divit neměl... 5*. A Martine, už se těším na tvých "Seven Psychopaths"!

Bastardi (2010)

Myslím, že když by jste pocházeli přímo z místa kde se děj filmu odehrával, tak jako já, tak pochopíte... Klášterní zahrada, třída Osvobození, Kaštanová alej a zvlášťe pak Soukenická... Pokud se dokážete vcítit do atmosféry tohoto s prominutím "cikány přeplněného" města, dokážete odpustit snad poněkud slabší herecké výkony i rezervy ve scénáři... Kritika Tomáše, rodáka z Náchoda, dle mého není na místě, naopak si myslím, že vzhledem k rozpočtu i hereckému obsazení celkem věrohodně dokázal přiblížit tvrdou realitu soužití nás a našich menšinových spoluobčanů v jednom městě na Broumovsku/Náchodsku, což si myslím bylo hlavním motivem a cílem... Dle mého tedy - Cíl splněn!

Lovná zvěř (2010)

Tohle je přesně ten film, po kterém se zamyslím nad tím, jestli nejsem komunista... Protože určitě je mi daleko bližší smýšlet o tomhle ději ve prospěch levice a za bezohledné Republikány se tu stydět, což určitě bylo cílem... A snad právě ve svitu posledních událostí a vývoje okolo "UbinL" opravdu dobré načasování premiery... Brát tohle všechno jako dokument by však nebylo dobré, pravda bude někde napůli cesty, že.... 75%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Říkám, na to by se člověk měl podívat alespoň jednou do roka... Výtečné drama, které si zaslouží jen to nejlepší ohodnocení. Patří zcela jistě do mých Top 03!