Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Doposud jsem neviděl tak krásný film o romantickém dramatu. Příběh o tom, že láska může být životní osud, může být hořká. Může mít všechny podoby - ta druhá stránky krásných citů. Potřeboval bych tu firmu. Vymazat to... Kdo z nás to někdy nechtěl stejně? Naprostá paráda. Jdu se podívat ještě jednou!

Vše o mé matce (1999)

Dost silná citová ždímačka ze světa, který nebude nikdy pochopen. Jenže i tento svět můžeme potkat. Mnohé věci, které byli ve filmu se prostě dějí. Dialogy plné procítěných slov, jen děj sem tam připomíná telenovelu - jenže tohle je fakt silná káva. Dech beroucí chuť hořkého života se všemi anomáliemi, které mohou přijít.

Norské dřevo (2010)

Melancholická sonda do Japanska 60tých let. Jaká je kniha, takový je i film. Nemá cenu chodit na tento film, pokud jste nečetli knižní předlohu. Ve filmu jsou vynechány důležité zvraty, které by možná zvedly procentuální hodnocení. Film je natočen tak, aby neurazil knižní předlohu. Ale proč tedy byl natočen? Dala by se lépe melancholická kniha uchopit, než bylo v těch 133 minutách? Japansko zase pro jednou ukázalo, že je to svět sám pro sebe. Možná že ty nehybné tváře davají chvíli pro diváka, aby si vzpomněl na jeho první sex, jeho první vzdychy - a jestli máte tohle před sebou, tak vám to asi bude připadat mírně perverzní. Ale takový Haruki Murakami je. Film jako celek potdrhuje vynikající hudba, která sedne jako ulitá.

Pozemšťan (2007)

Ou Jesus / kdo viděl, ví proč/ !!! Tak tohle byla pro mě naprostá pecka! I přes možná trochu táhlejší začátek mě pak čekala hodinová neskutečná podíváná, kde jsem hltal , přemýšlel, rozkládal a skládal, ale stejně nechápal.Konečně sci-fi ve kterém nejde o objevování nových světu, či ochrana před invazí z galaxie XY. Nikdy bych neřekl, že mě bude bavit film natočený v jedné místnosti. Scifi o otázkách které jsou nám tak blízko, ale přece neznáme na něco logické odpovědi. Jako by scénarista vzal moje myšlenky a posunul je o řád výše, donutil mě hledat zase trochu jiný pohled na věc. Určitě pro mě nejlepší sci-fi.

Melodie mého srdce (2007)

Mám rád romantické filmy, ale tohle je síla - ani špetka logiky, která by mi řekla, že tento film má nějakou dějovou posloupnost. Něco co by mě chytlo a donutilo věřit. Něco co by řeklo: V tomhle filmu je to, co tobě chybí v životě. A to je to proč mám rád romantické filmy. První hodina byla pro mě absolutně zmatená a než jsem to v tom našel, byla závěrečná scéna, která je opravdu dojemná, příjemná, ale opět ani špetkou logická! August Rush je nádherná pohádka, ale chybí tah na branku, s tím, že bych seděl a říkal si SUPER, něco co tady sice bylo, ale jinak-nově. Myslím si, že největší přínos je, že nikomu nevadí. Prostě jsem téhle nelogické romantické pohádce neuvěřil. Díky za tu hudbu. Alespoň. Ta je 5ti hvězdičková!

Marketa Lazarová (1967)

Nakonec jsem celý film viděl na 4 kusy - vážně šlo mimo nějaké poetčino. Pravděpodobně, nejsem ještě dostatečně vyspělý. Třeba na to přijdu časem.

Rabbits (2002)

Film? Sitcom? Komedie? Hlava mi to nebere,ale o tom je Lynch.

Magnolia (1999)

Tak to byla síla! Nechápu, proč tenhle film není ve 200 nejlepších filmu, ale jedno české přísloví říká, že to nejlepší je skryto. Přes 3 hodinové drama o propojení životních příběhů, tou jemnou linkou, kterou hltáte po celé dění až nakonec filmu, kde monstrózně bouchne v neuvěřitelnou hlubokou myšlenku. Budete si říkat, že se to může stát jenom ve filmu a pak zjistíte, že je i ve vašem životě.

The Butcher (2006)

Jestli se dá o nějakém filmu říct, že je to "béčko" směle použiji pro tenhle kousek "zetko". Odpad to nedostává jenom proto, že tam nebylo porňo .-)

Ztraceno v překladu (2003)

Krásně jemné s nestálou kamerou. Tenulinká dějová a dramatická linka, nutí člověka jemného neustále držet v napětí. V tom přirozeném napětí, které mu nezvedá tep. Tohle zatím dokázal jedině tento film! Možná někomu přijde, že je to o ničem - ale ono je to o životě - a copak ten je nějak významný ve své podstatě? Mění ho jenom ty drobounké pohledy... Zároveň ale krásný film o odcizenosti dnešní doby. Místo slov pohledy a místo lži upřímnost - PŘEKRÁSNÝ film !