Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Série HP je příkladem vyjímku potvrzující pravidlo, že čím čím více dílů tím klesá kvalita. Kvalita stoupá s číselnou řadou. Největší síla edice HP je v tom, že herci vyrůstali s diváky. Myslím,že se máme na co těšit v novém díle.Emu Watson musí ocenit každý z nás:-)Už posledního dostupného dílu mě rozčilovalo souhlas Daniel Radcliffa, všimněte si, že vždy semkne rty a souhlasí... Měl by se naučit jiné vyjádření souhlasu, aby pozvedl úroveň herectví. Dějově bych si i možná já přál,aby tam bylo malé klopýtnutí.

Memento (2000)

Tajemně drsný příběh, který Vás nudí stoprocentně soustředit se na děj. Někdy i sami zapomínáte, co je realitou a co je jen ve vaší mysli. Vynikající drama! Neviděl jsem nic podobného. Dějová linie se tříští každou minutou, ale přesto se můžete zorientovat.Doporučuji zapojit všechny buňky v mozku. STOPROCETNĚ DOPORUČUJI, pokud máte rádi zamotané děje, ve kterých se pořád něco děje.

Na odstřel (2009)

Škoda toho dlouhotáhlého začátku. Jinak bych určitě hodnotil pěti hvězdičkami. Parádně napínavý příběh zabývající se tématem lobby is my hobby. Investigativní novinář a politik jsou kamarádi. Takový námět jsem ve filmu ještě nepotkal. Zinscenovaný děj praxe, kdy se na mocných pozicích setkávají přátelé. Kvalitní novinářský thriller.

Bloudím (2010)

Přemýšlím pro koho byl tento film vlastně natočen. Jestli pro Olomoučáky, tak je to jasný odpad. Prostřihy špatné, kamera poloamatersky roztřesená a ani neukázali nijak neobvykle nepřístupná místa. O ději, či alespoň malé provázanosti povídek nelze mluvit. V případě, že byl film natožen pro ostaní obyvatele planety, tak musím doufat, jako Olomoučák, že si nevšimnou těchto školáckých chyb. Dávám jednu * jako podporu, že by si Olomouc zasloužila povýšit - historicky, kulturně, filmově...

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem (2009)

Tak já fakt nevím jestli je tendence točit filmy o ničem, pokud ano, měl by dostat 5*. Na můj vkus bylo tohle poměrně složité téma vyjádřeno tak jednoduše, jako si hurvínek představuje válku. Chybělo tomu vlastně všechno, děj, konfrontace obou světů, dobrá hudba, prvních 75 minut tomu chybí i myšlenka. Za tu poslední pseudozápletku to má u mě *. Jinak to by bylo skoro až na odpad. Jestli existuje označení Déčkové film, tak tomuto kousku směle dávám "D" medaili.

Shortbus (2006)

Tak tohle mě překvapilo! Ze začátku naprosto laciné soft porno bez hlubšího smyslu, film který se snaží šokovat. Nakonec jsem v tom ale našel silnější poslání. Problémy které máme většina z nás, mnohdy ani o tom nevíme. Je pravda, že ty problémy, řeší tak trochu "jiní" lidé, ale myslím si, že v tom si najde každý kus něčeho svého. Má to poměrně silný náboj myšlenek, který se schovává za otevřenost a modernost doby. Stejně se většina věcí točí okolo sexu a tenhle film se to snaží ukázat tak jak to je. DOPORUČUJI pokud se nebojíte poznat sami sebe. !18+!

Restart (2005)

Po dlouhé době něco co jsem v české kinematografii dlouho neviděl. Každý záběr je vyšperkován, nechybí ani návraty v dějové linii. Filmový kousek , který zaměstná vaše oko a vaši mysl abyste našli tu správnou linii ve které se právě nacházíte. Navíc film o životě mladých, o furt se opakujícím kolotoči, nepřinášející nic nového. Vysvobozením má být alespoň návštěva baru. Příjemný soundtrack mě alespoň chvílemi vytahoval se schizofrenie děje.

Max Payne (2008)

Pro všechny milovníky vynikající hry určitě doporučuji shlédnout tento film. Jinak je to průměrný akční film, který do dějové linie hry přináší poměrně zajímavou myšlenku. Chválím za zpracování města a prostředí podle hry.

Sissi a Yetti (2007)

Komedie přesně podle mého gusta. Jednoduchá a dvojsmyslná! Šíléná uchylárna se stupidním příběhem s dobrou animací. Určitě nedoporučuji jako projekci menším jak 15let. Možná pro některé šílený pasqil. Já se ale vždycky bavím. Sečteno a podtrženo: Děti na to neberte :-)