GTO (1999) (seriál)

Manga je neuvěřitelná, zato anime je o něco horší, ale né o moc:-))

Divoká planeta (1973)

Pořád jsem si říkal, škoda že češi neumí natočit pořádný animovaný film a hle když se chce přece jenom to jde i když v koprodukci s francii.

Sedm zlotřilců z cely 206 (2010) (seriál)

Dnešní lidé holt asi neví co je pravé přátelství a tak se mu vysmívají a to je případ i tohoto seriálu. Ano, místy je to přehnané, ale tvůci očividně chtěli, aby se lidé zamysleli, nad hodnotami života a kdo dnes může říct, že má pravé přátele, kteří by pro něj i do ohně skočili, spíš je to tak, že se otočíte a přítel vám vrazí kudlu do zad, to je dnešní realita. Takže v tomhle ohledu se seriálem nemám problém. Také mě, ale víc bavila druhá polovina, kdy se hrdinové dostanou ven a řeší každodení problémy života. Takže určitě lepší průměr.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Další mainstreamový počin který sice na kvalitní anime nemá, ale dívat se na to dá. I když je mně z podivem, že tvůrci vstupují do stejné řeky dvakrát, vždyt je tolik lepších mang které by se mohli zfilmovat. No jo holt peníze.

Souboj Titánů (1981)

Na tenhle film bych málem dočista zapomněl, připomněl mi ho až ubohý americký remake. Úžasné dobrodružství, které jsem jako malý chlapec miloval a i po letech má stále co nabídnout. Úžasné masky, prostředí a kvalitní herecké obsazení. Já osobně např. nejsem příznivcem dabingu ale původní český dabing je vynikající. Po letech toto dílo dokonce konečně vyšlo na DvD a BluRay a tak konečně můžu svoji starou VHS kazetu nechat v klidu odejít do věčných lovišt:-))

Avatar (2009)

Sakra, tak tenhle film je sakra nadhodnocenej, lidi odmyslete si ty barvičky a počítačovou animaci která mě osobně leze už pěkně krkem a máme tu obyčejnej tuctovej film s tuctovým příběhem po kterým neštěkne ani pes. Tohle je prý revoluce jsem slyšel a musel jsem se smát:-))

Souboj Titánů (2010) odpad!

Odpad, který původnímu filmu nesahá ani po kotníky, (jen kvůli němu jsem tento blaf rozhodl zhlédnout, protože na originálu jsem vyrostl a mám na něj jen ty nejlepší vzpomínky.) Vlastně mě to ale, ani nepřekvapilo, typický nový film z hollywoodské produkce, kde všechno musí být velké a ještě větší. Ale, ze všeho mě nejvíc dostal účes hlavního hrdiny, ala voják z Iráku který se do antického světa vůbec nehodí no prostě trapas. Jestli chcete vidět kvalitu raději zkoukněte originál z roku 1981 tohle je shit!!

Siworae (2000)

Lidi zapomeňte na přeslazené romantické americké filmy. Když romantiku tak jedině z Asie. Tenhle film je jak lehounká blůzka na překrásném těle Ji-hyeon Jeon. Ps: Pro Nathalie nic proti tobě, ale nespletla sis film? Jak z nám z vlastní zkušenosti tenhle typ lidí se na asijské filmy rozhodně nedívá.

Herečka tisíciletí (2001)

Další Satoshio perla. Veškerá slova ani z poloviny nevyjádří moje pocity po zhlédnutí tohoto překrásného díla. Hledání osudové lásky skrz vyprávění svého životního příběhu dvěma dokumentaristům kteří se převtělují do hereččina vyprávění a prožívají s ní každý detail jejího života. A na konci si připravte kapesník, protože vás to skolí. Prostě zážitek, veškerá hraná melodramata jsou proti Millennium Actress jenom hnůj. UPDATE: 24. Srpna roku 2010 režisér Satoshi Kon umírá v pouhých 46 letech příčina: rakovina slinivky. Doted' se z toho zpamatovávám, protože jsem o jeho nemoci vůbec nevěděl a těšil jsem se na jeho nové filmy, pln očekávání s čím nás překvapý. Netřeba dodávat, že tohle byla teda hodně ledová sprcha. My fanoušci, ale nikdy nezapomeneme, protože "VELCÍ", žijí navždy. R.I.P.

Mičiko to Haččin (2008) (seriál)

Já mám prostě pro tyhle sexy anime drsňačky slabost.