Vlákna (1984) (TV film)

Nelze filmu vyčítat málo dramatičnosti, o té to vůbec není. Je brán spíše ze stránky dokumentaristické. Není nutné oplakavát hlavní postavy, je nutné si uvědomit co jejich utrpení způsobilo a to je hlavní poselství tohoto snímku. Jednoduché TV aranžmá nijak neubližuje, naopak. Film který musíte vidět!

Osm a půl (1963)

Scéna s Rossellou na pláži nádherná (později jej inspirovala v Amarcordu), jinak kvalitní dílo kdy hodně záleží na individuální mentalitě člověka a náladovosti při jeho sledování. Chvilkama jsem se ztrácel ve snových pasážích, ale nejspíš to byl i záměr aby se divák ztotožnil s hlavním hrdinou. I přes jeho laxnost mě Guido přišel celkem sympatický, v jiných filmech by mě podobně napsaná postava asi pěkně štvala, tady zkrátka ne. Claudia Cardinale, hm grande bellezza!

Renoir (2012)

Pohodička, klídek... k pěti chybela snad jen větší dramatičnost, Andrée úžasně krásná, výborný výkon Michela Bouqueta. Scéna s talířema mě ale rapidně zvedla tlak.

Wendy a Lucy (2008)

Hodně drahá plechovka, aneb když už se něco pose.. tak se to se.. a bude srá. až do konce.

Nový svět (2006)

Jó, tak to prostě chodilo... Doporučuju nesledovat pokud dojdete večer utahaní z práce, ono ty dlouhé záběry a minimum dialogů dělá svoje :D takže na druhý den jsem se do toho pustil znova a nelituju. Hezky zpracované.

Já, Don Giovanni (2009)

Od Saury první film který jsem měl možnost vidět a začnu hned zlatým středem. Tuším že režisérovi přednosti jsou v něčem jiné než kulisách ale nedalo mě a celou dobu jsem si připadal jako v nedělní pohádce na ČT1. Jó ale ta kamera, ta byla panečku. To už určitě nebyl pořad na čt, ale precizní práce oskarového kameramana Vittoria Storara. A hudba? Mozartova opera snad ani nemůže být jenom průměrná...

Život Adèle (2013)

Jedna výtka ke scénáři. To se opravdu museli seznámit v nějakém gay či lesbies baru? Dala se určitě vymyslet daleko lepší varianta nebo zápletka. Ono právě první setkání je to na čem by měl film stát (ikdyž vlastně proběhlo letmě na přechodu). A do konce filmu jsem se toho pocitu bohužel nedokázal zbavit :( Jenže to co jej překonalo bylo tak silné že nic jiného než plné hodnocení by film hluboce poškozovalo. Ty detailní záběry na obličeje a očekávání odpovědi či dalšího výrazu kdy divák naprosto přesně ví co se protagonistkám odehrává v hlavě, to bylo přesně ono co dělalo film. Snad jen obavy zda je nutné dělat film až erotickým, myslím že to vůbec nepotřeboval a co na to Lars von Trier s Nymfomankou? ;)

Présumé coupable (2011)

Nejhorší na celém filmu je to, že se tak prostě stalo!!! A udělal jsem velice dobře že jsem nečetl před projekcí žádné informace o filmu, tudíž jsem ani nevěděl zda je hlavní hrdina vinnen či ne. Možná že kdybych to věděl už dříve, byl bych po celou dobu flustrovaný že bych jej snad ani nedokoukal. Opravdu soudní proces začal až po třech letech? Mě tam docela v průběhu chyběl...snad proto jen 4* ikdyž taková byla prostě realita...

Akvabely (2007)

Jisté zklamání... Nejvíc asi z obsazení herečky pro hlavní roli Pauline Acquart (to jí opravdu bylo alespoň 15 let?) a potom z pocitů dívky. Nebylo zcela jasné zda cítí větší lásku ke své "kamarádce" či sportu který provozovala. I přes krátkou stopáž jsem se přistihnul že koukám na hodinky a nemůžu se dočkat konce -ne ze zvědavosti jak to dopadne-. Hvězdy za hezkou kameru

Ty, který žiješ (2007)

Moje první filmové shledání s režisérem Royem Anderssonem a hned pohlazení na duši. Přesně ten typ který mi sedí. Kvalitní práce s kamerou, jednoduše zábavnou hudbou, povídkovým formátem a všechno to do sebe krásně zapadá. Takto má vypadat podle mě komediální snímek! Jsem zvědav na Aderssonův Písně z druhého patra, ještě jsem neviděl, a určitě vím že nebudu zklamán... zaslouženě plné hodnocení