Walesa: člověk naděje (2013)

Čeká vás dávka kvalitní, desítkami let vypilované Wajdovy filmařiny se skvělým hlavním představitelem a množstvím chytlavé hudby. O absurditě komunistické éry vypovídá tak barvitě, jak to nezvládne žádná učebnice.

Mission London (2010)

Má rozhodně satirický náboj, ale mě to přišlo dost laciné.

Dům bláznů (2002)

Film Dům bláznů je skutečně vydařeným dílem o hledání bláznů uprostřed válečného chaosu. Působivou atmosféru pomáhají dotvářet jak technické zpracování, tak herectví všech hlavních aj vedlejších postav. Opravdu stojí za pozornost a určitě budete spokojení.

O koních a lidech (2013)

O koních a lidech přes svou jednoznačnost a syrovost neprobouzí depresi. Z kina odejdete s úsměvem. Vizuálně i obsahově úchvatný film.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Pokud máte rádi filmy Woodyho Allena, Kouzlo měsíčního svitu vás sice nepřekvapí, ale určitě vás potěší. Ještě pořád totiž platí, že divácký život bez ironických allenovských iluzí by ztratil něco ze svého kouzla.

Muž z Londýna (2007)

Pokud jste s Tarrovou tvorbou obeznámeni, nedejte na průměrné ohlasy. Pokud toto jméno slyšíte poprvé a máte dojem, že film je "o něčem" pouze, když se v něm neustále tlachá, rozšiřte si obzory.

Chlapectví (2014)

Absolutní nutnost každého filmového fandy a prozatimní film roku v režii zkušeného samouka, který v kulisách Austinu kreslí s malým budgetem a minimální produkcí naše dospívání tak, jak se nám nikdy nesnělo - přesto v detailech tak, jak jsme ho prožili.

Jen 17 (2013)

Jeden rok v životě mladé dívky ukazuje, jak náročné může být v moderní západní společnosti zaujmout stanoviska vůči základním životním momentům a jakou nerovnováhu to může přinést. Tradiční model rodiny je v troskách, sexuální revoluce ženu osamostatnila v jejím rozhodování a počínání, ale svoboda může znamenat i nejistotu a smutné tápání. Fascinující snímek nabízí mnohé – potěšení z vizuální krásy i vzrušujících momentů i hloubání nad smyslem a rolí rodiny i výchovy.

Ida (2013)

Kdyby Ida opravdu vznikla v 60. letech, pravděpodobně by byla dnes ztracená v nevýrazné směsici zapomenutých filmů té doby. Dnes, kdy každý filmový návrat ke kinematografii starých ér působí jako svěží senzace, je jen logické, že budí takový ohlas, zejména ve východní Evropě a na festivalech po celém světě. Ale to ještě neznamená, že je zábavná a stojící za doporučení.

Přežijí jen milenci (2013)

Dívat se na Jarmuschovu upírskou romanci jako na horor se rovná zklamání a je nezbytné sledovat tento snímek coby další stupeň tvorby svérázného a osobitého autora. Styl Jima Jarmusche, tvůrce sice důležitého a neopomenutelného, nemusí vyhovovat každému a u vláčné upírské love-story je riziko výskytu nudy opravdu velké. Bohužel můj případ...