Svatba mezi citróny (2012)

Status komedie bych tomuto filmu určitě nepřiděloval, jednalo se uvolněný romatický kousek s prvky dramatu a to mě bavilo. Středomoří tomu dotvářelo úžasnou atmosféru, herci vybraní skvěle, škoda té kritiky tady :(

Černá a bílá (2008)

Prosím o doživotní zákaz činnosti osobě, která má nasvědomí dialogy v tomto filmu!!!

Před půlnocí (2013)

108. minutový seminář z psychologie aneb na co se v životě připravit

Božský (2008)

Mistrně natočený politický film o muži, který se dokázal držet ve vrcholných pozicích řízení státu déle než 50 let, což je na zemi plné korupce a mafiánského vlivu neuvěřitené téma. K lepšímu pochopení celého příběhu by slušelo méňě umělecké stránky. Ale to by nebyl Sorrentino...

Pod sluncem tma (2011)

Podpora méně rozvinutých států vzniká jistě ze solidarity a za dobrým účelem. Málokdo už ale pátrá po tom, jak konkrétně tato pomoc vypadá a jestli o ni obyvatelé těchto zemí vůbec stojí. Lidé si vesele stavějí domy a přitom nejsou schopni opravit ani kapající kohoutek s pitnou vodou - v Africe!!!- Přesto mají stále úsměv od ucha k uchu a jestli to má opravdu cenu sem cpát moderní technologie, ať si každý udělá obrázek sám po shlédnutí tohoto dokumentu. Snad jen ty léky by bodly, panadol tu malárii nejspíš neskolí...

Před úsvitem (1995)

Po shlédnutí závěrečné části trilogie Před půlnocí, která mě naprosto nadchla, jsem se pustil do zbývajících dvou předchozích... No a hned ta první mě vrátila zpátky na zem. viz. komentář Tsunami_X, nemá cenu to nijak rozepisovat.

Salomé (2002)

Velmi povedený dokumentární úvod. Po zbytek filmu následovalo samotné představení které bylo sic vizuálně krásné ale i přes kratší stopáž později nezajímavé.

American Translation (2011)

Tento film si nízké csfd hodnocení opravdu nezaslouží. Snad mě jen vadil "nadivoko" střih jinak postava Chrise byla dobře napsaná a skvěle zahraná. Ne zrovna tradiční romantická roadmovie.

Písně z druhého patra (2000)

Možná až moc náboženské tématiky mě tentokrát u Anderssona trochu vadilo, částečně i nepochopení některých situací, ale kvalita s rukopisem tohoto režiséra nejde zapřít. Kdo má rád jeho filmy tak míň než 4* dát nemůžou... Du Levande (Ty, který žiješ) bylo o stupínek lepší.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Jsem se přesvědčil že Etiopie je fakt krásná země a týpek z Namibie byl teda frajer :D Dokument kterému chyběla snad troška kvalitnějšího zpracování ale i přesto se na to moc hezky koukalo. Naplánované průjezdy místama kde je cítit český vliv (peníze z nadací) byly příjemným zpestřením a zároveň si člověk uvědomí že z poslané smsky za dvacku tam alspoň těch pět korun přijde... A až mě někdy rupne v bedně, nepojedete se mnou do Sudánu?