Poznáš muže svých snů (2010)

Vždycky je lepší průměrný Allen než průměr od někoho jiného! Jednotlivé dějové linie nejsou příliš překvapivé (jak taky asi může dopadnout vztah starého zajištěného chlapa a mladé coury?), ale Allen ještě pořád umí spolehlivě polechtat divákovu bránici.

Poslední noc v Římě (2010)

Kouká se na něj dobře. Nádherné ženy, samozřejmě krásný Řím, intimní a přitom nijak nepohoršující doteky, skvělá kamera. Julio Medem se snaží být něžný a poetický, což se mu daří. Loving Strangers

Hvězdy nám nepřály (2014)

Trapný, předvídatelný, plný klišé... Gus mě s tím jeho pitomým úsměvem lezl nonstop na nervy. Jediným svěžím elementem je Dafoeova postava cynického pisálka.

8 žen (2002)

Napětí, humor, překvapení, šarm, švih, půvab, styl a šok. Osm dobrých důvodů, proč vidět 8 žen.

Arizona Dream (1993)

Balkánský Kusturica ve svém jediném americkém filmu, ve svém typicky magickém stylu a pohodové náladě ikdyž poměrně depresivní... Top stále zůstává jeho Dům k pověšení.

Ober (2006)

Po shlédnutí skvělého Borgmana jsem se na Warmerdama trošku zaměřil a ejhle, trefa do černého! Výborný film, takto se májí točit komedie. Ikdyž otázečka... Byla to vlastně komedie?

Moebius (2013)

To je Kim Ki-duk, nikdy se moc nemluví. Tady je to ale přehnané! Tolik mlčení si film nezasloužil. A tak se mi zdá, že zkouší dohonit Sona v úchylnostech :D Ale šlapalo to jak hodinky.

Strom života (2011)

Malick si evidentně natočil film především pro sebe. Zda jej někdo zcela pochopil, není podstatné. Klíčové je se spolu s Malickem zamyslet a obdivovat jeho filmařské schopnosti. I když tomu ne vždy zcela rozumím, je to aspoň krásné.

Dům k pověšení (1988)

Když bůh sestoupil na Zemi... Nemohl se dohodnout s Cikány... a dal se na útěk. Emir Kusturica a jeho nejlepší snímek. Hudba Gorana Bregoviće graduje, Ederlezi -> filmová píseň všech dob!