Chůva na zabití (2017)

Že je to docela vtipný, jsem ocenil až během koronavirového absťáku.

Wonder Woman 1984 (2020)

Mě to docela bavilo (jo nároky v roce 2020 dost klesly), i když jde prostě jen další z řady příkladů, že DC comicsy na filmovém plátně nejdou, Bylo tam pár skvělých momentů, ale taky tam byly wtf momenty se CGI na úrovni Anděl páně 1 (létací pasáž v oblacích). Dám *** a jednu si pro sebe bere Kristen Wiig.

Kdo to platí? (2018) (pořad)

Výborná série se sympatickým průvodcem. Když už děti neučí finanční gramotnosti ve škole, tohle je dost nenásilná forma, jak se něco nového dozvědět.

Pod vodou (2020)

V roce 1989 by to byl HIT! Velkej! Sorry jako, ale nuda. I když to muselo dát hrozně práce, tohle má k Ripleyové daleko.

Efekt Vašulka (2019)

Vizuál mě vždy bavil a tohle byla nečekaná extáze. WOW.

Králíček Jojo (2019)

Spojení Waititiho s Hitlerem jsem se docela bál, ale ono je to skoro až něžný... Připomíná to trochu Wese Andersona, každopádně jsem nebyl zklamán.

Tenet (2020)

Docela zklamání (protože ku*va NOLAN!), překombinované, fajn kamera a hodně dělá výborná hudba, ale jinak... Nějak nemám chuť to zkouknout znova, abych to pochopil. Bylo to moc. Moc překombinované. UPDATE: Nakonec mi to nedalo, protože pocit, že mi něco uniká neutichal. Takže ani po druhém shlénutí mi nedosla spojitost mezi Maxem a další postavou. Musel jsem si o tom až přečíst na webu. Nicmene je to takova nevyhra... Doplnite si do skladacky odpoved, ale vynori se daleko vic otazek...

Noví mutanti (2020)

Ach jo? Ach jo! Bože... Kdo prezije úvodních 45 minut, má skoro vyhráno a velkou šanci, že to dokouká, což mi nepřijde jako největší ambice pro mainstreamový film. Není to děsivé a je to jednoznačně horší nejenom než nejhorší X-meni, tohle překonává i ty nejhorší věci z DC universe!