Strážci - Watchmen (2009)

Ta skoro tří hodinová verze je opravdu dost dlouhá , ale k mému překvapení ne zas až tak přebytečná a nudná. Delší verze obsáhla o hodně víc záběrů , které dotvářejí celkovou atmosféru filmu a tak nějak hloub na člověka působí - já si to opravdu užíval. Watchmen je retrospektivní sága sama o sobě - něco co se vypráví a utváří názor až do poslední minuty. Jedinou vyjmu bych viděl v kontrastu některých scén , které mnohdy kolísají z na jednu stranu propracovaných kamerových záběrů a hezkých slow motion sekvencí a na tu druhou upadají do nudného kýče , který mi místama připomínal něco na způsob Hellboye (a tím to nemyslím jako urážku - jen mi tenhle styl nezapadl do kontextu filmu). Opravdovou a pořádnou postavou pro mě byl jen Rorschach , který měl svou osobnost a originalitu - zbytek charakterů byla dle mého názoru jen tlupa plastových klonů bez hlubších proporcí a nezanechala ve mě nějaký hlubší dojem. Z toho důvodu jsou u mě Watchmeni za lepší 3*.

Poslední zůstává (1996)

Bomba - neprávem zapomenutý a zaprášený kousek s parádní atmosférou.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Komixová verze se ke mě dostala už před nějakým časem , takže když sem narazil na to , že něco takového existuje byl sem nadšený. Po shlédnutí prvního a druhého dílu nadšení k mému překvapení neopadlo a já tak můžu s čistým svědomím říct - je to paráda 8-) Seriál se zombie tématikou je přesně to co mi chybělo , takže si libuju.. :))

Američan (2010)

Chápu , že může působit zdlouhavě , ale nudně ? To ne , alespoň v mém případě ne. Já si tenhle film užil - vypráví se sám a všechno přišlo v ten pravý čas. Když už dojde na nějakou akci tak je to velice rychlé a syrové - u diváka to budí onen dojem "buď já , nebo on" a George Clooney působil opravdu přesvědčivě. Taky mi tu nesedí srovnání s M. Claytonem - který mi skutečně nudný připadal , každopádně to co se dle mého názoru nepovedlo u Claytona fungovalo v Američanovi výborně... Není to film ke kterému člověk sedne a honem honem něco zkoukne aby do sebe narval děj a akci hnedka z placu. Celý film plyne pozvolna a člověk pomalu vstřebává tu všudy přítomnou hektickou atmosféru , kterou dokresluje neustále stresovaný zjev George Clooneyho...

Machete (2010)

Naprostý nářez , který těží z maximální propracovanosti jednotlivých charakterů. Rodriguez prostě umí a Danny Trejo je ten největší drsňák pod sluncem.

Max Payne (2008) odpad!

Měl bych k tomuhle filmu návrh na jeden director´s cut - obraťte ho. Animace v závěru položte rovno hlavnímu ději a ke zbytku té zoufalé jeden a půl hodiny dlouhé tragédie přidejte závěrečné titulky - určitě to zabere.

Revolver (2005)

Mám takový zlozvyk , který se mi teď vymstil (otázkou je jestli mě , nebo Ritchiemu)... Ten zlozvyk je zpětné dopisování komentářů k filmům po nějakém tom čase - a v případě tohohle filmu se vymstil i jeho tvůrci. O čem , že ten film vůbec byl ? Něco bylo asi hodně špatně , když si člověk nevzpomene ani na kousek děje... Sledovat tohle je opravdu ideální ztráta času...

Mezi nepřáteli (2007)

Další z příběhů jedné zapomenuté války. Pomineme-li akční scény a ten minimální děj , který film obsahuje nezůstane vám nic než šedá obrazovka a té se autor při natáčení opravdu nebál. Celý film sem měl pocit , že s odstíny šedi někdo experimentoval trochu víc než měl (ne a skutečně jsem nesledoval nějakou pochybnou verzi , která je dostupná na internetu)... Na druhou stranu je zde celkem dobře cítit to všudypřítomné nebezpečí , klaustrofobické kasárna vojáků a nekonečně rozlehlé pláně Alžíru. Ostatně u toho prvního bodu se ani není čemu divit - jakmile má nastat zvratová situace ve filmu , všechna hudba ba i zvuky utečou někam za roh a divák přímo očekává co by asi tak mohlo přijít... Přes to všechno dávám filmu obstojných 70-75%% jelikož jsem se i přes jeho nedostatky celkem solidně bavil a nic vážnějšího už mé oči a hlavu netrápilo. V době , kdy krev filmového plátna pomalu usychá a válečných filmů není mnoho se jedná o příjemné osvěžení. Mimochodem jakékoliv historické souvislosti mi během sledování naprosto unikaly - pro mě to byl příběh jednoho muže a jeho proměna skrz válku , dopad historie takřka nulový.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ač nejsem velký fanda tuzemských seriálů/pořadů o vaření/a všemožně nemožných ság , které běhají v naší televizi , tak s osobou Zdeňka Pohlreicha přišla do naší televize konečně nenucená zábava a pořad o vaření v jednom ( když ovšem pomineme teleshoping s Horstem Fuchsem ). Je to takové okýnko do českých restaurací , které doprovází peprné hlášky Zdeňka Pohlreicha - a ten , když na to dojde umí být opravdu nepříjemný návštěvník. Na druhou stranu - mnohdy se ani není čemu divit. Někdy opravdu zůstává rozum stát nad tím , jaká je úroveň českých hospod a restaurací.

Nula od nuly pojde (2006)

Klasická krimi/komedie , která je právě tak typická pro dnešní dobu - sázka na kvalitní herce a baviče. Příběh je postaven na originalitě a mnohdy i pohnuté minulosti jeho hlavních protagonistů. Zmatený děj a kolotoč nešťastných náhod diváka neustále přesvědčuje , že to co jste viděli před chvílí tak vlastně vůbec nebylo. Je fascinující kolik se může na pár metrech čtverečních sejít masových vrahů , hledaných zločinců a jiných pochybných individuí - a přesně o tom je "Big Nothing".