Demonic Toys: Personal Demons (2010) odpad!

Horor, jestli se tomu dá tak říkat, točený pro šestiletá děcka. Horší je, že snad i oni se tomu filmu vysmějou...

Pátek třináctého (2009)

V posledních letech se objevuje mnoho remaků a většinou nedosahují úrovně původních děl. Tento kousek nemá se skvělou sérií nic společného. Předem je nutné říci, že se nejedná o čistokrevný remake. Nepodobá se prakticky žádnému dílu, takže se jedná spíše o další díl již mrtvého Jasona. Začneme popořadě. Viděl jsem všechny díly pátku třináctého a pro mě je to opravdu kult. Jason je a bude pro mě nejlepší slasher všech dob. Jeho stylizace s příběhem je naprosto dokonalá. za nejlepší považuji 1,2,3 a 6 díl série. Ano, vždy se opravdu jednalo o vyvraždování teenagerů. Nic víc, nic míň. A proč je tedy tento film tak hrozný? Nejprve se budeme zabývat současnou generací a generací před 30 lety. Společné je, že všichni mají rádi sex. Rozdílné, že tato generace je s největší pravděpodobností po lobotomii mozku.A jako správný režiser moderní doby, je nutné do filmu zahrnout maximální multikultarismus. Víc nemá cenu se vyjadřovat. Jedno klišé střídá druhé. Ted samotný Jason, který prakticky vždy držel celou sérii. Na něm je budováno celé napětí a atmosféra. Jason je chladnokrevný vrah. Zabíjí beze smyslu. Vraždy si vychutnává a ukazuje tím svoji sílu. Zabíjí s přehledem. Má ohromnou sílu, která vyvažuje jeho menší pohyblivost. Jason po 30 letech? Běhá jak sprinter, střílí z luku a je obratný jak veverka čiperka. A co dokonce. Opravdu inteligentě přemyšlí. Todle prakticky zabilo celou atmosféru. Co dělalo ze série kult byla určitě skvělá hororová hudba. Tento film ji prakticky nezná. Celkově lze říct, že jde opravdu o hrozné dílo. Na jednu upocenou hvězdu to má za těch pár mordů. Moje poslední přání je, at už podobné remaky nevznikají a nekazí filmovou kulturu skvělých hororových klasik. Asi je dneska náročné přemýšlet a kopírovat je jednodušší...

Saw 6 (2009)

Pasti, pasti, pastičky. Sérii mam vcelku rád, i když jsem viděl jen první dva díly a nyní díl šestý. Díky tomu jsem trošku na začátku plaval mimo, ale brzy jsem se do toho dostal. Trochu mi to připomínalo agitku na špatné americké zdravotnictví. Rozhodně to však není nějaký ostudný kousek. Sice je to prakticky pořád to samé, ale nač měnit něco, co funguje dobře. Závěr opět super překvapující. Saw si jednoduše stále dokázal udržet to své kouzlo, i když k nějakým božských výšínám to nevede, je to stále alespon průměrně dobré. Jen bude zajímavé sledovat, k jakému počtu dílů se série dostane. Konec napovídá, že jeden díl bude ještě určitě.

Doghouse (2009)

No neduporučuju feministkám. Myslel jsem, že to dopadne hůř, ale docela jsem se bavil a dokonce i nasmál. Námět je to zatraceně ubohý, ale když nad tím člověk nepřemýšlí tak se to dá zvládnout v klidu. škoda jen, že amatérismus je z toho sakra cítít. Takže celkové hodnocení zachranuje jen obstojný britský humor.

Jeepers Creepers (2001)

Dost nezajímavý kousek, který vyděsí snad jen bandu teenegerů na táboře. Jednou za čas se to přežít dá. Potěší snad jen, že film si na nic nehraje a servíruje klasické prvky divákovi rovnou pod nos. Ty herce (neherce) bych nechal zabít hned na začátku za jejich herecký výkon. 2 hvězdičky s odřenýma ušima.

Podivní (2010)

Nějak zvlášt mě to nepotešilo. Po shlédnutí traileru jsem byl natěšenej jak malé děcko, takže trochu zklamání. Problém je v tom, že režisér si nebere žádné servítky a prakticky jde hned na věc. Chtělo to pozvolnější spád a budovaní příběhu a atmosféry. Takhle to začíná úplně v jiném bodě, než by začít mělo. Příběh se dá. Herci dobří. Akorát se mi zdálo, že filmu docházel ke konci dech. Přesto to však pro rok 2010 bylo přijemnější zpestření mezi mými očekávanými hitovkami.

Shutter (2004)

Shutter je ozdobou asijské hororvé kinematografie. O tom žádná. Pár luxusních lekaček podpoří kvalitní duchařskou atmosféru. Kamera, zvuky výborné. Nemám prakticky co vytíkat. Jen možná to chtělo trochu větší finále.

Dracula (1931)

Bohužel nic vyjímečného. Pokud se podíváme na podobně žánrové kousky z tohoto období, najdeme mnoho lepších děl. Doporučuji starší němou verzi. Je o hvězdičku lepší.

Ils (2006)

Todle byla chuťovka, to se musí nechat. Tak takhle si představuji horor/thirler. V rámci žánru nic vyjímečného nepřínáší, ale je to ve všech směrech nadprůměrné. Atmosféra super a ty zvuky. Já celý film přemýšlel co to je. Konec neměl chybu. Pokud si chcete odpočinout od hromady amerických hororů, tak Ils rozhodně svým zpracováním potěší.

Legie (2010)

Tento film je docela oříšek. Vyskytují se hodnocení od odpadu přes plný počet a rozpolupnost vnímání je obrovská. Na mě osobně to nepůsobilo nějakým strašným dojmem. Celková myšlenka filmu není nejhorší. Postrádá to originalitu, ale budiž. Nečejme zázraky. Dialogy jsou opravdu odporné a jsou základem rozdílných pohledů na tento film. Pokud film vezmeme vážně od začátku, a člověk překoná tu moralistickou chuť, tak film strávíme docela dobře. Pokud váš ovšem hraní na hrdiny nebrere, je to špatné. Morálka a americké provedení z filmu jen vyzařuje. Nicméně některé scény jsou dobře provedené a doprovázeny skvělým nabožensko-hudebním podtextem (úplně jsem si vzopměl na jeden z mých oblíbených hororů). Celkově se to dá docela dobře přežít s pocitem, že do dějin filmové kinematografie se tento film určitě nezapíše.