Okrsek 13 (2004)

Pohodové béčko, námět dobrý, zpracování scénáře trochu jednodušší, značně naivní a v jistých pasážich hůře uvěřitelné. Jinak skvělá hudba, solidní bitky a na podívání dobré, jsem zvědav jaká bude dvojka:)

Vikingové II (2008)

Pohodové béčko, dobře zpracovaný námět, proč ne, za podívání určitě stálo:)

Poslední boj (2006)

Opět rozporuplný snímek, počáteční pohodová naivita na konci vystřídána totální tragédií, což se vidí málo kdy, ten konec byl podle mě naprosto zbytečný, děj plytký, ale zase to zachraňovali pasáže z ústředí hlavní trojice. Co bylo jednoznačně super byly souboje a jejich choreografie. Jacky Wu fakt válel, po dlouhé době pastva pro oči, jen ten konec...

Život v moři (2006)

Naprosto úžasné 3D, super zážitek, kvalita dokumentu řekněme průměr.

Vikingové (2013) (seriál)

Hmm.. na základě prvního dílu nelze hodnotit, možná dám ještě šanci druhému, až se budu hodně nudit, protože přesně to jsem dělal u prvního dílu... hodně jsem se nudil. Na Vikingy jsem čekal s napětím, bohužel zklamání. Z hlediska seriálů obecně bych to označil za průměr a to je prostě málo. Ani upoutávka na další díl mne nepřesvědčila, spíš naopak. Překvapuje mne nadšení ostatních, ale myslím, že spíš časem upadne. Srovnávat to s GoT je výsměch:) Ale kdo ví, třeba ještě změním názor:)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Trochu slaboduché, leč nečekal jsem promáklou zápletku, ale povedené triky, hodně akce a příjemný fantasy svět. To vše jsem dostal, okořeněné špetkou humoru a super hudbou. Celkově spokojenost, jen jim to místy fakt ujelo a proto "jen" tři hvězdy.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Pohodová gangsterka s fajnovými herci, Žádný intelektuální zázrak, ale jinak dobrá podívaná.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Nemá daleko k odpadu, ale párkrát jsem se i suše pousmál, tak tu jednu dám, ale jinak totální zprznění oblíbených komixů, obzvlášť Aterix v Británii, ze kterého to čerpá, ale ne zcela, dost si tam toho vymysleli, tak ten je tu solidně doprasený. Celkový dojem je oproti Olympijským hrám tragický, asi nižší rozpočet, herci děsní, kromě Obelixe. No na chabé pousmání ve chvílích nudy proč ne:)

Ve stínu (2012)

V podstatě bych dal i odpad, ale z těch českých blbostí je na tom vidět kus práce, celkem zdařile se to snaží o jakousi stísňující atmosféru. Ale jina nuda, nuda, nuda, nuda, třeba i seriálové Vraždy v Midsomeru mě bavili mnohem víc než tohle. Proti Trojanovi nic nemám,ale sedí mi víc na role podivínů a bláznů, než na zarputilého kapitána kriminálky. No je to věc názoru, nikomu to neberu, u mě tento film upadá v zapomnění dřív, než bych si ho stihl zapamatovat:).

Útěk (2012)

Hudba, atmosféra, herci, kamera, to vše je tady super, příběh je profláknuté klišé, což mi vůůůbec nevadí, ale chybí tomu šťáva a taky nejsem na takové pochmurné příběhy, mám raději veselejší fantasy, tohle je spíš čistě historický thriller. Ale jinak příjemná podívaná. Jen to trochu kazí dojem uzavřenosti, pár postav (které se povedli, ale nijak nerozvinuli, kromě hlavní záporňačky), kolem nikde nic a chybí tomu takové ty scény, kdy člověk na zlomek vteřiny zadrží dech. Na podívání dobré, lehký nadprůměr.