Vyměřený čas (2011)

Výborné sci-fi, které nám ukazuje jak je čas drahý a důležitý. Platit vše v podobě času je skvělá myšlenka, však bohužel v tomto filmu nedostatečně využitá. Taky mi připadalo, že občané z chudé zóny se nějak moc nebouřili proti tomuto režimu, asi měli krom genetického odpočítávání času i genetickou neagresevitu :D. Jinak role byly perfektně zahrané. Justin Timberlake nám opět dokazuje (nebo minimálně mně), že jeho herecké výkony jsou mnohem lepší než, jeho zpěv (Nic ve zlém :D). Herečka Amanda Seyfried zde vystupovala pro mě jako sexuální budidlo. Trochu jsem si v koutku duše přál, aby tam bylo trošku víc "odvážných" scén :) Charakter policajta v podání Cilliana Murpha mě celkem překvapilo, jelikož herce znám převážně z filmů, kde hraje nějakou ulízanou postavu v sáčku :)

Škola rocku (2003)

Nesnáším ve filmech "prodigy" děti, ale mám rád velmi rock a Jacka Blacka :) Tento druh nenáročné komedii jednoduše miluji :)

Soudný den (2008)

Takto dopadne film u kterého vezmete tři velmi kvalitní filmy (Šílený Max, Pán prstenů a Resident evil), smícháte dohromady a poté podáváte...však nedostanete ani minimum z předchozích třech filmů ale takové to.................. Film na koukání v telce, proč ne..vždyť tam dávaj i větší kraviny...:D

Věc: Počátek (2011)

Před shlédnutím tohoto rádoby remaku jsem nečekal nic extra...Na ději by asi těžko někdo něco vymýšlel, aby zachovali důvěryvhodonost prvního filmu :) Co jsem čekal jsem taky dostal. Hezky měnící se potvůrky z vesmíru, napadající vše, co se hýbe :D Místo Kurta Russella tady běhá "sexystická" slečna, která moc atmosféře nepřidává...:D Celkově hodně věcí mi připadalo ve filmu hodně silně nelogické. Například ta věc s náušnicí....Kdo by sakra nosil na Antarktidě v takové kose náušnice? (Možná je měl z plastu...pravda ....XD) ... Ale abych nehanil, tak musím říct, že mě to bavilo. Věřím, že je těžké se snažit "nahradit" tak dokonalý film jako je původní verze :)

Demolition Man (1993)

Existuje snad něco odpočinkovější než "akčňák" s rebelujícím hrdinou, který nakope zlu sedící část těla? V dnešních letech (píše se rok 2012 :D) mi náramě chybí filmy tohoto typu, kdy má hlavní postava i mužské rysy. Demolition man zasadil světu jednu výraznou myšlenku týkajících se enviromentálních problémů "K čemu jsou sakra ty tři mušle?".

Symptom Pandorum (2009)

Po dlouhé době pro mě výborně koukatelné horrorové sci-fi ve vesmírné lodi. Nerad přirovnávám filmy, ale tento skvostný kousek má porovnatelnou atmosféru s filmy jako jsou Alien (a jeho pokračování), či Horizont události. Než zkouknete film, tak se hlavně nepiďte(existuje tohle slovo?) po zakončení filmu, jelikož Christian Alvart si připravil nádherné zakončení. :)

Batman začíná (2005)

Musím uznat, že Nolanův "Batman začíná" na mě snad jako první filmové zpracování komiksu nepůsobí jako komická verze filmu s gumákama. Na tomto filmu mě také velmi oslnil nádherný vážný hudební doprovod, který vytváří skvělou atmosféru. Jediné, co mi zde vadilo, byla myšlenka potrestání Gothamu pomocí "vypařátoru" :D. Jako by nestačila bomba, nebo něco rozumnějšího (nevim, jak tohle bylo v komiksu...) Ale co, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :D

Toxický mstitel (1984)

Toxic avanger na mě mile zapůsobil směsicí "složitého" děje, gore prvky (úmrtí v posilovně pomocí tyčí na posilovací lavici(u závaží) - nezapomenutelné :D), celkovým komický nádechem a jednoduchou angličtinou. Pro zkouknutí tohoto filmu je nutné originální mluvené slovo. Angličtina je velmi jednoduchá. Doporučoval bych tento film pro výuku angličtiny na školách. :)

GANTZ (2010)

Tento japonský hraný film byl vytvořen podle mangy. Jedná se o krvavou lázeň, která je vykonávána z příkazu neznámé koule (Jen tohle zní zní divně). Film líčí příběh poloviny příběhu mangy, takže nečekejte na rozuzlení celého děje. Mangu jsem nečetl, ale viděl jsem anime vytvořené podle ní. Oproti anime jsem byl bohužel trošku zklamán z důvodu právě této polovičatosti. Proto bych doporučil zhlédnout také pokračování v hrané verzi. Jinak mě také oslnily krvavé efekty celého filmu. :)