Jumper (2008)

Pre mňa Jumper bol ceľkom zklamanie je vidiet, že film postavený na vynikajúcich digitálnich efektoch bez zaujímavého príbehu je bohužial veľmi špatný výsledok a nezachránil to ani Hayden, jediné čo sa dalo ocenit je to cestovanie po celóm svete to jediné tam vyniklo.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Zohan: Krycí jméno Kadeřník, ktorého snom je stať sa kaderníkom so smiešnym prízvukom . Pointou príbehu je humorne opísaný izraelsko - palestínsky konflikt, ktorý sa úspešne vydaril , ale niektoré vtipné scénky sú trochu prehnané. Na svoje si prídu milovníčky Adama Sandlera, ktorý nesklamal a v úlohe kaderníka určite očaril...4

Mamma Mia! (2008)

Donna(Meryl Streep)žije na ostrove spolu so svojou dcérou Sophie(Amandou Seyfried).V mladosti ju očarili traja muži:Sam(Pierce Brosnen),Harry(Colin Firth)a Bil(Stelan Skarshgard).Sophie ma 20 rokov a ide sa vydávať za Sky(Dominic Cooper).Donnine dve kamarátky Rosie a Tanya(Julie Walters a Christine Baranski)prídu na Sophinu svadbu.Donna má s nimi vlastnú skupinu Donna a Dynamá a neskôr vo filme aj vystúpia ako táto skupina s pesničkou Super Trouper. Film sa začne tým,že Sophie pošle pozvánky na svadbu svojim trom potencionálnym otcom:Sam,Harry a Bill.Na začiatku zaznie pieseň I have dream v podaní Amandy Seyfried.Všetci traja pozvanie prímu v zámienke že ich pozvala Donna-ich stará láska.Na ostrov prídu aj Sofiine družičky-jej najlepšie kamarátky a im povie o to,že našla denník v ktorom jej mama hovorí akurát o tíchto troch mužoch.Kedže Sofii nevie kto je jej otec tak pozvala pozvánku všetkým trom.(zaznie pieseň Honey,Honey v podaní Amandy Seyfried.Ďalej zaznejú piesne:Money,money,money v podaní Meryl Streep,Mamma mia v podaní Meryl Streep,Chiquitita v podaní Julie Walters a Christine Baranski,Dancing Queen v podaní Meryl Streep,Julie Walters,Christine Baranski,Our last summer v podaní Meryl Streep,Amandy Seyfries,Pierca Brosnana,Colina Firtha,Stelana Skarshgarda,Lay all your on me v podaní Amandy Seyfried a Dominica Coopera,Super Trouper v podaní Meryl Streep,Julie Walters,Christine Baranski,Voulez Voulez,Sos v podaní Meryl Streep a Pierca Brosnana,Slipping trough my fingers v podaní Meryl Streep a Amandy Seyfried,Does your mother know v podaní Christine Baranski,The Winner takes it all v podaní Mery Streep,Ido Ido Ido Ido Ido v podaní Pierca Brosnana,When all is said & Done-v podaní Pierca Brosnana a Mery Streep,Take a chance on me v podaní Julie Walters a Stelana Skatshgarda,Waterlo v podaní všetkých hlavných rolí a pri titulkách zaznie The name of the game a Thank you for the music v podaní Amandy Seyfried.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Nebolo to najhoršie, nebolo to najlepšie. Niekoľkokrát som sa skvelo zasmial čo bolo účelom filmu a tím je u mňa vyhraté. Chvíľkami aj akčné pozeranie, čo mi tiež nevadilo. Výkon hlavného herca ušiel, určite má komediálni talent. Anne Hathaway bola skvelá ako obyčajne. Ľúbilo sa mi aj súperenie medzi dvoma hľavními postavami. Celý film podtiahnutý detektívnou zápletkou. Celkom fajn film v štýle Johny Englisch, aj ked takých kvalit nedosahuje, skôr je v tesnom závese. Ale rozhodne film doporučujem pozriet.

Cesta do středu Země (2008)

Veľmi slušný scifi film pre celú rodinu. Dej je pomerne dosť záživný, napínavý a pútavý, každú chvíľu sa tu niečo deje, sú tu výborné zvukové aj špeciálne efekty, skvelá atmosféra pri pozeraní, nechýbajú tu ani výborné akčné scény, ktoré sú docela podarené.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Bohužial, v polovice filmu som sa bránil spánku a nezachránily to ani vizuálne efekty na konci. Pokial sa ponesú veľkofilmy v tomto duchu, mal nas Pán mimozemštan radšej nechat rozpadnút na prach. Scénár nuda, svietiaca guľa už som videl v daľeko lepšom filme zo Sharon Stone a stále som čakal kedy dôjde k tomu super finále, dokiaľ ma tituľky na konci nepresvedšily, že je definitívni koniec.

16 bloků (2006)

Ľahko nadpriemerný thriller, ktorého hlavnou devizou je Bruce Willis. Svojej role unaveného policajta sa zhostil priam dokonale a je veľmi uveriteľný. Avšak ceľkovo je scenár filmu slabý, mnohe scény sa opakujú a nie su dostatočne akčné. Druhý hlavný hrdina Mos Def ma vyslovene odpudivý hlas a človek nadobudá pocit, akoby mu niekto celý film stal na...

23 (2007)

Jim Carrey zaškatuľkovaný do roly komediálneho herca sa snaží presvedčit divákov, že dokáže zvládnuť aj dramatické postavy. Myslim, že sa mu to podarilo, čo svedčí, že je to dobrý herec. Scenár filmu je však pomerne komlikovaný a človek sa miestami stráca, ale ceľkovo film doporučujem práve kvoli netradičnému hereckému obsadeniu.

Hancock (2008)

Po pozretí som mal docela rozporuplné pocity. Malo to tak rychlý spád, že ked bol koniec, som si povedal čo to je??? Myšlienka niekoho zachraňovat tu už bola natočená mockrát, ale čakal som hlbšie vysvetlenie, a nie až na konci ked ako že umiera, dozvedá sa kto je a koniec. Niečo tomu chýbalo, bolo to natočené ako horkou ihľou.

RoboCop (1987)

Tento film je veľmi dobre natočený, na dobu kedi vznikol sú tu moc dobre urobené filmové triky. Réžia je úctihódna, v tej dobe bomba, aj keď v 87. vznikol tiež Predátor alebo o rok skôr Aliens u ktorého sú technické zázraky, myslím na dobu vzniku. Dnes už sa takéto filmy vyrábajú často a preto je Robocop film, na ktorý sa nedá zabudnúť.