Poslední Mohykán (1992)

Michael Mann vedel do čoho sa púšta opäť, nesklamal a stal sa z tohoto filmu trhák. Od začiatku filmu skvelá hudba od Trevora Jonese, výborní herci, skvelí scénar spojení s romantikou. Daniel Day-Lewis stvárnil úlohu výborne tak ako jeho očarujúca kolegyňa Madeleine Stowe.Vojna medzi Francúzskom a Anglickom je veľmi dobre stvárnená, k tomuto filmu nemôžem nič vytýkať dávam rozhodne za 5.

Čistá práce (2008)

O tomto filme som vedel len to, že bol natočený podľa skutočnej udaľosti a že sa jedná o vykradnutie banky. Pôvodne som čakal super thriller v štýle Dannyho jedenástky, ale film ma rýchlo vyviedol z omylu. Vôbec sa nejedná o ľahkú kriminálku ale o drsný thriller. Jason Statham predvádza slušný výkon a rozhodne sa nesnaží o napodobnovanie, niektorých zo svojich akčních úloh a predvádza pohodový sústredený výkon. Film má zaujímavé zvraty a rozhodne mu nechýba napetie ale mne niečo na to filme chýbalo. Prišlo mi, že film nedokáže diváka vtiahnut a najskôr na tom bude mat najvetšiu chybu režisér, ktorý si s tým nedokázal poradit. To však neznamená, že by film nestál za pozretie. To rozhodne stojí, ale neponúkne nič čo by z neho robilo akíkoľvek výnimočný kúsok.

Let's Dance 2 (2008)

Nemusím být expert na street dance a nemusím žit na ulice, aby som mohol povedat, čo sa mi nelúbilo. A toho tam bolo fakt dosť. Treba príbeh o chudobnom dievčati, ktorá sa za prepodivných okolnosti dostane na prestižnu tanečnú školu, kvôli čo mu je zavrhnutá bývalými priateľmi - NUDA! Nehovorme o tanečních scénach, ktoré sú pre mňa tiež absolutne o ničom, ked má takto vypadat vrchoľná forma street dance, tak to teda nie je nič pre mňa. Nehovorím o dialógoch, ktoré boli o ničom a úplne trápne akože o dojemných momentoch. Už jednoka nič moc, ale dvojka pre mňa bieda.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tak som bol strašne zvedavý, aké to bude a musím povedat, že som bol dosť zklamaný.Tak za prvé mi tu chýbal Ch.Clavier predstaviteľ prvích dvoch častí Asterixa. A čo som bol ešte veľlmi zklamaný, tak to bol A.Delon v úlohe Cézara.Jeho úloha sa mi vôbec neľúbila. Delonovy to za vinu nedávám, to skôr tvorcom to tak zrejme chceli-no ale nič moc. Aspoň že to oživil M.Schumacher, to bolo také príjemné zpestrenie.Inak ten dej bol tiež nič moc. Čo ale stojí za pozornost, to sú efekty a triky.Tie boly opät pekne urobené. Ceľkovo ma ten film však zklamal preto dávam za *1*

Iron Man (2008)

Tak toto je klasický prípad toho, jak zahodit skvelý materiál. Nehovorím, že film nie ej do určitej miery ohromujúci - ale na skvelé efekty som v poslednej dobe už zvyknutý...a čo je tam dalšie? Nič! Pristihol som sa, asi v polovice filmu, ako si hovorím : kedi už to konečne začne? a v tedy som si uvedomil, že to už je ten moment. Vôbec ma to nechytilo, aj keď by to mala byt moja krvná skupina. Mam pocit, že by toto mohol byt akýsi úvodni film k nasledujúcemu seriálu - to by som ešte bral. Ale takto, na supermovie je to štrašne málo.

Clona (2008)

Horror zo zaujímavou témátikou venujúci sa paranormálnym javom. Jeho atraktivitu zvyšuje japonske prostredie a iný ako americký pohľad/japonský režisér/.Pár scien pripomína legendárny Kruh. Pre miľovníka horrorov dobrá voľba, aj keď mohol byt viac strašidelný a viac do hĺbky sa venovat samotnej téme zobrazovaniu duchov na fotkách.

10 000 př. n. l. (2008)

Emmerich opät postavil film na efektoch, ktoré sú ako inak než dobré síce príbeh je trochu jednoduchý o lovcovi, ktorý si ide pre svoje dievča je klasický film síce ma pár nelogických vecí, ale celkovo to nie je zlý film.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Bohužial, pokračovanie HELLBOYja je pre mna rovnako špatný film ako jednotka. Opät je tu krásne pozeranie vo forme postáv a masiek a scién, v ktorých sa tie prenádherné monštrá kočkujú ... tak nejako sa mi vnucuje fakt, že GUILLERMOVI DEL TOROVI ide len o kvalitu masiek a zabúda na dej a kvalitu snímku.

Blade (1998)

Prvý diel sa mi vážne dosť páčil, ale myslím, že to tak malo zostať a ďalšie som nemal pozerať. A vôbec, asi by bolo lepšie, keby neboli ani nikdy natočené. Je to podľa môjho názoru jeden z tých príkladov kedy prvý diel je parádny a každý ďalší sa len vezie a zhoršuje kvalitu potom už celej série.