• Hudební

Správná volba (2008)

Velmi příjemná komedie s pohodářským Costnerem a velmi dobrým námětem. I když film nemá danou tvář - chvilku se tváří jako satira na politické čachry a populismus, načež se to přetočí a film doslova zavání tím známým americkým patriotismem - i přes to všechno je to milá a koukatelná záležitost. Akorát ten konec, ten mi teda naštval ! :D

Finanční krize (2010)

Vynikající snímek, inspirativní (teď se chci stát CEO nějaké finanční instituce ;)), doporučuji všem! Celý dokument se skládá z jednotlivých interview a 2 stěžejních, krizi vysvětlujících, animací (i když podle mě je názornější animace s názvem: Crisis of Credit Visualized - k vidění na youtube). Člověk tak pochopí, o čem krize vlastně byla (a o čem pravděpodobně bude i ta, co nás brzy čeká) a zároveň si může udělat obrázek o některých aktérech - no a přiznejme si, že ten obrázek nebude úplně hezký. Nemusíte být ekonomové, abyste pochopili, co se tu děje (a s největší pravděpodobností i dít bude)!

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Nejlepší Prcičky a asi i nejlepší teen komedie vůbec. Občas Vám příjde, že je celý film je postavený na jednom jediném člověku: správně -> Sean William Scott aka Stifler. Scott (dabovaný naprosto vynikajícím Filipem Jančíkem) rozehrává svůj herecký koncert, jeho Stifler dostal nejvíce prostoru ze všech postav, vykradl celý film pro sebe a celkově zvedl "úroveň" celého filmu. Z pár scén se staly dnes už kultovní kousky. Jsou to taky poslední opravdové Prcičky, posléze sklouzla série do "radši nekomentovaných" sfér, a tak doufám, že pokračování - American Reunion naváže tam, kde tento díl skončil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epické? Strhující? Grandiózní? Toto vše měl poslední díl Harryho Pottera být... ale ve skutečnosti je to všechno spíše tak napůl. Čekal jsem epické bitvy, nepřetržitý mráz lezoucí po zádech, výrazné momenty... co jsem dostal bylo: 2 hodiny svižné, ale tuctové zábavy. Kdyby to byl normální film, řeknu: "velká paráda", ale když se jedná o finále Harryho Pottera? Navíc s tak silnou knižní předlohou? Chápu třeba, že šestý díl nedopadl nejlépe -> ta předloha prostě ten potenciál nemá, ale sedmička - to je sakra jiná liga. Celkový počet geniálních (mrazolezových :-D ) scén: 4 (což, přiznejme si, není mnoho); Nejlepší herecký výkon: bezesporu Alan Rickman; Využití celkového potenciálu předlohy: 6.5/10; Bitva o Bradavice: málo scén; Finální souboj: pod očekávání; Celkové hodnocení: 3.5/5 Nejlepším momentem celé série tedy nadále zůstává souboj Brumbála a Voldemorta z pátého dílu, což je škoda, jelikož sedmička mohla (a měla!) být ještě o něco lepší.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Nejhorší díl z celé série. Hlavní hrdina respektive herec se sice tu hodinu a půl snaží, ale co je mu to platný, když se na konci ukáže Vin Diesel a svým ani ne minutovým představením vykrade celý podprůměrný film pro sebe. 2 hvězdičky za Ford Mustang + Vina Diesela. Jinak zklamání

Spalovač mrtvol (1968)

Bohužel, měl jsem přehnaně velké představy o 19. nejlépe hodnoceném filmu na ČSFD, takže mě Spalovač Mrtvol trochu zklamal... no i když "zklamal", je to vynikající snímek a rozhodně nemůžu jít pod 4 hvězdičky. Rudolf Hrušínský.. to co ten chlap předvedl.. to bylo mistrovství... s neuvěřitelnou lehkostí zahrál tak vyšinutého člověka, že jsem měl sto chutí vlézt za ním do televize a vzít trubku co tam pan Dvořák zapomněl a nabančit mu.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Můj neoblíbenější díl z celé série. To prostředí a ta akce dělá bombastickou kombinaci. Cole Houser zahrál slizáka parádně

Rychlí a zběsilí (2009)

Ani původní obsazení a charisma Vina Diesela nedokáže zvednout tak nevyváženej scénař. Člověk furt čeká na pořádnou akci... a nedočká se, namísto toho se hodně podprůměrná akce táhne celým filmem. Zklamání, 3 hvězdičky pouze z nostalgie