Temný případ (2014) (seriál)

Tento serial je pre mna ako pistacie, ked ich zacnem jest, tak neviem prestat az kym nezjem poslednu. Prve dva diely sa dost tahali, pomaly som sa zoznamoval s hlavnymi postavami a od tretieho dielu ma to uplne vcuclo, pozrel som 7 dielov v priebehu jedneho dna. Povedal by som, ze je to lepsie krimi ako Fincherovych Se7ven. Vynikajuce, pre mna najlepsia seria aku som videl.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Uprimne!? Prave som sa vratil z kina a musim povedat, ze som trosku sklamany, najma po tych recenziach, co som cital. Dal som 5*, ale objektivnejsie su pre mna 4. Som asi jeden z mala, komu sa prvy diel pacil o trosku viac. Update: Nemozem si pomoct, ale minimalne tu jednu hviezdicku musim dat dole.

V zajetí démonů (2013)

WTF, silna kava toto... Kruhu od Verbinskeho sa podla mna v pohode vyrovnava a miestami aj prekonava. Ak sa chcete zbavit zapchy, tak odporucam tento film pozerat vo vecernych hodinach, osamote a so zvukom minimalne Dolby digital 5.1:-)

Světová válka Z (2013)

Vynikajuce, dokonale filmove dielo. Film nestracajuci tempo po celu stopaz. Tomuto nemam co vytknut. Blu-ray musi byt. Videl som 123 min. unrated verziu.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Dobre sa na to pozera, dobre sa to pocuva, ale je to tak tupa zabava, ze... Scenaristi a reziser by uz mali svoju fantaziu riadne krotit, tu je akcia prepalena az do extremov. Kolko by musela mat vzletova draha kilometrov, aby sa dalo vsetko toto na nej odohrat, asi tak dlzku trasy BA-KE :-)

Lesní duch (2013) odpad!

Obrovska pi... ehm HLUPOST!!! Najviac som sa pobavil, ked som zbadal chatku uprostred lesa a oni sa tam veselo sprchuju a zapinaju si lampy, ten lesny duch si tam asi nechal vybudovat inzinierske siete :-) Cudujem sa Raimimu a Campbellovi, ze si takto nechali "sprasit" vlastnu znacku. Jeden z tych filmov, ktore keby nenatocili, tak by ste o nic neprisli, toto ani nemalo ist do kin, mali to dat rovno na dvd. OTRASNE.

Jack a obři (2013)

Film ma dynamiku, skvelu hudbu, pekny pribeh, proste viac pozitiv, ako negativ. Zasadny problem pre mna tkvie v trikoch. Pre mna su az prilis digitalne, umele, preto len 3*.

Argo (2012)

Pre mna nepozeratelne. Prilis vela politiky. Z tohto dovodu nemozem a ani nechcem tento film hodnotit, nebolo by to objektivne hodnotenie.

Hačikó - příběh psa (2009)

93 minut znicujucich emocii. To sa neda popisat... To treba vidiet. Upozornujem, ze je to velmi, ale velmi smutny pribeh.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Najhorsie na tomto filme je, ze je tak neuveritelne uveritelny, az z toho mrazi... Takito sadisti na svete skutocne existuju, a zvlast v Amerike. Tilda Swinton=oscar.