Temný případ (2014) (seriál)

Po dvou až třech epizodách jsem věděl, že to je seriál, který určitě dokoukám, i když, bylo to na mě takové pomalejší. Dnes jsem dokoukal 7.díl a musím říct, že takovou atmosféru nepamatuju (napadlo mě 8MM) . A ač jsem ještě neviděl poslední díl, už nyní vím, že je to nejlepší detektivka za posledních iks let. Můžeme být jen rádi, že True Detective nebyl semlet ve dvouhodinový celovečerní film, ale dostává mohutný osmihodinový seriálový prostor. Absolutně dokonalá dvojice detektivů, absolutně dokonalé propojení krimi, trochu soc. dramatu, poslední díly trochu hororu, navíc absolutně temná zápletka, prostě absolutně Temný Případ a absolutních 5 hvězd. Nazdar

Sherlock (2010) (seriál)

Po shlednutí první řady jsem říkal.... perfektní. Po shlédnutí první epizody druhé série musím říct...... absolutně dokonalé.

Captain America: První Avenger (2011)

Když jdu koukat na komiksák, chci se bavit přesně jako u tohoto. Když chci francouzskou novou vlnu, nejdu na komiksák... asi tak... Jinak, pokud by všechny americké válečné vlastenecké spektákly měly v sobě tak málo patosu a toliko ironie jako Kapitán, stal by se ze mě kovaný fanoušek tohoto žánru.. Místo toho zůstanu fandou komiksáků...

Sucker Punch (2011)

Už podle traileru mi přišlo, že to bude asi trochu ujetý, ale nakonec to bylo ujetý hodně dobře...Kousek, který se jen tak nevidí. Sice s pomalejší záčatkem včetně prvního levelu, který je dost přitažený za vlasy, ale to co následuje, to je už úplná jízda... Audiovizuálu dávám ***** naprosto nekompromisně.. No a děj bude pro někoho působit poněkud infantilně... Ale i když průvodní myšlenka je krapánek neoriginální, mě to vlastně vůbec nevadilo, protože zpracování bylo naopak originální totálně...ps: scéna s nacisty je exkluzivní

Občanský průkaz (2010)

Jsem ročník 83 takže pamatuji tak trochu ty 80. ale tohle mě fakt vtáhlo, soužko učitelko jsem říkal přesně 3 měsíce.. v 89. první třída, pak už revoluce...No každopádně každej z nás kdo nezažil tuhle dobu alespoň v náctiletém věku, tak to má tak trochu zprostředkovaně...No a krom toho, že tento film je skvělá zábava, je to i výbornej námět k přemýšlení a hlavně, podle mého by Občanský průkaz mohl být a doufám že i bude právě tím skvělým prostředníkem pro generaci těch, co tuto dobu nezažili už ani ve školce :-)

Zakletý v čase (2009)

Romanťák, skoukli jsme ho s mojí přítelkyní a tlačili jsme slzu....Mě tyto časo-prostorovky baví velmi

Ctihodný občan (2009)

Škoda, mohl se mstít ještě o chvilku déle. Avšak, slušná akční podívaná..

Antikrist (2009)

Tak toto zrovinka neni nic pro mě, ale jinak mám rád von Triera moc. Četl sem s ním rozhovor, tuším, že to bylo v reflexu, kde říká, že v poslední době má největší depresi v životě. V Antikristovi je to znát v každém záběru..