Cesta do středu Země (2008)

Tahle adaptace zklamala snad ve všech směrech, v jakých film zklamat může. Brendan Fraser je jako vědec absolutně nepřesvědčivý a pokud mělo jít o nějaké napodobení profesora Lidenbrocka, tak dopadlo katastrofálně. Tuny počítačových triků rozhodně nepřipraví divákovi kolosální vizuální žranici a celkový příběh vypadá díky formálnímu zpracování dost omezeně. Jakoby to bylo celé určeno pro pětileté haranty a ještě retardované. Knihu jsem četl a tahle verze se jí drží velmi zvolna, což by mi ani tak nevadilo, ale především technická stránka úspěšně pohřbívá tuhle břečku. Jsem přesvědčen, že verze z roku 1959 nabídne mnohem víc. 45%

Kopačky (2008)

Vcelku ucházející komedie, kterých vzniklo nespočet, ale málokterá má kvalitní humor a emoce. Ne že by Kopačky byly nějak extra velkou výjimkou, ale aspoň se tu nedočkáme gejzíru nechutností a omezeného vtipu. Téma je jakýmsi aspektem, který nenabídne velkou porci zábavy, ale nutí sledovat dál. Na otázku, zda bych se na to podíval znovu, bych však odpověděl negativně. 70%

Strom snů (1994)

Další rádoby emotivní nuda, která si hraje na něco, co není. Ono by se možná dalo lecčemu uvěřit, jenže to by ta nuda nesměla bejt do nebevolající. Samé tlachání o životě, o přátelství, o rozhodnutích a skutek utek. Costner a Wood mi přišli dost nevýrazní a nebýt té fantastické hudby, tak tomu seknu odpad jak vyšitej. Buď jsem neměl na takové téma náladu a nebo ho nejsem vzhledem ke svému velkému cynismu schopen pochopit. Nevím jestli bohužel, nebo bohudík...

Válka Roseových (1989)

Já to řikám celý život, že manželství a haranti jsou zbytečný hovadiny a tenhle film muj názor potvrdil. Vážím si ho nejen pro jeho scenáristickou a režijní vyzrálost, ale hlavně pro jeho výpovědní hodnotu. 85%

Darebák (1985)

Božské, komické, důmyslné, charakterní, romantické, podmanivé... a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Skutečně upřímná záležitost, která splnila moje očekávání. Americké komedie z 80. let a hlavně ze středoškolského prostředí mám fakt rád, ale tady jsem nečekal nijak velký zážitek. Díky bohu...konal se. Díky charakteru postav, originálnímu vtipu, teen romantice a velké porci cool scén jsem si náramně pochutnal. Autoři prciček by si měli z téhle poctivé práce vzít příklad. Velmi silné 4

Téměř dokonalý zločin (2000)

O Raimiho schopnostech jsem nikdy nepochyboval. Skutečně umí, ale v tomhle případě natočil film, kterému krom prvotřídních hereckých výkonů a silných sekvencí nevěřím. Sam Raimi potvrdil své umění, co se týče hororů a soundtrack je vynikající. Můj první dojem je však průměrný. Asi to chce vidět vícekrát...

Hra na schovávanou (2005)

Tuctové béčko, které je téměř po všech stránkách značně mdlé. De Niro tu nepředvádí nijak fantastický výkon, scénář je velmi slabý a závěr filmu je sice neočekávaný, ale těžce pohřbívá celý příběh, který je chabý už tak. Imaginární přítel jako náplň filmu už tu také jednou byla. Žádný zážitek se tak nekonal. 60%

Prolomit vlny (1996)

Emocionální dřeň, jen co je pravda, ale přesto to nějak nefunguje. Lars von Trier umí obsah, ale co se týče formální stránky, tak u mě značně kolísá ( u Lynche to mám obráceně). Breaking the Waves má složitou myšlenku a rozhodně to není film určený pro každého. Klady a zápory tu proti sobě nelítostně bojují a vítězem není nikdo. Film je rozdělen na několik kapitol, díky čemuž trochu vyčnívá ze stereotypu, všechny přechody do nové kapitoly jsou podbarveny skvělými optimistickými písněmi, které mi však v celkovém dějovém kontextu překážely. Emily Watson je zajisté schopná herečka a její role není vůbec jednoduchá, hysterické záchvaty, které měla každou chvíli, mě však neiritovaly, ale přímo sraly. Stellan Skarsgård mi rovněž zrovna moc neseděl. Film, jehož účelem je uštědřit divákovi ránu do srdce mě tak nechal zcela chladným. 70%

Titanic (2012) (seriál)

U zrodu Titanicu stálo několik velmi vlivných mužů. William James Pirrie - prezident loděnice Harland & Wolf, kde byl Titanic postaven, Bruce Ismay - generální ředitel společnosti White Star Line, pro kterou byl Titanic postaven a nakonec má nejoblíbenější postava z příběhu o Titanicu, Thomas Andrews - výkonný ředitel loděnice, šéfkonstruktér Titanicu a dost možná nejlepší lodní stavitel té doby, který Titanicu vtiskl pečeť svých mimořádných schopností a impozantní tvůrčí invence jako snad žádný jiný lodní architekt. Těžko mohl někdo z této výjimečné trojice tušit, že pracují na lodi, která bude i po 102 letech od svého vzniku fascinovat miliony lidí po celém světě a ty, jež nefascinuje si stále pokládají otázku: ,,Čím byl vlastně Titanic tak výjimečný?" Odpověď je velmi jednoduchá. Byl výjimečný vším, ale ne všichni jsou bohužel schopni kouzlo Titanicu pochopit. Někteří jsou fascinováni po přečtení knihy, jiní po shlédnutí Cameronova Titanicu či jiného filmu. Dostavám se tak k tomu, že Titanic si zkrátka zaslouží uznání ať se to někomu líbí nebo ne. Titanic totiž nebyl jen pokrokovým technickým vrtochem v námořní dopravě, byl poctivou, důmyslně odvedenou prací, která brala dech nejen svou velikostí, ale hlavně svojí nepopsatelnou krásou. Vzpomeňme si např. na ono slavně schodiště na palubě D se skleněnou kopulí členěnou tvarovanými kovovými pruty asymetrických obrazců, na stěnu vykládanou ořechovým dřevem a v ní zabudované ony slavné hodiny s bronzovými postavičkami. Zkrátka veškeré dekorace, nábytek, stěny a strop I. třídy...to vše bylo navrhováno předními umělci a vyrobené prvotřídními řezbáři a právě díky této práci, jenž byla odváděna s láskou a ctí si Titanic zaslouží pokorné uznání jako žádná jiná loď. Ale k dokumentu. Dokumentární seriál Titanic mi přinesl jako jediný veškeré kompletní informace od samotného počátku konstrukce až po vzpomínky na Titanic po desítkách let. Informace jsou podrobné, zajímavě odvyprávěné (výpověď Evy Hartové je působivá) zkrátka 226 minut uspokojivého vyprávění, jenž přinese požitek každému fanatikovi do Titanicu.

Mary a Max (2009)

Animáky sice nemusím, ale od Maryho a Maxe jsem očekával hodně. Nelze popřít, že se jedná o nekonvenční film se značnou dávkou invence. Promyšlený je každý krok a postavy mají jistě své sympatie, ale v mém případě bohužel ne. Za celou dobu jsem se jen 3x posmál, animace mi nebyla moc příjemná a postava Mary byla na facku. Velké zklamání a potvrzení, že animovaným filmům bych se měl vyhýbat. P.S.Omlouvám se uživatelům "packa" a "Gastovski", kteří kvůli mému hodnocení stráví několik týdnů v psychiatrické léčebně.