Gangster Ka (2015)

Naprostá fantazie. Po Kajínkovi a Příběhu Kmotra další vymazlený krimi film z českých luhů a hájů o našich povedených pseudopodnikatelích a jejich vazbách na ministerstva a policii. Skvělé herecké výkony jen podtrhují celkovou kvalitu tohoto snímku. I díky mým nulovým očekáváním 5 hvězd jak vyšitých !!!

The Green Inferno (2013)

Zdaleka to není na 5 hvězd. Je tam množství trapných scén nebo scén, kde bych očekával větší napětí. Nicméně Eli Roth rozehrál trochu větší partii, když dokázal přesvědčit skutečné amazonské domorodce, aby s ním natáčeli něco takovýho a taky filmem řekl, že by se do Amazonie neměli motat ani nadnárodní těžařské firmy, ani ekologičtí aktivisté a tato oblast by měla být vlastně zahalena tajemstvím. To se mi na tomto filmu hodně líbilo, a samozřejmě fantastická technická stránka.. Takže já i přes mnohé výhrady dám 5 hvězd, ačkoli mohlo to být o dost lepší.

Suri (2015)

Smutný dokument, který bohužel ukazuje postupný zánik respektu a dobra na úkor konzumu a chamtivosti. Bohužel to vše navíc bez sebemenšího světýlka naděje na konci tunelu. Co se týče zpracování, opět je dost kostrbaté a neukotvené, uvítal bych víc zeměpisných, přírodopisných a politických faktů a hlavně - když už měl potřebu Barabáš srovnávat náš hnusný konzum s jejich fungující symbiózou s krajinou - asi měl zvolit jnou variantu než rychlý sestřih obrázků velkochovů krav v USA a podobně. Působilo to rušivě... Osobně jsem zase o kus víc vydeptán z toho, jak se lidstvo chová a nevím, jestli je možné ty kumulující se průsery vůbec ještě odvrátit.

Nebezpečné pokušení (2015)

Sex s takovýma holkama je snem snad většiny chlapů včetně mě, ale po tomhle filmu asi budu věrný až za hrob :-D Není to bůhví jaká bomba, ale uteklo to rychle. Škoda jen, že to nemělo ten správný výchovný charakter, protože Keenu byl fakt dobrák. Myslím si, že kdyby to myslely ty holky s moralizováním vážně, tak by měly trestat jiný chlapy. Chlapy záletníky... 60%

Případ Adolf Hitler: analýza mysli diktátora (2005) (TV film)

Hodně nudný dokument naplněn množstvím domněnek nejrůznějších psychologů. Přitom téma týkající se Hitlerovy osobnosti a jeho psychiky je samo o sobě velmi zajímavé a rád bych si ho poslechl. Jenže tenhle dokument je zpracován opravdu nezajímavě a hlavně bez nějaké logické posloupnosti a řazení. Dozvěděl jsem se, že Hitler zbožňoval svoji maminku, měl rád čistý a uklizený barák, bál se syfilitidy a možná byl i tak trochu pedofil. :-O :-O :-D 40%

Creed (2015)

Doufejme, že už skutečně poslední díl Rockyho, jinak už fakt nevím :-D Každopádně jsem byl spokojený, režisér velmi mile překvapil na to, že je to úplný začátečník, několik scén natočil naprosto geniálně a scénář také nenapsal zle, i když ta dějová předvídatelnost mi trochu vadila. Když jsem kdysi prohlásil, že Rocky Balboa z roku 2006 je skvělou rozlučkou s celou ságou, tak toto tvrzení přesouvám na Creeda. Creed je skvělou i důstojnou rozlučkou a byl bych rád, kdyby u toho už zůstalo. No more Rocky please!!! Jasných 80%

Vrah zůstal po škole (2011)

Totální mišmaš všech možných teenage žánrů a odkazů na nejrůznější popkultury, ale jako místy jsem se hodně bavil. Hlavně Shanley Caswell je hrozně zajímavá holčina, nechápu, proč ji nevidíme ve víc filmech. Do tohoto komediálního hororu jsem šel hlavně proto, že J*A*S*M trdil, že tohle je lepší jak The Final Girls, ale já to teda vnímám naopak. Víc jsem si užil právě The Final Girls, ale i tohle má něco do sebe. 60%

Poslední nás zachrání (2015)

Zaprvé Farmigovic holky jsou fakt talentovaný herečky. Zadruhé Todd Strauss-Schulson mě začíná jako režisér zajimat. Zatřetí rozhodně to není film na 5 hvězd, ale koho to zajímá? Super parodie a chci pokračování :-D

Jackass: Děda Mizera (2013) odpad!

Achjo, poslední dobou se vůbec neumím trefovat do filmů. Tohle jsem vydržel jen do poloviny a pak jsem to vypnul, nedalo se to. Jackass scénky mě občas baví, občas iritují, tady jsem doufal, že půjde o seriózně pojatou komedii a né směsku otravných scén s otravným dědkem, který je navíc dost katastrofálně namaskovaný. Odpaaaaaad.....

Na doraz (2010)

Podle mě dost hloupý film. Ani jedna postava se tam nechová normálně. Možná je to moje chyba, možná já nejsem normální, fakt nevím. Prostě jsem to nepobíral. Pro mě ztráta času a to mám road movie rád... 40%