Divočina (2014)

Jeden z těch filmů, na které jsem se fakt těšil a o to víc jsem byl zklamaný, že zdaleka nedosahuje mých představ. Námět dle skutečné události perfektní, ale zpracování otřesné (nudná kamera, bez hudby, bez působivých scenérií). Nejen, že je to totální nuda, ale ještě víc to mrví necitlivě servírované flashbacky, kterých je tolik, že absolutně rozmělňují jakýkoliv zážitek ze samotné cesty. Režisér i scénárista by si měli posypat hlavu, protože pohřbili nejen samotný příběh, ale i celkem obstojnou snahu Reese Witherspoon o oskarový herecký výkon. Škoda, velké zklamání.... 40%

Padesát odstínů šedi (2015)

Abych řekl pravdu, čekal jsem to mnohem horší. Fakt jsem si myslel, že to je odpad všech odpadů a nepomáhala tomu ani ta rozsáhlá a protivná komercionalizace. Ve skutečnosti se ale jedná o úplně tuctový romantický film, kde nezkušená vysokoškolačka poznává své první vzrušení z velkého mužského ...... ega a bankovního konta. :D Občas jsem se celkem upřímně pousmál a Dakota Johnson mi byla kupodivu sympatická. Škoda jen, že je to roztahaný na 2 hodiny, protože ta druhá hodina už je utrpení a těžká nuda. Tohle je film, který je (nebo by aspoň měl být) cílený jen na úzkou kategorii lidí - na mladé ženy ideálně ve věku 18 - 35 let, které jsou většinou dostatečně erudované, nicméně velmi málo uspokojené. Zcela zasloužených slabých 40%, ale odpad to není!

Noc oživlých protinožců (2014)

Několik originálních nápadů skutečně vytahují film nahoru víc než by se dalo čekat. Osobně hvězdu ubírám za neustálé střídání filtrů, ta barva obrazu byla fakt hrozná a druhou hvězdu ubírám za amatérnost v grafickém provedení. Je znát, že spousta záběrů se upravovala v počítači a působí to dost lacině i na amatérský film. Jinak ale celkem napínavý, svižný a v mnoha ohledech originální zombie horor, takže za mě lehký nadprůměr = 55%.

Koleje osudu (2013)

Úžasný námět podle skutečné události, podmanivá kamera, perfektní Colin Firth, ale na druhou stranu utahané zpracování se slabým scénářem, které stahuje film dolů, což je velká škoda. Tohle mohla být pecka, film, který mohl oslovit široké publikum a strhnout na sebe velkou pozornost. Bohužel já o něm donedávna vůbec nevěděl a počet hodnocení napovídá, že se o něm všeobecně neví. Přitom by mohl být díky svému rozuzlení a poselství mnohem cennější než takový Krvavý diamant nebo třeba Rwanda. 75%

38 (2014)

Výborný dokument, který shrnuje hokejový i osobní život slovenské legendy Pavola Demitry. Osobně se mi ale nelíbí, že takový typ dokumentu, který už z principu bude mít vysoké hodnocení, zabírá místo v TOPCE. Asi by měly být dokumenty postaveny do zvláštního žebříčku, ale toť jen můj názor. Jinak ale všem doporučuju, tohle by měl vidět každý fanoušek nejen slovenského hokeje. :)

Grizzly zabiják (2015)

Překrásná krajina a celkem ucházející hororová odbočka od duchařin a found footage žánrů, které si podmanily několik posledních let. Hodně to připomíná animal horory na přelomu tisíciletí, kterých tehdy vznikalo mnohem víc, ať už šlo o tygra zabijáka, vlky zabijáky, hady zabijáky, včely zabijáky atd. atd. Ačkoli film má svoji atmosféru a medvídek se celkem povedl (vypadal vícekrát živý než digitální), tak film obsahuje nespočet trapných scén, otřesný scénář a herecké výkony děsivější než samotný grizzly. Billy Bob Thornton katastrofální. Víc jak 50% z toho fakt nevymáčknu.

Muži na stromech (2006) (seriál)

Na sestřino doporučení jsem se po dlouhé době dokopal k nějakému seriálu a musím říct, že především první sérii provází přesně ten good-feeling, jaký mám rád a hlavně díky němu jsem si zamiloval celé městečko Elmo i se svými obyvateli včetně úžasné Anne Heche. Škoda jen, že v druhé sérii evidentně došly nápady a tu příjemnou civilní atmosféru dost často narušovaly hloupé zvraty a neustálé převařování nápadů z první série. To mě trochu zklamalo. I tak jsem ale rád, že jsem dal Mužům na stromech šanci, aby mi zpříjemnili zkouškové období, přestože cílí spíše na dámské publikum. 1 série 100%, 2. série 60% .... celkem 80%. Ta hvězda navíc je pro sestřičku, která teď slavila narozky :-)

Vlk (1994)

Starý, ale poctivý lehce hororový film s geniálním Jackem Nicholsonem. Je zajímavé, že film, který byl natočený před více než 20 lety dokáže být v mnoha ohledech lepší a kvalitnější než dnešní horory, přitom v něm skoro neteče krev. Nutno dodat, že polovinu filmu dělá samotný Nicholson, lepšího vlka opravdu nemohli vybrat a závěr se mi velmi líbil. Kdybych měl něco zkritizovat, tak především trapné ´´mord´´ scény a létání ve vzduchu. Nemusím být ani biolog, abych věděl, že vlci nelétají :D.... Jinak spokojenost a současní hororoví tvůrci by si z takového filmu měli vzít příklad. 75%

Když zvířata sní (2014)

Musím uznat, že mě místy mrazilo, protože horory o přeměnách případně rozkladu těla mám rád a nějakým zvráceným způsobem mě prostě přitahují, ale tady se bohužel tvůrci zaměřili z 99% na budování ponuré venkovské atmosféry a úplně zapomněli, že by to chtělo i trochu napětí a děsu. Škoda převeliká, potenciál tam byl, ale zůstal pouze na úrovni zdařené úzkostné atmosféry, která však sama o sobě celý film neutáhne. Konec dobrý, ale nezachránil to. 60%

Rande v Římě (2010)

Ústřední dvojice fajn, jen škoda, že hrají v takhle ujetým a kýčovitým příběhu. Potenciál tam někde v dálce asi je, ale zůstal nevyužit, tudíž víc jak 2 hvězdy z toho bohužel nevyždímám...