Generation Iron (2013)

Dokument výborný, ale chyběla mi tam problematika stravování a hlavně steroidů + dalších látek na podporu tvorby svalů. Jinak osobně kulturisty moc neuznávám, podle mě je to psychická porucha vycházející z nějakých komplexů z dětství podobně jako třeba anorexie, akorát na rozdíl od anorexie je kulturistika lépe prodejná.

Dárek z lásky (2004)

Kvalitní herci vždy nemusí dělat kvalitní film. Ve filmu máme několik linií, které se více či méně proplétají a každá z nich je tak naprosto absurdní, že nechápu, jak vůbec někoho mohlo napadnout, že to lidi budou milovat. Přišlo mi to fakt za hranicí fantazy a navíc bez špetky Vánoční atmosféry. Podobně jak byla zoufalá Susan Sarandon, asi tak jsem si zoufal já nad tím, že si vůbec někdo troufnul najmout takové herecké kapacity do tak prazvláštního filmu. 45%

Mých posledních 150 000 cigaret (2013) (TV film)

Mohlo tam být víc faktů, víc vysvětlování a rozhodně větší tlačení na pilu. Pár rozhovorů se Sobotkou a dalšími kumpány to nevytrhne, nicméně zjištění, že po roce NEkouření má chlap dvojnásob kvalitních spermií, než když se oddával tabákové závislosti, mi dostačuje k tomu, abych tento dokument alespoň z didaktického hlediska úplně nezatracoval. Slabé 4 hvězdy...70% PS: Kuřáci, smrdíte!

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Konečně zas celkem sympatický český film. Samozřejmě žádná bomba se nekoná, ten konec byl dost velký klišé, je tam i několik hloupých scén jako ta u jezera, ale na druhou stranu to byla fajn oddechovka, párkrát jsem se i zasmál, Donutil a Nvotová taky super, prostě na ty 3 hvězdy to je bez debat. :)

Ruby Sparks (2012)

Inteligentní romantický film. Těch je jako šafránu. Škoda toho sladkého konce, ale otázka je, jestli bych akceptoval jiný konec. :) Každopádně Zoe mě očarovala.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Od doby Pána prstenů a Dvou věží zase konečně díl, na který se dá normálně dívat bez toho, abych trpěl. Konečně se tam něco děje a konečně je tam cítit občas i trochu herectví a napětí pro člověka knihou nepolíbeného. Takže za mě nejlepší díl hned po Pánu prstenů a Dvou věží. To však neznamená, že bych skákal nadšením do vzduchu. Pořád je to předigitalizovaná a předražená pohádka vhodná spíš pro fandy knižní předlohy, kteří samozřejmě vidí širší perspektivu celého příběhu. 60%

Labyrint: Útěk (2014)

Takový ten film, který rád překvapuje každých 5 minut a člověk nikdy neví, co má očekávat, ale když se dostane až k závěrečnému rozuzlení a začne zpětně přemýšlet o všech faktech, najednou mu tam začne něco skřípat. Takže ano, na první zkouknutí působivá napínavá podívaná, která si drží tempo od začátku do konce, ale zpětně už tak nadšený nejsem a vidím tu hromadu logických děr v příběhu i chování postav. Film má to štěstí, že se trefil do mého oblíbeného žánru, takže dám 4 hvězdy, ale je to s odřenýma ušima.

Candyman (1992)

Na tu dobu celkem dobře zvládnutý horor. Dneska už bohužel ničím nepřekvapí a místy působí velmi hloupě a naivně. Když ale přivřu oko a vezmu v potaz rok 1992, tak pořád si myslím, že to nebylo až tak špatné a z pár scén bylo cítit i jakési napětí. 60%

Úsvit planety opic (2014)

Stejně jako jedničku, hodnotím i dvojku. Pro mě stále na úrovni mírně nadprůměrného filmu. Chválím opět skvělý digitál a vůbec kameru jako takovou. Výrazně slabší jsou však herecké výkony všech lidí včetně Oldmana (tohle mu fakt nesedlo). Příběh docela klasicky pojednává o tom, že jsou zlé i dobré opice, stejně jako zlí a dobří lidé. Docela mi vadilo i to, jak zde píší ostatní, že většina postav je filmem dost uměle vláčena, bez jakékoliv šance k postavám přilnout. Opravdu 99% postav je tam naprosto k ničemu, skoro nic neříkají a vlastně skoro nic ani nedělají, jenom tam prostě jsou. Aspoň, že jsem se moc nenudil, jinak bych šel s hodnocením ještě níž... 60%