Jak vycvičit draka 2 (2014)

Určitě slabší než geniální jednička, přesto i tohle pokračování má ve spojení s Powellovým úchvatným doprovodem několik nezapomenutelných scén a i jako celek to funguje bez nějakých škobrtnutí. S klidným svědomím to lze zařadit mezi to nejlepší, co se na poli animáků (za posledních léta) vypustilo do světa. 90%

Trhni si! (2006) odpad!

Demence tohoto filmu nemá hranic. Odpad!

Robocop (2014)

Průměrný blockbuster s dobrými herci ve vedlejších rolích a nezajímavým ústředním hrdinou. Za mě osobně - neurazí ani nenadchne. 60%

Lásky čas (2013)

Na můj vkus příliš smutně laděné, ale jinak krásný film o životě jaký je a jaký by mohl být, kdybychom mohli občas něco vrátit. Díky Richarde, posílám na oplátku 80%

Kristy (2014)

Taaaak jsem se těšil. Horor, naháněčka, 64%, dobré komentáře.......no a nakonec z toho vyleze úplně průměrná (spíš podprůměrná) blbůstka s hromadou nesmyslných momentů. Škoda přeškoda, ten univerzitní prostor šel využít účinněji. 40%

Princezna Nevěsta (1987)

Slabá parodie. S takovým hodnocením jsem čekal o úroveň vtipnější film než byl třeba Princ a pruďas. Ale kdepak. Jsem zklamanej. Dávám 2 hvězdy za pár vtipných momentů a hlášek, víc ani ťuk.

Očista: Anarchie (2014)

Popravdě jsem byl dost skeptický. Čekal jsem typicky blbou naháněčku bez překvapení, která nijak neobohacuje první snímek, pouze ždíme ten námět pro finanční zisk. Nicméně byl jsem vedle jak ta jedle a jsem moc rád, že i diváci pochopili, že se nejedná o žádný béčkový thriller. James Monaco dokázal režijně i scénáristicky, že přemýšlí o společnosti z mnoha úhlů a je schopen natočit napínavý krvák, jehož vyznění nevychází nikam do prázdna. Za mě osobně velká spokojenost a jednička se může jít zahrabat. 80% !!!

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Pohodový nenáročný filmeček, jehož největší devízou je minimum hloupých a kýčovitých scén, které tradičně provází podobně laděné filmy. Díky své přirozenosti se určitě neztratí mezi mými oblíbenými rodinnými filmy. 75%

Harry Brown (2009)

Takový malý velký film, ale co je podstatný, tak nesmírně depresivní, velmi pomalu se rozvíjející, ale atmosférou uhranující. Pokud má někdo depku už před tímto filmem, tak během filmu ji bude mít dvojnásobnou. Palec nahoru a jasných 80%.

Spisovatelé (2012)

Nevím do jaké míry je tento film realistický, přece jenom v každé rodině to funguje trochu jinak. Nicméně co se přirozenosti týče, tak nemá v tomto roce prozatím žádnou konkurenci. Podle mě je to velmi chytlavý film, já jsem se rozhodně nenudil, naopak mě donutil, abych popřemítal i o svém životě. Na maximum to není, ta závěrečná čtvrtina filmu mi přišla příliš ´´pro diváky´´, ale své kvality tento film rozhodně má. 75%