Zmizení (2013)

Sice jsem ještě neviděl filmy: Rivalové a Kapitán Phillips, ale už teď jsem si jistej, že tohle bude jedna z největších pecek roku a pro mě určitě jeden z hlavních kandidátů na nějaké ty Oskary. Takto famózní krimi, které si dokáže 2 a půl hodiny držet napětí, jsem už roky neviděl. Za mě jasných 5 hvězd !

Šťastné a Veselé (2005)

Krásná ukázka toho, že nebýt těch zmrdů nahoře, kteří se jen vyvalují s nacpanými břichy ve vyhřátých komnatách a dávají rozkazy, tak by ani žádné války být nemusely. Jenže rozkaz je rozkaz, že? Je to vlastně jedno, jestli je v čele diktátor nebo vláda nějakých ministrů. Jak jde o prachy a moc, slušní lidi to vždycky odnesou nejvíc. Co se týče filmu samotného - mohlo to být mnohem poutavěji zpracované. Dabing mě taky nenadchnul...70%

Obyčejní lidé (1980)

Už poněkud starší film, ale scénáristicky velmi povedený. Škoda jen, že ten příběhový potenciál není víc využitý. Vše se tak točí kolem jednoho kluka, který má v hlavě zmatek ohledně smrti svého bráchy a vztahu se svou matkou. O něco zajímavější mi však přišel vztah tatínka s maminkou. Mohlo se to lépe prolínat, aby dostaly prostor obě linie. Film je to nepochybně dobrý, navíc s netypickým koncem, ale mohl být ještě o třídu lepší. To mi nikdo nevymluví. 75%

Zatímco jsi spal (1995)

Průměrná romantická krávovinka, která těží z přirozeného chování Sandry Bullock a příjemné rodinné atmosféry. V mnoha směrech je to sice blbost, ale stačí to na 50%.

Zázrak v New Yorku (1994)

Nevím, jaký byl originál - není k sehnání. Nicméně tenhle remake mě nenadchnul. Od začátku do konce to působí velmi kýčovitě, roztomilé jsou snad jen momenty, kdy si santa povídá s dětmi. Jinak mě to nebavilo a typické amerikánství aneb my věříme v Boha a my věříme v Santu, mi lezlo celkem krkem. Kdyby to byla čistě pohádka s nějakými kouzly, asi bych ledacos snesl, ale jelikož je to vánoční film, tak mnohé nesnesu. Za mě 40%

Před úsvitem (1995)

Někoho to může nudit - film, kde se jen kecá, kecá a kecá. Mě to ale baví. Mám rád romantické filmy, které mají reálný nádech a hlavně miluju přirozenost. Těším se, co se stane před soumrakem :) 90%

Země bez zákona (2012)

Skvělí herci, excelentně zvládnutá atmosféra, parádní zpracování..............děsný dabing, slabý příběh ==== jen tak tak 4 hvězdičky.

Sto krvavých akrů (2012)

Začátek vypadal celkem dobře. Čím však film postupoval, tím mě to přišlo trapnější a trapnější. Celkově se to ustálilo na takových 40%.

Patrola (2012)

Tohle je trochu zapeklitá věcička. Spousta momentů je naprosto božích, ale je tam i dost prapodivné či nudné vaty. Jak zpracování, tak příběh je strašně rozkolísaný. Jednou si říkáte: kurva, tohle je masakr....a pak zase: to mě nebaví, co to tam řeší za kraviny?......Je to strašně rozhádaný, přitom si troufám tvrdit, že tam je potenciál na TOP 300 film. Akorát se o ten potenciál rejža jen několikrát jemně otřel, jinak zůstal nevyužit. Škoda. Tohle mohla být pecka jako kráva. 60%

Základ rodiny (2005)

Známí herci automaticky nedělají dobrý film. Tohle je krásný případ. Ten příběh, nevím, kdo ho vymýšlel, je ale úplně padlý na hlavu. Motivace a chování některých postav mi přišlo fakt jak z jinýho vesmíru. Možná je to jen trochu jinou rodinou kulturou, kdo ví, ale tohle mi přišlo prostě divný a ten konec....proboha už nikdy! 40%