(K)lamač srdcí (2010)

Konečně romantická komedie z Evropy. Už jsem těch americkejch úplně překoukanej. Už jen kvůli tomu stylu, kvůli výběru přirozených herců, kvůli dobré náladě, kterou mi tento film navodil, mu na oplátku velmi rád dám 5 hvězdiček. Škoda jen happy-endu. Uvítal bych klidně otevřený konec, ale romantika je romantika no.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Asi jsem divnej, ale žádnou filosofii jsem v tom nenašel, jen hromadu trapných keců o šoustání a Pánu prstenů. Chápu, že navážení se do náboženství a do černochů chce v USA odvahu a Kevin Smith ji má (viz Dogma), ale kvůli nechutnostem a záměrné trapnosti si nedokážu moc takových gagů užít. Mnohem víc se mi líbily poslední Smithovy díla: Red state a Cop out. Když vidím 81% hodnocení, protáčí se mi panenky.

Ondine (2009)

Na můj vkus příliš chladné, odtažité a se slabým dějem. Ledové vlny atlantiku a pár ožralců přece nevytváří kolorit irského života nebo jo? Přesto bych našel dvě pozitiva. Alicja Bachleda a její dokonalý tělo, Colin Farrell dokázal, že umí zahrát i roztěkaného venkovského ochmelku, který ke štěstí přišel. Nebavilo mě to = 40%

Most do země Terabithia (2007)

Námět je to super, ale zpracování dost průměrné, nezajímavé a ještě s trapným zvratem ---) buď k němu vůbec nemělo dojít a nebo se to mělo divákovi naservírovat jinak. Bohužel hodnotím jen 50%

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Většinou jsem vůči takovým přesládlým rodinným filmům imunní. Ale tady bylo tolik krásných momentů, že ty trapné ztratily úplně význam a zbyl jen příjemný hřejivý pocit tam někde uvnitř. 90%

Pokojný bojovník (2006)

Filosofický sportovní film? Proč ne... Mnohými je tento film řazen za jeden z top motivačních filmů. Chápu proč. Škoda jen, že je ten příběh tak strašně ohraný. Z namachrovanýho floutka se stane duchovně založený mladík. Potom přijde nehoda a vše vypadá špatně, ale on zamaká a všem stejně nakonec vytře zrak. Kolikrát už jsme to viděli??? Hodnocení dám 70% a to hlavně díky charismatu Nicka Nolteho, jinak úplně nadšený nejsem. Potenciál zůstal nevyužit...

Kontraband (2012)

Nejlepší je nemít žádná očekávání, což vzhledem k nízkému hodnocení je celkem snadný. O to víc pak člověk může být spokojenější s výsledkem a já zklamaný rozhodně nejsem. Tempo je solidní, námět poutavý, škoda jen toho happy-endu a občas zmatečné kamery. Pro nenáročného diváka však dobrá podívaná. 75%

Phoebe v říši divů (2008)

Celý tento film mi přišel padlý na hlavu. Od ředitele, přes učitelky až po rodiče i ty malý holky. Jediné, co jsem si z tohoto filmu odnesl je: Tourettův syndrom. Pro mě dodnes naprosto neznámý pojem. Za to dávám 1 hvězdičku, jinak velmi nepodařený film s otřesnými hereckými výkony (vyjma Felicity), nulovými emocemi a povrchním dějem. 25%

Na odstřel (2009)

Skvělý investigativní drama, které si drží slušné tempo od začátku do konce. Herecky je to naprosto precizní, scénář taktéž parádní, děj je krásně vystupňovaný a neustále přináší nové informace. Mám takové typy filmů rád a je pravda, že jsem chvíli laškoval i s hodnocením maximálním. Ale to si ponechám zatím v záloze. 80%

Revival (2013)

Konečně trochu sympatický film z českých luhů a hájů. Samozřejmě i tenhle si neodpustí několik typicky českých klišé, ale v celku funguje naprosto bezproblémově a navíc má parádní soundtrack. Červené zbarvení na CSFD je zcela na místě. 75%