Gattaca (1997)

Doufám, že nikdy nebudeme žít v takovéto společnosti. Na druhou stranu bychom si ale měli brát příklad z Vincenta (Ethan Hawk), který má svůj cíl a jde si za ním "hlava nehlava" jak sám říká. (Komentář z 29.9.2009)

Ti druzí (2001)

Vím že jsem už asi trapný tím, jak porovnávám každý druhý film s filmem 6.smysl, ale je to prostě známka kvality. Nicméně tento film, je velice vyrovnaným partnerem 6.smyslu a v několika ohledech možná i lepšejší :o) 8 let mi trvalo, než jsem si k němu našel cestu. Ale na doporučení jedné osůbky jsem se k němu konečně dostal a jsem nadšen a hlavně PŘEKVAPEN!!! (Komentář z 1.10.2009)

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Čekal jsem mnohem více. Film působí docela rozpoluplně. Je vám jasné, že to autoři mysleli jako vtip a přesto vám někde vzadu v hlavě zní takový malý hlásek, který se ptá, jestli to celé přece jen nemyslí vážně. Nápad to byl celkem dobrý, ale výsledek nic moc. Pár zábavných momentů se našlo, většinou to ale byla nuda až trapárna.

Captain America: Občanská válka (2016)

Obsahuje SPOILERY!!! Nejhorší otevírací akční scéna ever. Od střihu, přes kameru až po herecké výkony. Naštěstí je to pouze scéna první. Minuty po ní následující jsou lepší a lepší až nakonec dostáváme to, co od Marvelu očekáváme. A někdy i to, co vůbec nečekáme: Spiderboye... respektive Spidermana. Takhle jsem se dlouho nezasmál. Miluji původní Spidermanovskou sérii Sama Raimiho s Tobym a tento klučina je mi v roli "Spajdyho" stejně (ne li více) sympatický. Souboje pěkně odsýpají, krásně se na ně kouká a hlavně nás baví. Pár trapných a nelogických záseků se zde najde, ale v této sérii by to asi ani jinak nešlo. Jen se obávám let následujících, kde se na nás valí jeden hrdina za druhým. Doufám, že kvalita (relativní) nebude klesat a bude se držet v zábavně akčí hladině.

Jason Bourne (2016)

Naprosto zbytečné pokračování, které se snaží na celistvost původní trilogie nabalastit co nejvíce rádoby důležitých a překombinovaných událostí a informací. To, co před 14 lety působilo jako svěží vítr a do dnes působí čistě, akčně a účelně a před devíti lety ještě dávalo smysl, dnes již nefunguje, nudí a nutí vás obracet oči v sloup. Chvílemi jako Rychle a zběsile, ale bez nadsázky a humoru.

V srdci moře (2015)

Pohodová 3D podívaná. Neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Lepší 3.

Hodný dinosaurus (2015)

Buď ve třiceti dospívám či dokonce stárnu a nebo je tohle opravdu nejslabší pixarovka. Do dnes to pro mě byla značka kvality jak příběhu, tak animace. Ta je opět skvělá a zpracování vody je neskutečné... nebo spíše skutečné? Tak jako tak ani sebelepší vizuální zpracování nezachrání film se slabým příběhem. První půlhodina totální slabota, vhodná tak pro děti do 5ti let. Následuje trocha srandy, nebezpečí, dobrodružství, dojetí a nezbytný happyed. Toť vsio. Aspoň že to bylo ve 3D.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Pozor! Obsahuje spoiler a Product Placement: "Batman - můj účes stále drží." Nejmenovat se obě matky Martha, Superman by byl mrtev. Respektive by umřel dříve a nemohl by umřít pak... a pak znova. Oproti "jedničce", která byla skvělým pohledem do Supermanova zrodu, se zde o čas na plátně dělilo mnoho postav a žádná nedostala dostatečný prostor pro vcítění a porozumění. Což mě nejvíce mrzí u Wonder Woman, v jejíchž scénách jsem se měnil na fanouška slintajicího blahem, úsměvem Jokera a klepáním prstů v gestu pana Burnse, se slovy "výtečně" a dále u Lexe Luthora, na kterého jsem se těšil převážně z důvodu jeho hereckého představitele Jesseho Eisenberga. Ten opět nezklamal, ale mohl bavit, provokovat, šokovat a intrikovat mnohem déle. Třeba místo zbytečných (podezírám autory, že scény natočili jen proto, aby nás zmátli v trailerech), zmatečných, nepodstatných a špatně natočených a ještě hůře zahraných snových scén Bena "rádoby Batmana" Aflecka. Zde jsem konečně poznal jak to vypadá, když herec neumí hrát. Prostě jsem mu to nežral a kazilo mi to dojem z celého filmu. Navíc celá Batmanovská linka za moc nestojí. Ti, kdo viděli "Nolanova Balea" jednoduše nemohou být spokojeni a tetelit se blahem jako před lety. A nyní ke zpracování. Naštěstí dávají 3D i s originálním zněním, takže jsem nemusel trpět dnešní kvalitní rychlo dabing. Titulky jsou dobře zapracované, takže nerušily celkový dojem už tak slabého 3D, které je u tohoto filmu dle mého zbytečné - žádné 3D orgie se nekonaly. I přes veškerá negativa však nemůžu pod 4 hvězdy.

Počátek (2010)

Po druhém shlédnutí musím jednu hvězdu ubrat. Tohle je typický příklad filmu, kde překvapení, něco neviděného a revolučního hraje velkou roli, která vám napoprvé učaruje, ale na podruhé si říkáte "co že se mi to vlastně tak líbilo?"

Deadpool (2016)

Film, který si dělá srandu ze sebe, z nás, z komiksového, ale i reálného světa. Obsahuje narážky na X-meny, jejich představitele, rozpočet filmu, Green Lanterna, Ryana Reynoldse... a nespočet vizuálních efektů. Nestíhal jsem to pobírat od úvodních titulků po závěrečnou potitulkovou scénu. Zábava, dle mého gusta: tvrdě a přímo na věc. Nicméně, jak nejeden CSFĎák poznamenal, na Kick-Ass to prostě nemá.