Kouzelná romance (2007)

I když těžce laciná, ale zato působivá moderní pohádka pro děti i dospěláky.

Na doraz (2010)

Vcelku koukatelná komedie, kde nesmí chybět minimálně jedno pozvracení a jeden nadrženej pes s ještě nadrženějším páníčkem. Pár směšných momentů a Robertův výkon vytahuje celé hodnocení na 3 hvězdy:-).

Howlův kráčející hrad (2004)

Osobně to bylo poprvé, co jsem se setkala s Miyazakiho tvorbou. Jsem nadšená. Nemůžu se dočkat dalšího jeho díla. Příběh o mladé Sophii a čaroději Howlovi, odehrávající se ve vábivém fantaskním prostředí. V každé minutě je vidět tvůrcova obrazotvornosrt a představivost. Krásné!

Mary a Max (2009)

Náhodně si prstem vybrala jedno jméno a hleďme, jak nádherný příběh se z takového okamžiku stal.

Zase ona! (2010) odpad!

Ošklivá a šikanovaná na střední, krásná a úspěšná v dospělosti. Při svatebních oslavách se opět vynucenými náhodami dostane do stejné situace jako na střední. Pomalu začínám mít ke komediím tohoto typu averzi. O nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeči. Vylastně ano, Sigourney Weaver byla celkem ucházející. Zbytek pohroma.

Sabrina (1954)

Sabrina je skromná chudá dívka. Od malička je zamilovaná do Davida, syna rodiny, ve které pracuje její otec jako řidič. Po roce stráveném v Paříži se vrátí jako vyspělá a krásná žena. V této fázi není v jejím životě už jenom David, ale i jeho bratr Linus. Příběh vpodstatě není ničím neobvyklý a i když je lehce předpovídatelný, moc dobře se na něj dívá. Jediný můj problém, se kterým zápasím seč můžu, je opěvovaná Audrey. Nemůžu si pomoct, ale ten její kukuč se mi nikdy pod kůži nedostal...bohužel.

Nezapomenutelná láska (1957)

Třebaže je Cary Grant už padesátníkem, v roli Casanovy s charismatem až na půdu, mu to šlo opět skvěle. Příběh, herecké obsazení a hudba tvoří moc laskavý snímek.

Cemetery Junction (2010)

Překvapivá komedie, která donutí člověka zamyslet se nad svým životem a nad tím, kam směřují jeho životní cíle. Snímek vás doslova nabije energií! Také vyzdvihuji správnou hudbu, která celkovému dojmu přidala na parádě.

Divoch (1953)

Pan David byl tak laskav, že mě vzal na Divocha, ... Tak teď už jenom Bezstarostná jízda, Rebel bez příčiny a začnu se bouřit:-).

Vždyť jsme jen jednou na světě (1938)

Nikdo z nich nemá o kolečko míň. Pouze jsou sami sebou a dělají to, co je právě napadne a co je baví. Tak se dá popsat rodinka, kolem které se točí hlavní zápletka. James Stewart je jako vždy okouzlující. Jeho i ostatní herecké výkony byly perfektní. Jen děj mě chvílemi nudil kvůli zbytečně zdlouhavým scénám.