Atlas mraků (2012)

Nestihla som to ešte strávim, pri filme som sa cítila príjemne, čo sa mi pri tak chaotickom filme nestáva často, no tú špecifickú pointu som nezachytila, ale snáď niekto kto tomu čekol 5 hviezdy dá echo, že voč tu kráčelo. Potrebujem si to jednoznačne zreapetnuť, že balada vraj, no skukneme ešte ráz a povíme co a ják. 5.8 2020=) po rokoch som sa k filmu vrátila. Krásny film s hlbokými pointami. Viac k tomu niet čo dodať, človek to musí len precítiť. Hlboké a dojímavé.

Perníkový táta (2008) (seriál)

"Stay out of my territory..." ó áno drogy, kšefty, bizniss a perník, to je ten pravý masaker. Poďme si dať kúsok perníku a začneme byť na ňom závislý. Aspoň ja na tomto druhu určite. Obľúbená postava - Jesse Pinkman

Malé ženy (1994)

Knihu som čítala, a táto filmová adaptácia sa veľmi vydarila. Jo, Beth, Meg, Amy - všetky nesmierne sympatické, no v porovnaní s predlohou trošku zaostávajú. V určitých miestach nudné, čo mi trochu vadilo, ale minimálne.

Super drbna (2007) (seriál)

Dopozerané. Tínedžeri správajúc sa ako dospelí, dospelí správajúc sa ako tínedžeri, stráženie tajomstiev, šírenie drbov - všetko omotané do neskutočného bohatstva. Ide skôr o povrchní pohľad do sveta bohatých ľudí, riešenie absolútnych banalít, lások, vzťahov, striedanie partnerov lusknutím prsta, rozchodov behom dvoch minút. Seriál sa začal veľmi sľubne, no pri tretej sérii som uviazla a ostalo to tak po 2 roky, kedy som sa k tomu vrátila, znova si pozrela tretiu sériu (ktorú považujem za najhoršiu) a so šokujúcou pointou (NIE, ANI NÁHODOU!) som to dnes dopozerala. Hodnotím to na 85%. Obľúbená postava - Blair Cornelia Waldorf a Georgina Sparks

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Konečne som sa cítila ako doma. Vidím v tom blockbuster roku a aj keď si niekto môže myslieť, že mám namiesto mozgu lembas a že mi v kine stačí vidieť rozprávkové postavy hobitov, trpaslíkov, elfov a čarodejov, na just tomu čapnem také hodnotenie :)

Milý Johne (2010)

Kamenná tvár celý film. Ani sval sa mi nepohol. Vyumelkované, záver predvídateľný. Ani po romantickej stránke to nestojí za veľa. Channig Tatum ma celkovo sklamal týmto výberom. O láske na diaľku ktorej verí málokto a ešte menej ľudí ju praktikuje. Hold viď tento film kvôli čomu.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Sountracky ku twilightu sú úžasne, no posledný diel nestál za veľa. Veľmi som sa tešila a to sklamanie bolo o to horšie. Prismahnuté pohľady, dracula jedna a dva, bezcieľne potulovanie. No to nie, neprosím.

Velkolepé století (2011) (seriál)

Tento seriál sa mi páči, je to niečo, čo ma po dlhej dobe dokázalo zaujať, či už sa to týka histórie, aj keď nie všetko je presne podľa histórie a je tam veľa nezrovnalostí, ale aj z hereckého obsadenia. Čo si budem nahovárať, na tento seriál sa teším a žiadny seriál ma nenadchol tak aby som si o ňom zisťovala až také podrobnosti a detaily. O tom to ako sa žena, otrokyňa dokáže vypracovať až na vrchol a stať sa sultánovou manželkou so všetkými právomocami. K tomu to krásne prostredie a odevy, diadémy a náhrdelníky. Nie je to obyčajný seriál. Neviem sa dočkať ďalšej sezóny so sultánom. A ešte k tým "odpadom", ja sama si nedovolím hodnotiť iné seriály pokiaľ som nevzhliadla aspoň jednu sezónu. Takže im netreba pripisovať veľký význam. Obľúbená postava- Haseki Hürrem Sultan (Roxolana)

Tajemný muž (2012)

Nebolo to pôvabné, ale dostalo ma to, donútilo ma to premýšľať a to sa deje pri málo snímkoch. S odstupom času nemôžem hovoriť, že by som bola nadpriemerne spokojná s hodnotením, ale cítim, že by som mu veľmi krivdila ak by som tvrdila opak. To herecké obsadenie nemusím, Bielovú nepovažujem vôbec za príťažlivú a lezie mi krkom keď na ňu civím, ale prečo to vo mne evokuje..? No tohto sa chytila tak, že by som to to o nej ani nepovedala. Podľa mňa je to presne taký typ filmu, ktorý si stačí pozrieť raz a nie je potrebné dávať REPEAT.

LOL (2012)

Perfektne ušité pre teenegerov, veľa dobrej muziky, kopa zábavy, pekní chalani, zlomené srdcia, omyly, lots of love. Náramne som sa bavila. Cyrus vie hrať veľmi sympaticky a Moore sa zhostila úlohy mamuľky so šarmom a láskou. Už dávno som nevidela takýto teenegerský film, ani prehnane skazený, ani úplne presladený.