1612: Kronika smutných časů (2007)

Z těch komentářů jsem trochu v šoku... Polští kozáci? Nic takového neexistuje, v Polsce byli Záporožci a to byli vlastně Ukrajinci... Ty myslíš husary! Myslím, že do očí by se polskému husarovi dalo říct kozáku tak jednou:-))) jo a antipolský to... není. Jednou tam byli Poláci jako okupanti, tak je nejde líčit jako hodné strejčky. To je jako tvrdit, že Atentát je protiněmecký a Sandokan protibritský. No nic. Tak trochu souhlasím s wosho, až příliš jsem si užívala reálie, než abych dokázala dát dohromady, o čem že to vlastně bylo a proč se mi to tak líbilo, ale líbilo. Hrozně moc líbilo.

Mike Hammer (1984) (seriál)

Jediné, co si po té době pamatuju, je hláška, kterou čas od času používám. PS: PVRR (Přijeďte vlastním Rolls-Royce).

Katyň (2007)

Původně jsem tenhle film ani hodnotit nechtěla. Ale nakonec přece. Líbí se mi, jak je nádherně prostě a precizně natočen. Je vidět, že Andrzej Wajda už nepotřebuje nikomu nic dokazovat. Ve svém věku a postavení si už prostě může natočit film, jak sám chce. Už dlouho jsem neviděla film natočený s takovou lehkostí a zároveň tak silný.

Zítra se bude tančit všude (1952)

No, já nevím. Viděla jsem to dvakrát a klidně se na to podívám znovu... Je to normální propaganda. Ale jak už jsem psala u Osvobození Prahy, je celá řada filmů, které jsou taky agitka (Ivan Hrozný, Kriminálka Las Vegas, Skála) a nikomu to nevadí. Obsahuje celou řadu půvabných scén: Nad fotkou válečných hrůz."Takhle chce Ruda, aby to u nás vypadalo." "A podívej, jak je tu krásně, a co teprve na konci čtvrté, páté pětiletky." .... Jo, pak to bude vypadat jako na té fotce...

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

První sérii bych dala i pět, ale co se z toho stalo potom...

Vůně čaje (2006)

Všechny filmy Dudoka de Witt skvěle pracují s hudbou a to, že je posunutá od pohybu není chyba autora, ale YouTube:-) Zachycuje vůni, snad proto ta zvláštní forma.

Tropická bouře (2008)

Smála jsem se od začátku až do konce, jen mě trochu zaráželo, že jediná v celým kině... (Zase mi chybí smajlík krčící rameny.) A nominace Roberta Downey Jr. na Oscara, to snad byla taky součást vtipu. Ne, že by nehrál skvěle, ale přesně v tom duchu, jak bylo ve filmu řečeno, hrál "parodii" na oscarový výkon.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, který si snad platí americká armáda. Skvělé postavy, mnohem zajímavější jsou epizody, kde se neřeší hlavní linie (pro mě naprosto bezkonkurenční dvoudíl Hrdinové). Jen se nemuseli chovat tak xenofobně k Rusům a když už se rozhodli míchat do toho mythologii, mohli trochu nastudovat literaturu (severští bohové jsou v podstatě jednodušší drsňáci a tady vystupují jako intelektuální sušinky).

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Hodnotím po jedné a půl série a jestli v budoucnu hodnocení změním, můžu jen dolů. V podstatě souhlasím s Malarkeym, jen s tím rozdílem, že mě postavy zaujaly. Zvlášť přelom sérii mi přišel utahaný, některé věci se prostě řeší pořád dokola (zvlášť Šestka s tím svým pánbíčkářstvím mi po třetím G.B. pochybuje=>G.B. prozře, začala lézt na nervy) a jiné podstatné věci nikoho nezajímají (SPOILER: Proč Sharon, když tak spolupracuje, neřekla, jak vypadají ostatní Cyloni? Protože se jí nikdo neptal. KONEC SPOILERU) A pak tam je pár šílených logických chyb, které mě dost rozčilují. Nechci se moc rozepisovat, ale namátkou: Kdo sestavil průzkumný výsadek skládající se (mimo Baltara a zdravotnice) ze dvou důstojníků a tří poddůstojníků letectva(01x12-13)? Proč zajatce vyslýchá ten, kdo má zrovna volné odpoledne (a nulové vzdělání v dané oblasti, 01x8, 11)? SPOILER: O "profesionalitě" výslechu Cylonů podle admirálky Cainové ani nemluvě. Apropos, odkdy Sharon nikdo nehlídal, že si tam z Pegasa přišli a odešli, aniž se to Adama vůbec dozvěděl? KONEC SPOILERU Dojem realističnosti sice podtrhuje "dokumentární" kamera a "neprofesionální" svícení, ale tak trochu zůstává při formě, co se týče propracovanosti a logického fungovámí světa, je na tom třeba Babylon 5 lépe. I v náboženském motivu mi příjde BSG trochu povrchní. Třeba víra v jednoho boha je oproti polytheismu individuální, ale tady naopak jsou lidé individualisté a Cyloni mají kolektivní myšlení... Přesto všechno mám Galacticu ráda a mám v plánu ji dodívat ("Já mám plán, tajnej plán...":-)). Taky je tam skvělá hudba, herecké obsazení, uniformy, lokace a tak vůbec. UPDATE1Jsem na začátku čtvrté ředy a můj názor se nezměnil až na to, že se mi zdá, že se musím ještě jednou vyjádřit, že mám BSG fakt ráda. Nezvedá mi žluč tak, jak se zdá z předchozích formulací. UPDATE2Takže, podle mé definice bych teď měla dát pět hvězdiček, protože jsem BSG úspěšně dokoukala. Jenomže potom si vzpomenu na Kobol a prostě nemůžu... Já bych fakt ráda, ale v tom seriálu je několik, no, nápadných logických mezer. UPDATE3 A stejně je to opsanej Čapek ;-)

Peace Maker Kurogane (2003) (seriál)

Hlásím se do klubu fanoušků Shinsengumi (k větvi, která nepovažuje Yamanami Keisukeho za zrádce:-))!